Skocz do zawartości
DanielFarmer

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DanielFarmer    108

Witam,

Zamierzam kupić prasoowijarkę i interesuje mnie ile maszyny rożnych producentów mają zapotrzebowania mocy,jak ciężkie są na ciągnik.Posiadam ciągnik John deere6330premium 110km plus ok 10 km mocy dodatkowej na WOM i hydraulikę 110L więc jeśli chodzi o hydraulikę to myślę nie będzie problemów.Moc ewentualnie mogę zwiększyć do 120km +10km na WOM poprzez zmianę oprogramowania z 6330 na 6430.Podobała mi się prasoowijarka feraboli ale w niej podobno mccormik 130km miał co robić, fajny jest też orkel ale sprzedawca głosi ze bez 6cilindrów 130-140km nie podjeżdżaj,welgera będę miał na testach to sprawdzę sam,podobno krone z racji ze ma własną pompę hydrauliki napędzaną WOM jest lżejsza na ciągnik.Prosiłbym aby wypowiedzieli się użytkownicy takich prasoowijarek

pozdrawiam ;)

18bamber    26

Ja co prawda nie posiadam takiej maszyny ale Krone będzie najlżejsza do pracy a i dobra jest.

damian1992    72

Też nie posiadam Prasoowijarki ale we wsi są 2x Krone CombiPack 1250 i jedną ciąga McCornick mtx135 i zbytnio nie ma co z nią robic, zaś druga chodzi z Belarusem 105 koni i też dobrze ze sobą współpracują :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

Jasiupila    1

Do 6330 to tylko Krone. Sam mam to wiem, że te 115 KM musi być i dobry przekaźnik. Znajomy też miał na testach Lely Welger, stałokomorową i ma własną Round Packa 1250 i mówi że innej jak Krone nie chce. Tylko on chce taką jak moja 1500 zmiennokomorową bo ona lepiej zbija a moc chyba ta sama. Hydraulika pokładowa to super sprawa, nie musisz grzebać z wężami. U mnie gdybym nie kupił eMki to chodziłaby z Pronarem 1221A 130 KM. Radził sobie całkiem dobrze tylko problemy z przekaźnikiem. Tym Belarusem 105 KM to mu współczuje. Jedyną wadą Krone jest waga. Krone waży 6500 kg a Lely 5000 kg.

Pawel20    49

W okolicy przez rok z Krone pracował NH TD5050 czy podobny i nie dawał rady. Z inna Krone Forterra 120KM trochę się poci i grzeje,

DanielFarmer    108

Też nie posiadam Prasoowijarki ale we wsi są 2x Krone CombiPack 1250 i jedną ciąga McCornick mtx135 i zbytnio nie ma co z nią robic, zaś druga chodzi z Belarusem 105 koni i też dobrze ze sobą współpracują :rolleyes:

właśnie zamierzam podjechac do nich w najblizszym czasie i pogadac o tych krone bo mieszkam 30km od lomzy ale w drugą stronę ;) tylko ze ta cena....wyjsciowa na tel krone combi pack 1250 to 225tys... powiem ze około 200 tys jestem w stanie dac ale 225 czy 250 jak za lely to boli ;[

mialem krone combi pack 1250 szla dobrze i bele wychodzily takie jak powinny chodzil z nia mf 6265 6 garowy na twardych lakach to byl bdb zestaw ale mam jeszcze mokre laki to na nich kazda prasowijarka z traktorem ponizej 150km to za malo i dlatego na mokre laki mam claasa 46

krone to dobra maszyna jesli jest w odpowiednich recach i jest uzywana z glowa to ma duza wydajnosc nawet z mniejszymi traktorami

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sąsiedniej wsi jest Valtra t131 i praso-owijarka Welger. Ma co robić w niej ale teraz się zepsuła. Nowa dał za nią 240 tys.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@sebekwolkasos prasa się zwaliła. W tamtym roku brana z niemiec nowa.

DanielFarmer    108

no i po testach prasoowijarki jestem ;) wrażenia-super! na spokojnie 75 bel w 5 godz (ok 10 bel z ha) predkość jazdy 6-8km/h ,przy dobijaniu zwalnianie na 5-4km/h zestaw-mój JOHN DEERE 6330 115km i Lely double Action 13noży (długośc cięcia ok 9-10cm) Praca elegancka, komfortowa i zdążyłem przed deszczem ;D Jelonek małomocny moj o dziwo dawał sobie fajnie radę i smigał nawet na wałku 540ECO!!!! jedynie przy dobiajniu beli troszkę pojękiwał to mu 2 półbiegi dawałem do dołu i gitara. Reasumując mocne 110-115km + mocna hydraulika(u mnie 110L) i mozemy podczepiać prasoowijarkę

cie    0

mam NH 5060 106KM czy warto myśleć o prasoowijarce czy wystarczy mocy leśli tak to jaka najlepsza?

cie    0

Ile balotów da się zrobić na godzinę .Jaka cena tej krone combi pack 1250

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.