yacenty

Zużycie paliwa przy orce

Polecane posty

kat    113

Ale w jakiej? O orce pisałem. Z agregatem nie chodzi. A o koszeniu pisałem że więcej spali no bo to w końcu za duży ciągnik do takiej rotacyjnej i nie ma co z nią robić. Ogólnie to mogę powiedzieć że nie pali więcej od 355 (oczywiście jeśli chodzi o wykonaną pracę a nie na godziny :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Ale w jakiej? O orce pisałem. Z agregatem nie chodzi. A o koszeniu pisałem że więcej spali no bo to w końcu za duży ciągnik do takiej rotacyjnej i nie ma co z nią robić. Ogólnie to mogę powiedzieć że nie pali więcej  od 355 (oczywiście jeśli chodzi o wykonaną pracę a nie na godziny :) )

jeżeli możesz to napisz ile 914 pali na motogodzinę, tak od -do (minmum- w lekkich pracach i maksimum- w ciężkich pracach).ile może spalić powiedzmy od 7 do 11 litrów na motogodzinę?? Tyle bym się spodziewał po 914 :P

 

Zużycie na hektar jest niby dobre ale nie wiem jakie masz ziemie. A jak są liczone motogodziny w 914? Czy motogodzina w 914 jest równa motogodzinie w 355?-to jest ciekawe. Dzięki.

 

No ale jeśli nie wiesz albo nie pamiętasz to trudno. :D I tak się od Ciebie sporo dowiedziałem- dzięki. :)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Szczerze to licznik po tym jak go kupiliśmy to działał jakieś 30 motogodzin. Potem stanął i tak jest do disiaj :). Ziemie to mam różne. Od piasku na VI po gline na IIIa i to jeszcze na sorych górkach. Motogodziny pewnie mierzy się inaczej. Wie ktoś może ile max obrotów powinna kręcić 355? Bo moja trochę ponad 2700/min. A wydaje mi się że to jednak trochę za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

kat to ten Twój licznik nie był wytrzymały :D No ale jeśli reszta ciągnika się trzyma to to jest najważniejsze :)

 

U mnie w 330 to licznik chodzi od nowości, cały czas bez awarii a jest na nim ponad 7 tysięcy tych motogodzin. :P


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja mogę napisać że 914 bierze od 6l przy agregacie biernym szerokość 4,2m, przez 8l przy cyklotirerze 3m do 15l przy orce na godzinę i mniejwięcej na 1 ha 4 klasy. Od podanych wartości + - 1l bo to różnie bywa.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Ja mogę napisać że 914 bierze od 6l przy agregacie biernym szerokość 4,2m, przez 8l przy cyklotirerze 3m do 15l przy orce na godzinę i mniejwięcej na 1 ha 4 klasy. Od podanych wartości + - 1l bo to różnie bywa.

15 l na godzinę przy orce????? :D :D to nie mało!!! :rolleyes: ale jak w tą godzinę hektar zrobi to jest OK :P


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

W zeszłym roku ZT 323a spalił mi 18l / ha przy tej samej wydajności ale wtedy było sucho. A w tym roku jest znacznie lżej poorać a ponadto ja nie orzę głebiej niż 28 cm. Staram się koło 25 cm. A co do tego ha na godzinę to przy ładnym kawałku gdzie nie trzeba dużo zawracać i prostokatnym. Jak juz jest więcej pustych przejazdów to nawet ponad 1,5 h trzeba robić 1 ha. No i 4 klasa ziemi to nie jest tak trudno orać co innego jak wjadę na 3 tam juz znacznie inaczej a i umnie jest równina nie mam żadnych górek.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Dzisiaj woziłem słome MF 4270 +HL 8011+D 47 zwiozłem równo 200 belek z większości pól widziłem swoje gospodarstwo brałęm po 21 belek na raz 1 kursem tylko miałem 30 bo blisko domu i 3 rzędy w góre położyłem i jeszcze 3 ha zrobiłem podorywkowym agegatem i spalił mi na to 80 litry nabił 6,5 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to nie mało spalił..może coś z nim nie tak??albo to tylko twój ciężki but.. ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

po polu miał cięko na biegu ok 14,5 km/h ciągnąć przyczepy ze słomą koła w d47 do połowy opony włażiły w ziemie a do tego cały czes przygazówki , ruszyć , stanąc no ale jeździłęm w gumofilcach bo przy stercie błoto jak diabli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

:) i wszytko jasne!ja dzisiaj kończe orać po kukurydzy 6,5 ha to też go sprawdze.

 

 

no i zaorałem ;) w sumie 7 ha w jednym kawałku-700m

 

ciągnik MF5455-100km

plug obrotowy 4*40(ok 170cm)+ wał cambella

głebokość 26cm

szybkość 6 km/h-1800obr/min

mth 12(1 mth równa się 1h przy 1800obr/min)

125 l ON co daje 17,8 l/ha i 10,4 na mth.

 

warunki ciężkie,mokro dużo korzeni,cambela swoje zrobiła,jeden bieg niżej.

zastanawiałem się czy jednej nie odkręcić,bo jak go kupowałem to tak miało być-będzie ciężko jedna mniej.jestem ciekaw jak to się ma do wydajności i do spalania.czy jeżeli jechąłbym 3*40 a szybciej to jaką bym wydajność otrzymał?a jakie spalanie?czy lepiej szybciej a mniej czy wolniej a więcej?teraz w ciągłej orce 1h 10min/1ha


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Wkońcu się udało nieco zmierzyć zużycie paliwa w naszym Fendzie 511.

