DanielFarmer

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach

Polecane posty

DanielFarmer    1379

Witam,

Zamierzam kupić prasoowijarkę i interesuje mnie ile maszyny rożnych producentów mają zapotrzebowania mocy,jak ciężkie są na ciągnik.Posiadam ciągnik John deere6330premium 110km plus ok 10 km mocy dodatkowej na WOM i hydraulikę 110L więc jeśli chodzi o hydraulikę to myślę nie będzie problemów.Moc ewentualnie mogę zwiększyć do 120km +10km na WOM poprzez zmianę oprogramowania z 6330 na 6430.Podobała mi się prasoowijarka feraboli ale w niej podobno mccormik 130km miał co robić, fajny jest też orkel ale sprzedawca głosi ze bez 6cilindrów 130-140km nie podjeżdżaj,welgera będę miał na testach to sprawdzę sam,podobno krone z racji ze ma własną pompę hydrauliki napędzaną WOM jest lżejsza na ciągnik.Prosiłbym aby wypowiedzieli się użytkownicy takich prasoowijarek

 

pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18bamber    87

Ja co prawda nie posiadam takiej maszyny ale Krone będzie najlżejsza do pracy a i dobra jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Też nie posiadam Prasoowijarki ale we wsi są 2x Krone CombiPack 1250 i jedną ciąga McCornick mtx135 i zbytnio nie ma co z nią robic, zaś druga chodzi z Belarusem 105 koni i też dobrze ze sobą współpracują :rolleyes:


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Do 6330 to tylko Krone. Sam mam to wiem, że te 115 KM musi być i dobry przekaźnik. Znajomy też miał na testach Lely Welger, stałokomorową i ma własną Round Packa 1250 i mówi że innej jak Krone nie chce. Tylko on chce taką jak moja 1500 zmiennokomorową bo ona lepiej zbija a moc chyba ta sama. Hydraulika pokładowa to super sprawa, nie musisz grzebać z wężami. U mnie gdybym nie kupił eMki to chodziłaby z Pronarem 1221A 130 KM. Radził sobie całkiem dobrze tylko problemy z przekaźnikiem. Tym Belarusem 105 KM to mu współczuje. Jedyną wadą Krone jest waga. Krone waży 6500 kg a Lely 5000 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

W okolicy przez rok z Krone pracował NH TD5050 czy podobny i nie dawał rady. Z inna Krone Forterra 120KM trochę się poci i grzeje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Też nie posiadam Prasoowijarki ale we wsi są 2x Krone CombiPack 1250 i jedną ciąga McCornick mtx135 i zbytnio nie ma co z nią robic, zaś druga chodzi z Belarusem 105 koni i też dobrze ze sobą współpracują :rolleyes:

 

 

właśnie zamierzam podjechac do nich w najblizszym czasie i pogadac o tych krone bo mieszkam 30km od lomzy ale w drugą stronę ;) tylko ze ta cena....wyjsciowa na tel krone combi pack 1250 to 225tys... powiem ze około 200 tys jestem w stanie dac ale 225 czy 250 jak za lely to boli ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mialem krone combi pack 1250 szla dobrze i bele wychodzily takie jak powinny chodzil z nia mf 6265 6 garowy na twardych lakach to byl bdb zestaw ale mam jeszcze mokre laki to na nich kazda prasowijarka z traktorem ponizej 150km to za malo i dlatego na mokre laki mam claasa 46

krone to dobra maszyna jesli jest w odpowiednich recach i jest uzywana z glowa to ma duza wydajnosc nawet z mniejszymi traktorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sąsiedniej wsi jest Valtra t131 i praso-owijarka Welger. Ma co robić w niej ale teraz się zepsuła. Nowa dał za nią 240 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zetorek1234 ta prasa się zepsuła czy Valtra


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@sebekwolkasos prasa się zwaliła. W tamtym roku brana z niemiec nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zetorek1234 co się w niej zepsuło bo ja mam też Welgera zmiennokomorową nówkę kupowana w Polsce i na razie nie narzekam.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

no i po testach prasoowijarki jestem ;) wrażenia-super! na spokojnie 75 bel w 5 godz (ok 10 bel z ha) predkość jazdy 6-8km/h ,przy dobijaniu zwalnianie na 5-4km/h zestaw-mój JOHN DEERE 6330 115km i Lely double Action 13noży (długośc cięcia ok 9-10cm) Praca elegancka, komfortowa i zdążyłem przed deszczem ;D Jelonek małomocny moj o dziwo dawał sobie fajnie radę i smigał nawet na wałku 540ECO!!!! jedynie przy dobiajniu beli troszkę pojękiwał to mu 2 półbiegi dawałem do dołu i gitara. Reasumując mocne 110-115km + mocna hydraulika(u mnie 110L) i mozemy podczepiać prasoowijarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cie    0

mam NH 5060 106KM czy warto myśleć o prasoowijarce czy wystarczy mocy leśli tak to jaka najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cie    0

Ile balotów da się zrobić na godzinę .Jaka cena tej krone combi pack 1250

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek90    0

Witam pytanie takie czy przy prasoowijarce claas rollant 454 befzie wspolpracowal bez wysunietych noży landini legend 105 z 97r?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj