Zaloguj się, aby obserwować  
lukano

Co myslicie o dodatkach do oleju??

Polecane posty

lukano    0

Mam sąsiada który lubi eksperymenty i ma zamiar przy zmianie oleju wlać jakiś ceramizer i ciekawi mnie czy ktoś z was robił takie eksperymenty ja osbiscie lałem kiedys doktory do oleju ale przy zajechanym silniku pomaga na krótko wracając do tematu ten ceramizer kosztuje 50 zł i ciekawe czy poła rzeczy które tam wypisują to prawda?<_<

http://www.ceramizer.pl/content/view/32/43/#ROLNICTWO i http://www.ceramizer.pl/


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeśli masz jakiegoś starego komarka to możesz to wypróbować...

Ja się w takie coś nie bawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
Jeśli masz jakiegoś starego komarka to możesz to wypróbować...

Ja się w takie coś nie bawię.

To spróbuj komarkowi wlać to do oleju <_<


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0

Ja sie w to nie bawie ja bym tego nawet do Komarka nie zalał bo było szkoda 50 zł na to g.... ale sąsiad młody głupi to sie może przejachac!!!


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja uzylem w kombajnie preparatu Doktor, silnik byl juz na wykonczemiu a stac i remontoawc go w zniwa to mi sie zbytnio nie usmiechalo, powiem ze ten doktor cos tam zdzialal, bo drastycznie spadlo spozycie oleju przez silnik ;) ale przyszedl remont i silniczek to teraz chodzi jak zegarek <_<


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Takie dodatki warto stosować w silnikach nowych lub po remoncie. Dłuższa jest ich żywotność, a olej po zmianie jest mniej brudny niż olej bez dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

doktorki się szybko zużywają pół dnia porobisz i z powrotem ciśnienie spada łatanie na bardzo krótką metę ceramizera nie miałem okazji przetestować może efekt byłby lepszy niż po doktorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

dobre gdy sprzedajesz, troche cichsza praca, mniejsze pobieranie oleju a co za tym idzie mniej dymi.

 

ale tego się nie używa do maszyn które mają pracować latami. Testowałem i nie polecam doktorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja to lałem do samochodu do tylnego mostu bo mi wył bardzo! :( i efekt był o 50% mniej chałasu w alcie ale po 15000km znów coraz głosniej zaczyna pracowac :angry: trzeba bedzie sie za nowym porozglądac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

ja na doktorka nie mogę złego słowa powiedzieć bo na niskich obrotach jak się rozgrzał silnik kontrolka od smarowania zapalała się, do stał dwie puszeczki i problem jak na razie znikł zobaczymy jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja to lałem do samochodu do tylnego mostu bo mi wył bardzo! :mellow: i efekt był o 50% mniej chałasu w alcie ale po 15000km znów coraz głosniej zaczyna pracowac :angry: trzeba bedzie sie za nowym porozglądac :lol:

co to za specyfik był bo mam problem z mostem w polonezie :D

 

Takie dodatki warto stosować w silnikach nowych lub po remoncie. Dłuższa jest ich żywotność, a olej po zmianie jest mniej brudny niż olej bez dodatków.

 

 

Broń Boże do nowego silnika czy po remoncie zalać doktora!!!! te wszystkie doktory to nic innego jak zagęszczacze oleju i dlatego w "trupach" powraca ciśnienie oleju i silnik wydaje się lepiej pracować ale taki doktor tylko przyśpiesza remont silnika który i tak jest nieunikniony, poczytajcie sobie na forach samochodowych, doktor do silnika znaczy tyle samo co zalać silnik olejem superol CB, natomiast dodatki do paliwa są na bazie lekkich benzyn i eteru i to że usuwają wodę może i prawda ale są bardzo suche i za zdrowe na nowe układy paliwowe też napewno nie są, niektórzy stosują zamiast tego kurację olejową tzn mixiol lub olej syntetyczny do pił motorowych dodać do ropy i przesmaruje ładnie sekcje w pompie paliwowej, sam stosowałem tylko dodatek do oleju do poloneza wyciszający stukanie zaworów hydraulicznych i nawet pomogło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj