Skocz do zawartości
drozd82

internetowe strony z kombajnami

Polecane posty

drozd82    0

Witam,planuje zakup używanego kombajnu,może ktos zna strony z danii,szwecji,niemiec oprócz mobile.de

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MixhaL
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie 2 kombajny, Dronningborg D7500 i Class Mercator 75. Oba łącznie obrabiają 200ha własnego i 50-70ha na zarobku( D7500).
      O ile w tamtym roku żniwa przebiegły bezawaryjnie to w tym roku spadło jakieś fatum i kombajny awaryjnością nadrabiają za kilka lat wstecz :\
      Chcemy wymienić starego Mercatora na coś większego i wydajniejszego żeby awaria jednego kombajnu nie była taka odczuwalna.
      Co polecacie? JD  1075 czy NH 8060? 
      Kwota to około 60tys, kombajny do koszenia mają głównie owies i żyto, dronningborg również rzepak.

Trochę zgłębiłem temat i:
      John Deere:
      + prosta budowa
      - duże spalanie 
      - nie docina wieczorem ( wilgoć )
      - drogie części
      - awaryjne silniki
      - może łamać wytrząsacze

New Holland:
      + małe spalanie
      + prosta budowa
      + tanie części ( część pasuje bezpośrednio od bizona)
      + bardzo dobrze kosi wieczorem
      - awaryjna skrzynia 3 biegowa, polecana 4 biegowa
      - awaryjne silniki Ford, polecane Fiat
      - ryzyko pęknięcia tylnej półośki 

Co byście wybrali?
      Od razu mówię że class odpada. Z plusów i minusów wychodzi że NH co nie znaczy że tak jest. \Który jest mniej awaryjny i bardziej wydajny?
      Kawałki mamy u nas o malej powierzchni, głównie 1-2ha.

Polecam

• Przez Waco78
      Witam, noszę się z zamiarem kupna kombajnu rotorowego, kombajn miałby służyc wyłącznie do zbioru kukurydzy, wiele czytałem i dowiedziałem sie że maszyny z tym właśnie systemem omłotowym są najlepsze do kukurydzy, budżet jaki moge przeznaczyć na ten zakup to gdzieś max 90tys, w gre wchodzą następujące modele:

-New Holland TF 42-44
      -Case 1660-1680
      -Claas Commandor

Dodam że areał wynosi jakieś 100 ha + co najmniej 40ha usług
      Cenowo najlepiej wychodzi New Holland, ale jak z nim jest z awaryjnością i częściami ?
      O kombajnach Case wiem bardzo niewiele, a o Classie Commandor słyszałem sporo złych opinii.
      Prosze o opinie na temat tych modeli :rolleyes:
    • Przez traktorzystaJakub7211
      posiadam MDW Fortschritt e514 z 91r mam go 3 lata, wcześniej miałem claas compact 30. fortschritt niestety już bardzo wyslozony, wiem ze wszystko da się naprawić tylko pytanie jaki sens inwestować jak za parę lat nikt tego nie będzie chciał kupić. Biorę pod uwagę claas dominator od 76 w zwyż max 106, new holland 8060, 8070, 8080, W ostateczności jeszcze bizon z056 i z058 lecz to naprawdę ostateczność gdyż wiadomo jsk do tego z jakością częścią zamiennych. Wolał bym konkretne opinie, a nie dzieci których ojciec posiada zo56 remontuje co 2 dni ale tylko bizon bo Polska moc...
    • Przez 22tomek22
      witam planuję zakup kombajnu i nie wiem co wybrać za bardzo mam do wyboru claas dominator 98 sl maxi i new holland tx 34 jeśli ktoś mógłby pomóc podać jakieś wady i zalety
      trochę też obawiam się z dostępem do silnika w claasie? za pomoc z góry dziękuje
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam we wtorek jadę oglądać dominatora 76 z 1988 z silnikiem mercedesa kombajn stoi na dworze po plandeką od tira. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach , ile powinien mieć godzin na liczniku żeby ten sprzęt pochodził jeszcze z 4 lata na gospodarstwie o pow 60ha Był by to mój pierwszy kombajn 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.