snorli3

Czy praca bez osłon bocznych jest karalna?

Polecane posty

snorli3    0

w mojm bizonie zdjęte jest sporo osłon bocznych i tych przy hederze czy jeśli ich nie przyczepie przed tymi żniwami to będzie jakaś kara bo ja często

wyjeżdżam kombajnem na trase gdzie stoij policja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Ostatnio modne są mandaty za brak osłon i gaśnicy.Nie wiem jak policja ale PIP tym się zajmuje

Edytowano przez kostekk1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Policja do osłon nic nie ma. A PIP może się przyczepić jak na służbistę trafisz. Po drogach nie mało zachodnich szrotów jezdzi bez osłon i różnych wynalazków co już dawno powinny być na emeryturze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

U nas w okolicy większość kombajnów szczególnie bizonów tak jak piszesz nie ma osłon na hederze ale nie było przypadku żeby policja dała komuś mandat za takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwewwe12    0

w zo56 niemam osłon czy można zostać za to ukaranym ?

 

u mnie na wsi wielu jezidzi bez osłon laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

W mojej okolicy też niektórzy jeżdżą bez osłon nawet ja też niektóre w Bizonie mam zdjęte i nie słyszałem żeby ktoś z tego powodu został ukarany. Ale jakby się coś stało pasek czy łańcuch się urwał to wtedy może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

w zo56 niemam osłon czy można zostać za to ukaranym ?

 

u mnie na wsi wielu jezidzi bez osłon laugh.gif

 

Generalnie nie, ale karą może być kalectwo albo śmierć, kiedy coś pójdzie nie tak... <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w okresie żniw jeździ po wsiach inspekcja i właśnie upominają żeby w kombajnach były wszystkie osłony i żeby nie wozić dzieci i takie rzeczy.

dopóki jest dobrze to jest dobrze ale nie daj Boże by coś się stało to mogą się o to czepiać np przy odszkodowaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

moja znajoma która pracowała w PZU tak mi tłumaczyła.

brak wszelkiego rodzaju osłon/zabezpieczeń=łamanie BHP="świadome uszkodzenie zdrowia"=brak wypłaty odszkodowania lub tylko wypłata małego %


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol3320    17

Tak jak napisał @szymonek5320 może jeździć inspekcja sprawdzająca tego typu sprawy <_< Ale w mojej miejscowości nie słyszałem żeby jeździli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

niedawno mieliśmy stłuczkę. Stojąc na czerwonym pojazd za nami w nas uderzył.

pierwsze pytanie - czy wszyscy w pojeździe mieli zapięte pasy?

drugie pytanie - czy w pojeździe były włączone światła?

trzecie pytanie - tu był test alkomatem kierowców.

 

i tak po kolei aby nikt nie otrzymał odszkodowania.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

mozesz pracowac bez oslon policja na pole ci nie ma prawa wejsc jestes na swoim terenie i mozesz nawet po pijaku kusic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no ale z osłonkami zawsze ładniej, i bezpieczniej, choć nie zawsze chce się nam zakładać wiem z własnego doświadczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozesz pracowac bez oslon policja na pole ci nie ma prawa wejsc jestes na swoim terenie i mozesz nawet po pijaku kusic

 

Po pijaku w razie wypadku to zapomnij o jakimkolwiek odszkodowaniu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Nie byłbym tego taki pewny


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jak nie a na podworku mozesz nie?? nawet dziecku mozesz dac samochod i ci sie nie przyczepia bo jestes na swoim (na prawku tak policjant gadal ze na swoim mozesz wszystko )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Niestety przepisy się zmieniają można dostać mandat za brak osłon (czy ktoś dostał?) Policja może kontrolować pojazdy na terenie prywatnym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jak moze juz?? przeciez z pol roku temu gowno ci mogli na swoi sam policjant gadal

 

 

ło tu pisze ze nie moze kontrolowac na terenie

 

"Zgodnie Art. 129. 1 ustawy prawo o ruchu drogowym czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji. Drogą zaś jest wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt. Nie istnieją tym samym podstawy do wykonywania obowiązku o którym mówi ustawa (tj. kontroli drogowej) na terenie prywatnym."

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja tam zawsze zakładam osłony czasami się nie chce ale lepiej poświęcić te pare minut niż puźniej ma się coś stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Kar nie ma - ale jak słusznie zauważył @krolikNH karą może być kalectwo - bo w sumie w jakimś celu w fabryce osłony były zamontowane


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Na terenie prywatnym nie musisz się stosować do przepisów o ruchu drogowym np nie możesz dostać mandatu za niewłaściwe parkowanie na podwórku czy pod marketem. Ale mogą wejść na blachę i np. przeciwdziałać zagrożeniu, uniemożliwić popełnienie przestępstwa lub w celu wykrycia przestępstwa lub przestępcy ...i zajrzeć ci do du..y może coś tam chowasz.

 

Państwowa Inspekcja Pracy ma zyskać prawo do kontrolowania indywidualnych gospodarstw rolnych pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ma bowiem przygotować projekt nowelizacji ustawy z 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (t.j. Dz.U. z 1998 r. nr 7, poz. 25 z późn. zm.), który zobowiąże rolników i członków ich rodzin do przestrzegania przepisów bhp.
:P :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

to ma zyskac czy juz ma ^^ jezeli ma zyskac to i tak nie wejdzie ;p a jezeli to sprawdza 2 gospodarstwa roczni i koniec ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio16    0

ja tam zawsze osłony mam ale nigdy nie widziałem w mojej okolicy policji w żniwa ale jak to mój tata mawia lepiej być bezpiecznym niż szpanować bez osłon czasem pouchylamy je zeby mieć oko na prace pasów ale pyzatym to jeździmy z osłonkami bo bezpieczeństwo jest ważniejsze niż kawałek blachy a tak pozatym to macie jeszcze w swoich bizonach te osłony na napęd hederu? te z boku na hederze

 

PS: zapomniałem zapytac u was w gminie też wysyłają takie ulotki bezpieczeństwa podczas żniw?

Edytowano przez Kondzio16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

u mnie nic nie wysylaja ^^

ale jak moga kontrolowac w morde a ja w tamtym roku sam kosilem przy szosie (duzy ruch) dobrze ze nie najechali :P bo skoro moga juz wejsc ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj