Skocz do zawartości
snorli3

Czy praca bez osłon bocznych jest karalna?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
snorli3    0

w mojm bizonie zdjęte jest sporo osłon bocznych i tych przy hederze czy jeśli ich nie przyczepie przed tymi żniwami to będzie jakaś kara bo ja często

wyjeżdżam kombajnem na trase gdzie stoij policja ?

kostekk1990    0

Ostatnio modne są mandaty za brak osłon i gaśnicy.Nie wiem jak policja ale PIP tym się zajmuje

Edytowano przez kostekk1990

dannygumis    11

Policja do osłon nic nie ma. A PIP może się przyczepić jak na służbistę trafisz. Po drogach nie mało zachodnich szrotów jezdzi bez osłon i różnych wynalazków co już dawno powinny być na emeryturze :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Grabcio    23

U nas w okolicy większość kombajnów szczególnie bizonów tak jak piszesz nie ma osłon na hederze ale nie było przypadku żeby policja dała komuś mandat za takie coś.

Lukasz12a    2

W mojej okolicy też niektórzy jeżdżą bez osłon nawet ja też niektóre w Bizonie mam zdjęte i nie słyszałem żeby ktoś z tego powodu został ukarany. Ale jakby się coś stało pasek czy łańcuch się urwał to wtedy może być problem.

krolikNH    56

w zo56 niemam osłon czy można zostać za to ukaranym ?

u mnie na wsi wielu jezidzi bez osłon laugh.gif

Generalnie nie, ale karą może być kalectwo albo śmierć, kiedy coś pójdzie nie tak... <_<

ale w okresie żniw jeździ po wsiach inspekcja i właśnie upominają żeby w kombajnach były wszystkie osłony i żeby nie wozić dzieci i takie rzeczy.

dopóki jest dobrze to jest dobrze ale nie daj Boże by coś się stało to mogą się o to czepiać np przy odszkodowaniach

Skamp    0

moja znajoma która pracowała w PZU tak mi tłumaczyła.

brak wszelkiego rodzaju osłon/zabezpieczeń=łamanie BHP="świadome uszkodzenie zdrowia"=brak wypłaty odszkodowania lub tylko wypłata małego %

karol3320    8

Tak jak napisał @szymonek5320 może jeździć inspekcja sprawdzająca tego typu sprawy <_< Ale w mojej miejscowości nie słyszałem żeby jeździli :P

Nikita_Bennet    100

niedawno mieliśmy stłuczkę. Stojąc na czerwonym pojazd za nami w nas uderzył.

pierwsze pytanie - czy wszyscy w pojeździe mieli zapięte pasy?

drugie pytanie - czy w pojeździe były włączone światła?

trzecie pytanie - tu był test alkomatem kierowców.

i tak po kolei aby nikt nie otrzymał odszkodowania.

kravter    36

mozesz pracowac bez oslon policja na pole ci nie ma prawa wejsc jestes na swoim terenie i mozesz nawet po pijaku kusic

piotrb14    187

no ale z osłonkami zawsze ładniej, i bezpieczniej, choć nie zawsze chce się nam zakładać wiem z własnego doświadczenia :)

mozesz pracowac bez oslon policja na pole ci nie ma prawa wejsc jestes na swoim terenie i mozesz nawet po pijaku kusic

Po pijaku w razie wypadku to zapomnij o jakimkolwiek odszkodowaniu.

kravter    36

jak nie a na podworku mozesz nie?? nawet dziecku mozesz dac samochod i ci sie nie przyczepia bo jestes na swoim (na prawku tak policjant gadal ze na swoim mozesz wszystko )

ansu    73

Niestety przepisy się zmieniają można dostać mandat za brak osłon (czy ktoś dostał?) Policja może kontrolować pojazdy na terenie prywatnym :(

kravter    36

jak moze juz?? przeciez z pol roku temu gowno ci mogli na swoi sam policjant gadal

ło tu pisze ze nie moze kontrolowac na terenie

"Zgodnie Art. 129. 1 ustawy prawo o ruchu drogowym czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji. Drogą zaś jest wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt. Nie istnieją tym samym podstawy do wykonywania obowiązku o którym mówi ustawa (tj. kontroli drogowej) na terenie prywatnym."

Edytowano przez kravter

Huberto89    34

Ja tam zawsze zakładam osłony czasami się nie chce ale lepiej poświęcić te pare minut niż puźniej ma się coś stać.

MECHANIZATOR    156

Kar nie ma - ale jak słusznie zauważył @krolikNH karą może być kalectwo - bo w sumie w jakimś celu w fabryce osłony były zamontowane

ansu    73

Na terenie prywatnym nie musisz się stosować do przepisów o ruchu drogowym np nie możesz dostać mandatu za niewłaściwe parkowanie na podwórku czy pod marketem. Ale mogą wejść na blachę i np. przeciwdziałać zagrożeniu, uniemożliwić popełnienie przestępstwa lub w celu wykrycia przestępstwa lub przestępcy ...i zajrzeć ci do du..y może coś tam chowasz.

Państwowa Inspekcja Pracy ma zyskać prawo do kontrolowania indywidualnych gospodarstw rolnych pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ma bowiem przygotować projekt nowelizacji ustawy z 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (t.j. Dz.U. z 1998 r. nr 7, poz. 25 z późn. zm.), który zobowiąże rolników i członków ich rodzin do przestrzegania przepisów bhp.
:P :P :P :P :P

kravter    36

to ma zyskac czy juz ma ^^ jezeli ma zyskac to i tak nie wejdzie ;p a jezeli to sprawdza 2 gospodarstwa roczni i koniec ^^

Kondzio16    0

ja tam zawsze osłony mam ale nigdy nie widziałem w mojej okolicy policji w żniwa ale jak to mój tata mawia lepiej być bezpiecznym niż szpanować bez osłon czasem pouchylamy je zeby mieć oko na prace pasów ale pyzatym to jeździmy z osłonkami bo bezpieczeństwo jest ważniejsze niż kawałek blachy a tak pozatym to macie jeszcze w swoich bizonach te osłony na napęd hederu? te z boku na hederze

PS: zapomniałem zapytac u was w gminie też wysyłają takie ulotki bezpieczeństwa podczas żniw?

Edytowano przez Kondzio16

kravter    36

u mnie nic nie wysylaja ^^

ale jak moga kontrolowac w morde a ja w tamtym roku sam kosilem przy szosie (duzy ruch) dobrze ze nie najechali :P bo skoro moga juz wejsc ^^

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię