Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
przemek111447

potrzebuje wypowiedzi hodowcow opasow

Polecane posty

wiam.mam problem z opasami takimi od 250kg do 350kg od czasu do czasu maja temperature 39i9 i nie chcap.jedza tylko siano i słome do woli i srut 2 razy dziennie.innych obijawow nie maja tylko ta temperatura od czasu do czasu tzn i resty juz jest spokoj ale u jednego sie juz 3 raz wrociło i nie wiem co zrobic...

Dinek94    13

Po 1 jest przeciąg ??? nie może być ale tez tak żeby się nie podusiły po 2 kiedy dezynsekowałeś oborę I białkowałeś a i nie wpuszczaj obcych do obory ja pasza co im dajesz nie ma właściwości zakaźnych dobro jest ??

przeciagow nie ma,białkowałem z 2msc temu,pasza jest dobrej jakosci no i ten jeden jest chudy strasznie reszta jest ok ale ten jeden to ma b małe przystosty i jeszcze w zyciu takiego opasa nie miałem jak tego

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel85    0

Jeżeli są chude to odrobacz może mają robale Biomectin na pewno pomoże.

Postaraj się utrzymać stałą temperaturę w oborze. Bydło podczas upałów może podnosić temperaturę ciała wtedy jeżeli nie jest odpowiednio wentylowane pomieszczenie zjadają mniej paszy.

Podawaj im wode do oporu. A jeżeli to nie pomoże skonsultuj się z lekarzem weterynarii przyczyna może być jakiś wirus.

raul1985    0

U mnie takie wirusy to normalka 2 razy do roku.Tak zazwyczaj się zdarza gdy się przywozi cielaki z rożnych obór. A walczyć z tym można lekami ja zazwyczaj nie wzywam weterynarza tylko sam leczę wtedy koszta są mniejsze tylko trzeba mieć znajomego który te lekarstwa sprzeda i trochę się znać .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ALEWYRE16
      Witam posiadam byka 100%lm roczny 350 kg 5 dni temu zobaczyłem że nie wstaje i ma problem z chodzeniem a jak już wstał to cały sie trząsł i układa nogi w pozycji jak by się klad po za tym pije je nos ma wilgotny jednakże chudnie i po dostaniu antybiotyku zaleconego przez weterynarza jest odrobinę lepiej ale nadal chudnie i ledowe chodzi zauważyłem czerwone wybroczyny na rogach byk jest odrobaczony  prowadzimy chów ekstensywny   czy ktoś wie co to jest i jak to leczyć z góry bardzo dziękuję i byk nie może stać prosto i nogi są podkulony
    • Przez Bitels96
      Witam , chciałbym się spytać czy ktoś z was sprzedawał bydła dla Michała Rybaka. Jak z kasą , i ogólnie jakie opinie.
      z góry dzięki za odpowiedzi 
    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez doman57
      Mam 8 jalowek miesnych 100% Limousine Dopiero zaczynam hodowac to bydlo i chyba juz niedlugo maja sie cielic Jak poznac ze krowa juz sie bedzie cielic? U miesnych to jest jakos inaczej? I nie wiem czy odgrodzic na jakis czas cielaca sie krowe od stada???
    • Przez rolnikhghf
      Witam mam zamiar z chodowli trzody prześć na opasy na początek około 10 sztuk lecz nie chce od razu pakować się w koszty i siać kukrydzy chciałem posadzić ziemniaki zasiać burak i jeszcze zrobić jakąś kiszonkę z poplonu czy myślicie ze takie żywienie wystarczy żeby te byki rosły w ciągu dwóch lat chociaż do 600 kg no i wiadomo siano i śruta. 
      Z góry dziękuje za odpowiedzi. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.