Wyszło nam 13 litrów na ha ile motogodzin wybił na tych zaoranych 7 ha niestety zapomnieliśmy sprawdzić bo wszystko było robione w pośpiechu. Orka po jęczmieniu jarym pod pszenicę ozimą miejscami nawet mokro. Pług Tur 5*40 rozstawiony na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

ladnie ladnie 13l na ha orki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

no i troszke inny silnik, musze spytac ojca bo wczoraj orał przyzwoity kawalek (lekki klin) bez gorek i mowi ze juz sie ziemia ladnie rozsypywala, ciekawe tylko czy sprawdzil zuzycie, jakby co to dam znac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja dzisiaj orałem na żyto 7ha w najdłuższej części 370 m a szerokość 244 m orałem 7h prędkość ok 8km/h spalił mi 110 litry czyli 15,7 /ha nabił 6 mth pług tur 5x40 w tamtym roku orałem na pszenice tą działke ibisem 4x48 i zajeło mi to tyle samo czasu ale spaliłem 130 litry pole to jest czarnoziem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

Panowie nowy rekord, chyba bedzie rekord swiata,

nie bede mowil za duzo bo jeszcze mnie brzuch boli ze smiechu - zetor 6, bez turba, plug 4x40 (ale raczej 35), zuzycie paliwa 7l/h a w godzine robi 1ha na polu dlugosci okolo 400m :)

jak dla mnie mega lol, tym bardziej ze za miedza w bardzo podobnym plugu moje 10245 ("troszke" nowsze) łykneło jakies 16-17l, ziemia niemal identyczna wiec szacunek dla goscia ktory tego dokonal :P

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassoo    0
Tak DOKŁADNIE to nie wiem. Ale właśnie koło 60l. Tylko nie wiem ile jeszcze będzie trzeba czekać na pogodę. Co najmniej następny tydzień :(. A jak cała woda mi z łąk nie zejdzie to będe zmuszony kosić 914, a on to na pewno sporo więcej łyknie :(

ja mam 360 i 385 a to to samo co 914 tylko napedu nie ma i przestawiam obroty womu w 385 na 1000 i mniej pali niz 360 na hektar w kosiarce jade na małych obrotach silnika wiekszym biegu a kosiarka sie kreci tak jak na 540 obr womu przy max obrotch silnika i pali mi 385 mniej niz 360 i inna robota wygodniej a jeśli chodzi o 360 i 3603p to wole 360 całkiem inaczej iodzie minimalna ruznica mocy ale 360 lepiej idzie w uciągu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassoo    0

piootr to ty tym swoim mf ciagasz obrotówki 4 skiby bo kiedys chyba widziałem a masz do niego 5 unii tura??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4
Panowie nowy rekord, chyba bedzie rekord swiata,

nie bede mowil za duzo bo jeszcze mnie brzuch boli ze smiechu - zetor 6, bez turba, plug 4x40 (ale raczej 35), zuzycie paliwa 7l/h a w godzine robi 1ha na polu dlugosci okolo 400m :)

jak dla mnie mega lol, tym bardziej ze za miedza w bardzo podobnym plugu moje 10245 ("troszke" nowsze) łykneło jakies 16-17l, ziemia niemal identyczna wiec szacunek dla goscia ktory tego dokonal :P

 

pozdrawiam

YacentY

Pewnie jak liczył to mu 1 uciekła przed tą 7.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

a mi dzisiaj wyszło przy orce 13 l na hektar,ursus 5314,pług ruski 4x40,ale orałem płytko na 20 cm,głebiej nie ma sensu bo sam piach pod spodem,uważam ,że to dobry widok,dawno tak mało nie spalił,na innych polach,lepszych pali około 15-18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
piootr to ty tym swoim mf    ciagasz obrotówki  4  skiby bo kiedys chyba widziałem   a masz do niego 5  unii tura??

Ciągałem ibisa 4x48 a mam tura 5x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Witam wszystkich w tym ciekawym temacie. Ja orke głęboką wykonyje zestawem Ursus 4514 (silnik perkinsa) z pługiem Unia Greudziądz TUR 4*35. Głębokość orki to ok. 27-28cm. W sprzyjających warunkach spalanie wynosiło ok. 16l/1ha (to jest najbardziej ekonomicznie). W trudnych warunkach, czyli jak była straszna susza to mój Ursus potrafił spalić ponad 20l/1ha. Podobnie było gdy chciałem orać w czasie deszczu i po deszczu (ciągnik więcej się ślizgał niż jechał do przodu :P). Ale szczerze mogę powiedzieć, że średnio przy orce mam spalanie na poziomie ok. 17-18l/1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja jestem ciekaw jakby to było gdyby do twojego 4514 podczepić plug 3*40 ile by wtedy palił??szczególnie wtedy gdy miał duzy poślizg, bo szerokość mniejsza czyli lżej mniejszy poślizg ale teoretycznie mniejsza wydajność..ciekawe jak to sie ma do praktyki??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj