petes

Wszystko o silosach BIN

Polecane posty

petes    0

Witam. Jest już temat " bin vs michal" ale myśle ze jeśli powstanie nowy o binie to nic sie nie stanie :D

Mianowicie prosił bym o wypowiedzenie się użytkowników tego silosu tzn chodzi o to jakie macie opinie o tej firmie jak wygląda montaż najlepiej aby wypowiedzieli się użytkownicy którzy zakupili niedawno silosy.

Potrzeba mi jak najwięcej informacji na ich temat ponieważ zamierzam kupić silos o ładowności 28t a że żniwa blisko to decyzja bd zapadała na dniach.

Dzwoniłem dziś do dilera i powiedzial że najlepszym rozwiązaniem dla mnie bd załadunek dmuchawą jej symbolu nie znam ale oni chyba mają tylko 1 rodzaj dmuchaw powiedział że 6t/h wydajność kosz zasypowy na 900kg.

Pytanie teraz do was jeśli brać wyposażenie dodatkowe to jakie??

W opcjonalnym wyposażeniu jest podest dolny, właz dolny, termometr sonda jesli można mi opisać jakie ma to praktyczne zastosowanie bardzo bym prosił. Do czego służy manometr wodny i te inne bajery co są w opcji i które wybrać bo wiadomo coś kosztuje 600zł i bez tego praca jest b trudna a inne rzeczy są zbyteczne.

Chciał bym sie jeszcze dowiedzieć jak wykonaliście płytę pod nim wymiary itp i jaka izolacja jest od podłoża wilgotnego bo dodam że mam wilgotny teren. Myśle że to wszystkie moje pytania w razie czego zapytam a wasze odpowiedzi przydają się mi jak i innym którzy chcą zakupić ten silos.

Moje pytania pewnie was rozśmiesza ale nie miałem stycznosći nigdy z tym silosem a rozwijam gospodarstwo i muszę coś takiego zakupić.

pozdrawiam i dzięki za wszystkie odpowiedzi

PS: ta dmuchawa jeśli mi się coś nie pomieszało jest ssąco tłocząca ale już sam nie wiem cały dzień w tym siedzę może ktoś bd wiedział i powie czy ona jest tylko tłocząca a jeśli jest ssąca to czy za pośrednictwem jakiegoś węża bd można te resztki z bina wyssać? diler powiedział że dmuchawa przyda sie do przedmuchiwania silosu. I moje pytanie jeszcze takie kiedy go się przedmuchuje i ile? Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

ta dmuchawa to ci buzo prądu bedzie dużo brała . najlepsze wyjście to podajnik z zasypem na przyczepę . kipujesz cała na 1 albo 2 i koniec samo leci . do rozładunku to najlepsze lejowe tylko że prawie jeszcze raz taki koszt . michały są troche droższe . a do rozładunku to masz takie żmijki w środku co zbierają chyba radlery czy podobnie . ja wybrałem biny płaskodenne z tymi żmijkami .

Edytowano przez tobiasz51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

ja mam 2 biny po 100 ton od kilku lat/ z wyposażenia dodatkowego radze kupić właz dolny, przydaje się przy sprzątaniu bina

sonda temperatury przy tak małym binie raczej się nie przyda

zborze trzeba przedmuchać kiedy zaczyna się grzać

podłoga bina nie jest położona bezpośrednio na płycie tylko na bloczkach betonowych ok 30 cm nad ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid91    5

bierz wlaz dolny. ja brałem na wiosne dwa biny po 28 ton, w jednym zamowilem ten wlaz(koszt 800 zł) ale tego dnia, którego biny zostały zamontowane stwierdzilem ze nie potrzebnie w drugim binie próbowałem zaoszczędzić i nie wziałem tego. wygoda jest przy wybieraniu resztek jezeli jest właz dolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Inny silos nie wchodzi w grę typu lejowe itp bo kasy brakuje...

Może ktoś jeszcze coś powiedzieć o dmuchawie??

Dzięki za odp w sprawie włazu dolnego to trafna uwaga i bd go zamawiał razem z binem

Dzięki za odp i czekam na dalsze informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem szczęśliwym posiadaczem 2 binów 10tonowych, jeśli masz podmokły teren to nie bzdurą będzie jak ci poradzę żebyś postawił bina na podwyższeniu ok 60cm nad ziemia,pod swoje biny wykopałem dół ok 150cm zasypałem go piaskiem oraz go zagęściłem, następnie na tym piasku wylałem płytę betonowa zbrojona ok 40cm, na środku płyty zostawiłem otwór gdzie ewentualnie ma spływać woda,

 

co do dmuchawy to i tak musisz ja kupić żeby przesuszyć silos, załadunek trochę potrwa wydajność jaka osiągnąłem to max 4t/h

 

przy okazji zakupu dmuchawy radze zainwestować w dobre nauszniki dla ciebie i nerwowego sąsiada hehe, troszeczkę ta maszyna "huczy"

Edytowano przez PROXIMAMICHAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

czyli tą płyte zrobiłeś na ziemi?? tzn nie wkopana tylko 40cm od gruntu stoi silos?? masz taką dmuchawe http://www.bin.agro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=82 ?? ona chyba jest tłocząca bo nie widzi mi sie zeby odkrecic kosz zasypowy. Najlepiej dla mnie by była ssaco tłoczaca żeby można bylo resztki z silosu dmuchawa poprostu wyssac.

Czekam na dalsze informacje i dzieki B)

 

Teraz juz mi powoli wszystko pasuje bo znalazlem z cenniku taką pozycję :

Przenośnik pneumatyczny do ziarna z podstawowym wyposażeniem

T-209

4 332 zł

i to by pasowalo bo diler powiedział że cena dmuchawy to 4,5tys

Tylko że na jej temat wujek gogle malo mi powiedział może ktoś miał stycznośc z tym przenośnikiem??

troche namieszałem ale koleś gadał o ssaco tłoczącym to chyba mu chodziło o to urządzenie..

Edytowano przez petes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak postawiłem biny 40cm nad ziemia, płyta jest wylana na piasku oraz mam identyczna dmuchawę, co do rozkręcania dmuchawy to "BIN" każe rozkręcić dmuchawę przykręcić odpowiednia przystawkę z grubej plandeki i dopiero suszyć silos,w praktyce można temu zaradzić hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

ja w swoim silosie rowniez wylalem plyte betonowa w srodku silosu zrobilem jeszcze wylewke na 30 cm wylewka w srodku jest odizolowana od plyty folia , w tej wylewce sa zrobione kanaly

na kanalach leza blach ktore nawiercilem , przez te kanaly pcham powietrze zeby schlodzic ziarno . bardzo dobry pomysl to wlaz dolny . na poczatku mialem dmuchawe silnik 11kw 6,5tony zwalalem 1h30minut ,udreka pradu duzo , ludzie smaza sie na przyczepie , a przyczepa potrzebna , z bylego pgr ojciec kupil podajnik kubelkowy 10m wyskoi teraz 6,5tony jest zwalone w 17 minut silnik to 4,5kw , z pola jest zjazd czekasz chwile i dalej , idealne rozwiazanie to otwur boczny w burcie przyczepy ,otworzysz , nagarniesz , podkiprujesz i dalej , bardzo dobze jest jak przyczepa jest bez plandeki , uszczelniamy pianka lub kleimy do przyczepy paski gabki na silikon , przyczepa jest tak szczelna ze nawet woda stoi . do przedmuchiwania uzywam wentylatora tez ma silnik 4,5 kw znalazlem go w punkie skupu zlomu . podajnik kubelkowy stoi na plycie betonowej na rowno ze silosami niekturzy twierdza ze nalezy miec do niego kosz taki jak w skupach i ze powinien stac ponizej poziomu silosu . umnie jak pisalem wczesniej stoi na rowno ze silosami w kanale w kturym kubelki ida do gury wyciolem scianke i tu jest zrobiony taki mini kosz do tego kosza idzie ziarno z przyczepy . podajnik stoi miedzy dwoma silosami ze silosow na wysokosci 1,5 m sa zamontowane rury po skosem i w ten sposob moge przesypywac ziarno w silosie oraz rozladowywac je do tej wysokosci , reszte wybieram przez dolne otwory pod ktore podstawiam zmijke , osobiscie doradzal by do zasypywania podajnik kubelkowy , sa rowniez zmijki pionowe one tez daly by rade zasypac i czesciowo opruznic , znajomy ma rowniez zwykla zmijke ale jej dlugosc to chyba 14m jak ja postwai pod katem to siega do gury silosu . silos to bardzo dobra rzecz

jesli ktos by chcial jakies zdjecie to prosze o komatak na meila kuzma48@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Nie chciałem zakładać nowego tematu, dlatego piszę tutaj. Mianowicie. Czy robił ktoś coś takiego jak podwyższanie silosu zbożowego typu BIN 70 t ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi jeszcze Bin podwyższał z dwa lata temu. 3300 zł koszt.Ale z tego co wiem już tego nie robią. Kolega do 70 sam blachę kupił, jedną z zbiornika odkręci, ponawiercał i sam podwyższył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Tak popatrzyłem jak by samemu to podwyższyć i doszedłem do wniosku że to da się zrobić. Jest tylko jedno ale jak zrobić opaskę na obwodzie która dodatkowo wzmacnia. Może ktoś podsunie pomysł jak to zrobić. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

BIN oficjalnie nie robi już podwyższania silosów, ale jeśli pogadasz z jakąś ekipą monterską, to spokojnie to załatwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

witam tez posiadam 2 BINy po 80 ton jeden z 97r. drugi z 2000r. przy zakupie pierwszego został tez zakupiony podajnik kubełkowy o wysokosci 17 metrów (dochodzi jeszcze spichlez na szopie) jestem bardzo zadowolony tylko brakuje dolnych włazów ale to juz sam przerobie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

po co dorabiać jak możesz kupić w BINie...powiedz że wjechałeś w bina pługiem czy czymś i potrzebujesz części czyli blachy i opaske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Jutro jadę po właz dolny do Bina 60WR (cena 936zł) i pytanie ,czy ktoś już sam zakladał to cudo i ,czy nie będzie kłopotów jak się sam za to wezmę.Może ktoś podeślę mi foto z bliska tego włazu już założonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffox    0

Orientujecie się może jakiej grubości blacha jest stosowana w takich silosach. Czy jest stała, czy może różna dla róznych pojemności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termik32    11

Nie wiem jak w Binie Michał podaje że od 1 mm do 2 mm najczęściej -zależy to od wielkości Bina.

Może ktoś wrzucić zdjęcie podłogi z Bina ?

Edytowano przez Termik32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

U mnie w silosie (BIN) pierwszy pierścień blachy jest grubszy (prawdopodobnie 2mm) a kolejne już są po 1mm jak dobrze pamiętam. Zdjęcie podłogi mogę wstawić dopiero jak opróżnię silos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Znalazłem na allegro montera który oferuje montarz, demontarz, podwyzszanie, naprawa silosów, montarz bocznych włazów, silosy lejowe. Tel. 660-431-416


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fubus84
      Witam.
      Potrzebuję jak najwięcej informacji o takim silosie
       
      http://img23.staticclassifieds.com/images_tablicapl/271123953_3_644x461_silos-30-ton-z-mozliwoscia-suszenia-pozostale-rolnicze.jpg
       
      Nie dokładnie ten, ale takiego w googlach znalazłem.
      Mam możliwość kupienia takiego w dobrej cenie. Jest w gorszym stanie, ale trochę wyższy. Dokładnie to zbudowany jest z 3 takich pierścieni, jak ten dolny w tym silosie ze zdjęcia.
      Wie ktoś może ile mniej więcej ważą elementy z tego pierścienia (składa się z 4) Ten co chcę kupić to muszę sobie go sam zdemontować i tu jest kłopot, bo z jednej strony jest budynek, a z drugiej drzewo, a dalej staw. Nie ma zbytnio opcji żeby podjechać dźwigiem, bo musiałby to być dość duży dźwig, żeby mógł go podnieść stojąc co najmniej 10 m od niego.
      Chciałbym go rozebrać na elementy i w tedy też transport mi odpada, bo bym sobie na przyczepach przywiózł. dlatego interesuje mnie waga elementów, żeby ocenić w ile osób mogę to zrobić i czy dam radę je opuścić na linkach na ziemie
       
      No i jak ma się sprawa z postawieniem go pod chmurką (tak stoi teraz) czy nie będzie woda do niego włazić
       
      Proszę o odpowiedzi bo muszę w miarę szybko dać odpowiedź czy go będę brał czy nie
    • Przez kwiapa
      Witam,
      od dłuższego czasu zastanawiam sie jak zabezpieczyć przed szkodnikami zboże i rzepak na okres przechowywania w silosach zbożowych.
      Mam "zamknięty" system załadunku, tzn. kosz zasypowy i dalej przenośniki ślimakowe i kubełkowe. W takim układzie nie ma możliwości np. opryskania jakimś środkiem po drodze ziarna do silosu a jedynie w jego wnętrzu.
      Przyszło mi do głowy zastosowanie zamgławiacza np. coś takiego jak tu: http://tedan.pl/catalogsearch/result/?q=zamgławiacz&pick=mage
      Co sądzicie i takim rozwiązaniu? Może ktoś już to stosował?
    • Przez wl_master
      Witam, mam pytanie do użytkowników silosów płaskodennych BIN lub Polnet, jak macie wybieraki w środku to ile jeszcze zostaje faktycznie w zbiorniku zboża. i druga rzecz jak przestanie się juz obsypywa grawitacyjnie w silosie to czy trzeba w jakiś sposób odkopywac wybierak czy po prostu włączamy mu start i zaczyna pracowac? zastanawiam sie nad silosami z Bina lub Polnetu i chyba przechodzi Polnet ze względu na falistą blachę czy użytkownicy mogą sie wypowiedziec o jakichś minusach lub na co trzeba zwróci uwagę. planowane silosy to 4-6X130 ton z koszem, kubełkiem wialnią
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez sobek112
      Mam problem w ustawieniu silosów, chce wybrać jak najkorzystniejszy układ;
      więc tak mają być 4 silosy lejowe, czyszczalnia i zsyp- wszystko ma współgrać i być w jednym miejscu. Posiada ktoś zdjęcia, albo sam robił coś podobnego? 
      Przeglądając forum, galerię widzę same silosy z zsypem bez czyszczalni czy suszarni a to jest dla mnie najważniejsze.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj