dziedzic666

piec na słomę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dziedzic666    0

Znalezłem się w trudnej sytuacji gdyż pękł mi kocioł grzewczy i zmuszony jestem kupić nowy.

Jako że w moim gospodarstwie jest duża nadwyżka słomy stąd też moje zainteresowanie padło właśnie na tego typu piec. Czytałem już na forum o spalaniu, słomie itd. ale mało kto pisze coś konkretnego dlatego pytam użytkowników:

-jak wygląda zwykły dzień palenia w takim piecu, czy trzeba być obecnym przy spalaniu słomy czy nie koniecznie,

-jaka jest częstotliwość palenia w takim piecu-ja mam dom 200m2 ale przydało by się jeszcze dogrzać choć 80m2 chlewni

-jak wygląda pomieszczenie z piecem-czy jest to sklecona na prędce szopa czy murowane, ocieplone pomieszczenie

-jak daleko macie kotłownie od domu- u mnie byłoby to 20-30m, czy są jakieś problemy z przesyłem, czy ciepło nie będzie gubione po drodze,

-czy autentycznie piec taki jest wydajny, tzn nie chce przy nim siedzieć non stop aby było ciepło i nie chce też odpalać jednego balika od drugiego aby w domu wogóle było czuć ciepło,

Przepraszam że tyle pytań i może nie do końca konkretnie ale bardzo mnie ten temat interesuje, mam też nadzieje że posiadacze takich piecy opiszą swoje doświadczenia.:)pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Mój znajomy ma piec w którym pali słomą (w małych kostkach) piec jest również przystosowany do palenia miałem.

A więc tak: on słomą pali "na wodę" oraz w okresie wiosennym i jesiennym bo w czasie zimy i dużych mrozów musi palić miałem ponieważ słomą nie da rady tak nagrzać żeby w domu było naprawdę ciepło :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislaw45    0

Znalezłem się w trudnej sytuacji gdyż pękł mi kocioł grzewczy i zmuszony jestem kupić nowy.

Jako że w moim gospodarstwie jest duża nadwyżka słomy stąd też moje zainteresowanie padło właśnie na tego typu piec. Czytałem już na forum o spalaniu, słomie itd. ale mało kto pisze coś konkretnego dlatego pytam użytkowników:

-jak wygląda zwykły dzień palenia w takim piecu, czy trzeba być obecnym przy spalaniu słomy czy nie koniecznie,

-jaka jest częstotliwość palenia w takim piecu-ja mam dom 200m2 ale przydało by się jeszcze dogrzać choć 80m2 chlewni

-jak wygląda pomieszczenie z piecem-czy jest to sklecona na prędce szopa czy murowane, ocieplone pomieszczenie

-jak daleko macie kotłownie od domu- u mnie byłoby to 20-30m, czy są jakieś problemy z przesyłem, czy ciepło nie będzie gubione po drodze,

-czy autentycznie piec taki jest wydajny, tzn nie chce przy nim siedzieć non stop aby było ciepło i nie chce też odpalać jednego balika od drugiego aby w domu wogóle było czuć ciepło,

Przepraszam że tyle pytań i może nie do końca konkretnie ale bardzo mnie ten temat interesuje, mam też nadzieje że posiadacze takich piecy opiszą swoje doświadczenia.:)pzdr

mam piec na cztery koski i ogrzewam 220m może w przyszłości dołączę chlewnię

 

do tego bufor 2150 l plus woda w instalacji

jakieś pytania to pytaj o wadach też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislaw45    0

zwykły dzień palenia targasz cztery baloty rzucasz kłodę drewna w postaci zapałki i zamykasz drzwi włączasz sterownik podłączony z pompkami i idziesz na śniadanie po śniadanku zerkasz czy wszystko gra czy pompy chdzą czy jest prąd i w ogule w tym czasie w domku robi się ciepło i masz dwa wyjścia czy iść do zimnej obory czy do żonki w ciepłym mieszkanku powtażasz to dwa lub trzy razy dziennie zależy od tem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Też sie podepnę pod temat . Moje pyt : jak wyglada suszenie kukurydzy słoma i ogrzewanie domu . czy ten piec jest bardzo skąplikowany czy można go zbudowac na własna reke . Ile kosztuje taki piec na baloty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislaw45    0

Też sie podepnę pod temat . Moje pyt : jak wyglada suszenie kukurydzy słoma i ogrzewanie domu . czy ten piec jest bardzo skąplikowany czy można go zbudowac na własna reke . Ile kosztuje taki piec na baloty

na cztery małe baloty dałem 12 tyś.pompę obiegową 30/60 koło 5 stów i drugą pompę obiegową na dom 2 stuwy bufor 2500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woojtek123    0

Witam mam piec na slome okolo 15lat jest to piec na 3 kostki.Mam przy nim zbiornik na 3000litrow ktorego uzywalem rok.Moj piec jest stary teraz jest inne rozwiazanie spalania slomy.Ja spalam po jednej kostce szybciej sie pali daje wieksza teperature jest mniej popolu .Dom 200m.Rano spalam 2kostki mam 80 stopni podgrzewam wode do mycia spada na 60 stopni podkladam 1 kostke jest 80 stopni odnowa to samo zbiornik 300 litrow .Spalam 1 kostke mam 80 stopni przelaczam zawory na dom woda przejdzie spalam 2kostki mam piec nagrzany i odnowa to samo w piecu jak i w domu jest po 600 litrow wody. Jak w nocy jest minus 5 stopni wystarczy 3 razy nagrzac piec mozesz chodzic w majtkach albo bez rano jest 18-20 stopni.Piec nie moze stac w budynku mieszkalnym bo sie z pieca kopci lepiej zeby to pomiszczenie bylo murowane nie musi byc ocieplane. 30 metrow moze byc rury ocieplasz niema problemu.Nowe piece sa bardziej wydajne.Wady po 8latach byl spawany w srodku zrobila sie dziura ztlu tam gdzie lezy popiol blacha rdzewieje. W piecu na slome nieda sie palic mialu. Do sterowania dmuchawa jak i pompka mam zegar czasowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislaw45    0

ciekawe rozwiązanie tylko trzeba przy tym chodzić a ja pracuję więc wole nałożyć 4-koski i sterować sterownikiem jak na ekogroszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj