Polecane posty

hubertuss    4653

W linku, który podałem na poprzedniej stronie znajdzecie zdjęcia z testów miedzy innymi mf 5425 i jd 5090r. Tam widać, że mf bije jd na głowę. To z czym ma z nim konkurować seria 5m chyba faktycznie tylko ceną jeśli faktycznie wprowadzą tańszy model. Wiem, że niektórym użytkownikom tych ciągników ciężko się z tym pogodzić ale cóz takie życie.

Co do tańszych modeli seri 54xx myslę, że to poprost chwyt marketingowy. Nie zapominajmy,że fundusze z budrzetu 2007 - 20013 juz się prawie skończyły. Następne wsparcie będzie dostępne myślę pod koniec 2014 roku. Głównym czynnikiem przy doborze maszyn będzie teraz cena. To jest poprostu zwrot w stronę tych, którym cena obecnego 54xx jest zawysoka. Parametry urzytkowe się nie zmienią skrzynia dyna pozostaje, silnik tak samo niektóre parametry się poprawiają. Za to nie każdy musi miec koniecznie klimę, kompresor, siedzenie dla pasażera itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

To w czym MF bije na głowę JD to dźwignia rewersu i tego chyba nikt nie zaprzeczy, ale według mnie obsługo EHR w MF jest do kitu (już lepsza jest w JD).


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Serię MF 5400 należy porównywać z JD serii 6030 bo są to ciągniki bardziej zbliżone wielkością.

Za te same pieniądze co MF otrzymuje się oczko mniejszego JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmmm, a nie przypadkiem 6400 do 6030? huh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cysiu133    1

Massey Ferguson to bardzo solidna firma i jakby ktoś chciał porównywac nowa wersje do John Deere 5m to odpada ponieważ ta seria jelonków jest MADE IN CHINA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja serię 5400 (do 5445) umieściłbym pomiędzy 6030 a 5R. 6400 to można raczej porównać do 6030 premium.

 

 

Swoją drogą jest już chyba temat o porównaniu MF serii 5400 do JD.

 

 

@cysiu133 co ty tak się czepiasz tych Chińczyków? Na prawdę tak źle wszystko produkują? Rzecz wyprodukowana w chinach nie równa się rzeczy, którą chinczycy sami zaprojektowali lub jak kto woli skopiowali. Ja do jakości rzeczy wyprodukowanych w chinach nic nie mam, no chyba, że tylko to, że dla europejskiej gospodarki byłoby lepiej produkować w Europie. Zgodzę się z tobą jedynie w tym, że MF jest solidną firmą, bo nie mam powodów do narzekania na ciągnik tej marki. :)

 

Mam w planach zakup 100 konnego ciągnika, i jeżeli miałbym wybierać między "starą" serią 5400 a nową, to ze względu na to, że nowe podzespoły będą lżejsze (co za tym idzie słabsze) i podobno tańsze wybrałbym jednak sprawdzoną starą serię.

Ostatnio rozmawiałem z przedstawicielem, stwierdził, że MF może trochę stracić na tym liftingu, podobno Korbanek też nie chce zbyt szybko wycofywać 5425 i 5435.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cysiu133    1

To, że John Deere przenosi produkcje do Chin to oznacza że chce tanio wszystko zrobić ale nie zawsze dobrze :). Na pewno niechcielibyscie mieć ciągnika który ma na moscie napis made in china. A i jeszcze Massey ferguson ten nowy jest lzejszy ale to nie znaczy że będzie słabszy. No wiadomo jak ktos bedzie chciał mieć go na 150ha jak głowny ciagnik to nie bedzie spełniał zadania ale do robotu takiej jak opryskiwacz, rozsiewacz to ma ten ciagnik jako plus ze jest lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ale kto chce mieć ciągnik o mocy do 100 KM na takim areale jako główny? Bo przecież o takich ciągnikach jest tu mowa.

W Polsce te ciągniki są kupowane najczęściej jako główne, ale na kilkadziesiąt ha i wtedy te kilkaset kG robi już różnicę, mniejszy udźwig podnośnika też ma znaczenie, chociaż i tak jest duży.

Kwestia tego napisu Made in China to już raczej zależy od mentalności, jeden nie może na to patrzeć, innemu to nie przeszkadza. Proponuję zostawić to w spokoju.

W moim przypadku ten ciągnik ma być właśnie do rozsiewacza, prasy i niedużego rozrzutnika, ale musi sobie również poradzić z zawieszaną talerzówką, czy nawet z zestawem uprawowo-siewnym, głównie w czasie kiedy jeden nie może się wyrobić, dlatego dla mnie lepszym rozwiązaniem jest "stary" 5400.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Fakt mf 54xx w większości przypadków kupowany jest jako główny w gospodarstwie. Model ze zwykłą maską ma większy rozstaw osi i większą chłodnicę. Być może dlatego niechęć Korbanka do nowej wersji jeśli taka jest. Z drugiej strony mf 36xx jest mały i nie było w ofercie nic pomiędzy nim a 54xx. Dlatego może próbuja pomniejszyć ta serię. Byc może produkowac będą modele z nowymi symbolami ze zwykłą maską i większym rozstawem osi.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cysiu133    1

Te masseye seri 36xx to takie złomy że niewiem. Przedstawiciel Korbanka mówił ze mozemy go na własna odpowiedzialność. Czemu myslicie ze Korbanek tych ciagników ze ścieta niechce? Tej seri co teraz jest to ludzie nie biora ze scieta maska bo trzeba dopłacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poziom Twoich postów mnie poraża. biggrin.gif

 

Co konkretnie mówił o 3600? Jeżeli sprzedawca mówi źle o swoim produkcie, to albo chce nam sprzedać produkt droższy, albo nie ma pojęcia o handlu. Także zmień dostawcę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Czemu tak myślimy? Od przedstawicieli i dyrektora działu sprzedaży wiemy że nie chce.

3600 są ciągnikami lekkimi, prostymi, do bardzo lekkich prac. Jak chcesz brać go do agregatu uprawowo siewnego czy pługa obracanego to pewnie że odradza.

Złom to na złomowisku leży a nie u dilera nowych maszyn.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się seria 36xx to lekki traktor do lekkich prac. Pozatym róznica cenowa do więkzej i lepiej wyposażonej serii 54xx nie jest aż taka wielka. Jednak myślę, że zmniejszając i odchudzając nowa serie 54xx z silnikami o niższej mocy chcą troszkę zmniejszyć różnice i wypełnić tą nisze rynku. Jak ktos chce 36xx jako główny normalne, że odradzą. Ale wątpie aby mówili, że to złom.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też tak uważam. :) Teraz zapełnianie luk i nakładanie się oferty to powszechny zabiegi, zwłaszcza, że coraz częściej nowe serie buduje się jak pojazdy z klocków Lego. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cysiu133    1

Przedstawiciel odradzał go ponieważ jak sprzedał jednemu gościowi go to cały czas u niego serwis siedzi. Mówił że coś tam dymi i jeszcze coś ale już zapomniałem. Może one takie wadliwe że produkowane nie we Francji tylko w turcji tego to ja niewiem, a w ogóle ta seria jest niska i nadaje sie dobrze do sadu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje pracować MF z serii 5400 w nowej budzie 100km bez CR z ładowaczem czołowym oraz przednim tuzem pracował z agregatem pożniwnym o szerokości 2,60 m nawet dawał rade ogólnie wrażenie pozytywne sterowanie przekładnią dyna 4 proste i przyjemne do 9,5 km /h udawało się go rozpędzać później nie reagował na pedał gazu.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak się dzisiaj dowiedziałem ceny nowej serii zaczynają się od 40 tys euro netto. 5440 kosztuje około 46 tys e. Co do cen wyposażenia dodatkowego przedstawiciele na stoisku nie wiele mówili zasłaniając się koniecznością dokładnego sprawdzenia. Za to usłyszałem ciekawą bajkę jaką sprzedawca człowiekowi usiłował sprzedać.

Polskich turów do tej serii nie monujemy bo one mają wydajność hydrauliki 100 l/min i te tury rozwalają. Tylko stoll daje radę. Śmiać mi się chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A niby nowa seria miał być tańsza :lol:


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

U korbanków nigdy nic nie wiadomo. Zresztą odnosze takie wrażenie, że oni pytani na targach strzelają trochę tymi cenami. Zresztą słyszałem jak gość klientowi mówił "dokładnie panu nie powiem, bo podam za niską i kolega przedstawiciel handlowy bedzie miał problem" W sumie ludziom mówili za fendta 309 vario 68 tys euro netto. Napewno netto bo ludzie się dopytywali czy aby napewno netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj