Zaloguj się, aby obserwować  
przemek111447

potrzebuje wypowiedzi hodowcow opasow

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

wiam.mam problem z opasami takimi od 250kg do 350kg od czasu do czasu maja temperature 39i9 i nie chcap.jedza tylko siano i słome do woli i srut 2 razy dziennie.innych obijawow nie maja tylko ta temperatura od czasu do czasu tzn i resty juz jest spokoj ale u jednego sie juz 3 raz wrociło i nie wiem co zrobic...

Dinek94    13

Po 1 jest przeciąg ??? nie może być ale tez tak żeby się nie podusiły po 2 kiedy dezynsekowałeś oborę I białkowałeś a i nie wpuszczaj obcych do obory ja pasza co im dajesz nie ma właściwości zakaźnych dobro jest ??

przeciagow nie ma,białkowałem z 2msc temu,pasza jest dobrej jakosci no i ten jeden jest chudy strasznie reszta jest ok ale ten jeden to ma b małe przystosty i jeszcze w zyciu takiego opasa nie miałem jak tego

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel85    0

Jeżeli są chude to odrobacz może mają robale Biomectin na pewno pomoże.

Postaraj się utrzymać stałą temperaturę w oborze. Bydło podczas upałów może podnosić temperaturę ciała wtedy jeżeli nie jest odpowiednio wentylowane pomieszczenie zjadają mniej paszy.

Podawaj im wode do oporu. A jeżeli to nie pomoże skonsultuj się z lekarzem weterynarii przyczyna może być jakiś wirus.

raul1985    0

U mnie takie wirusy to normalka 2 razy do roku.Tak zazwyczaj się zdarza gdy się przywozi cielaki z rożnych obór. A walczyć z tym można lekami ja zazwyczaj nie wzywam weterynarza tylko sam leczę wtedy koszta są mniejsze tylko trzeba mieć znajomego który te lekarstwa sprzeda i trochę się znać .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Niewidoczny96
      Witam! 
      Czy w Polsce znajduję się firma proponująca dla rolnika odchów bydła? Nie chodzi mi o podpisanie umowy, że będę zawsze do nich oddawał. Chodzi mi, że będę tak jakby u nich pracownikiem. Czyli moja obora, oni muszą załatwić paszę i weterynarza, płacą mi za pracę przy nich i za wynajęcie obory. Czy może jest taka firma która szuka miejsca do prowadzenia skupu i sprzedaży bydła? Jeżeli jest taka firma lub osoba czytająca ten post proszę o wiadomość. Z chęcią zajmę się takiego typu usługą, mam bardzo dobre warunki. 
    • Przez przemek111447
      mam pare sztuk bydła na dzien dzisiejszy gdyz poprostu nie mam miejsca na rozbudowe obory i nie opłaca mi sie siac qq dla 8 sztuk opasów.Chciałbym zapytac czy qq ma duzy wpływ na opas bydła?Moje dostaja kiszonke z trawy,srut z zyta i owsa i siano i słome.Mało ktory przekracza wage 700kg w 22msc.Mam teraz takie ktore maja po roku i maja po 300kg a widze co u niektirych uzytkowników piekne okazy a u mnie lipa. Koncentrat to sie racej nie opłaca im pchac gdyz rozmawiajac z niektorymi wiem ze maja piekne opasy ktore koncentratu nie widziły na oczy.DOradzcie mi cos.Mam nadzieje ze w niedalekiej przyszlosci rozbuduje obore.Areal jaki posiadam spokojnie pozwoli na utrzymanie 30 sztuk opasów.
    • Przez Rolnik551
      Witam byk roczny zrobił coś z nogą wygląda jakby zerwał ścięgna nie jest raczej złamana wstawać wstaje kilka razy na dzień nie staje na nią co zrobić jest tak od miesiąca i nic się nie poprawiło 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
    • Przez simental10
      Witam, mam problem z opasami w wadze 400 kg a mianowicie nie chcą jeść zielonki !!! W poprzednim roku gdy mieli około 120 kg tak się zajadały, że aż bałem się im dawać żeby brzuchy ich nie rozbolały. A w tym roku nic ! , od początku sezonu nic ! Dziś przywiozłem im świeżej zielonki z czerwonej ładnej koniczyny wrzuciłem do żłobu a tu nic, obwąchały i nawet nie dotknęły przez cały dzień to ospę tylko zjedli + sanbull i koncetraty na apetyt. Co zrobić ? jest ich 7 : 1 sm , 2 mm , 2 biało czerwone, 1 hf ,1 hl bardzo ładnej budowy tylko w tym problem iż same kości! A 3 dni temu jak wykaszałem kosą rów i brzeg podwórka to jak im dałem same chwasty to zabić się chcieli jeden przed drugim ! Sąsiad ma gorsze bydło a stare siano daje i zielonkę i jedzą a tu nie ! w czym problem? pomoże ktoś ? strasznie chude są .

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.