yacenty

Zużycie paliwa przy orce

Polecane posty

atomik    148

napewno mniej pali 3p przeciez to perkins, tak mi sie wydaje przeciez , moja 360 zwykła na ha jakies 26 litrów


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9
A mnie interesuje porównanie zużycia paliwa w 360 przy orce i zużycie paliwa w 360-3P przy orce. Proszę o podanie zużycia paliwa na motogodzinę i na ha.

 

Ciekawe czy 3P rzeczywiście pali dużo mniej niż zwykła 360. :D:P

 

Pozdrawiam.P

To ja moge ci za jakiś czas podać zużycie paliwa w MF-255 to ten sam silnik wiem ze poza nim to zupełnie inny ciągnik ale dużej róznicy nie powinno być chyba? :D pług 3 (3x 30)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

dzis brat orał 1,5ha (zdjęcia jak sie zakopał w galerii) ciągnik C-360 3P pług 2*40 ziemia średnia do ciężkiej głębokość ok 25-30cm. Ilość MTH 5,1 zużycie paliwa 23l czyli na ha wyszło gdzieś ok 15,5l a na MTH 4,5l

Narazie zrobiłem test na takim małym kawałku, jak zaczniemy orac pod pszenice zrobie na jakimś większym i zobaczymy jak wtedy wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

e czyli 3p pali mniej wiecej tyle samo co moj zetor w przeliczeniu na 1ha :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
dzis brat orał 1,5ha (zdjęcia jak sie zakopał w galerii) ciągnik C-360 3P pług 2*40 ziemia średnia do ciężkiej głębokość ok 25-30cm. Ilość MTH 5,1 zużycie paliwa 23l czyli na ha wyszło gdzieś ok 15,5l a na MTH 4,5l

Narazie zrobiłem test na takim małym kawałku, jak zaczniemy orac pod pszenice zrobie na jakimś większym i zobaczymy jak wtedy wyjdzie.

a jak są liczone motogodziny w 360 -3P,?

 

1) czy jedna motogodzina w 360 -3P to godzina pracy na obrotach 1860/ minuta tak jak zwykłej 360,

2) czy też 1 motogodzina w 360-3P= 1 godzina pracy na obrotach 1500/minuta tak jak to jest w mf 255?

 

 

dziekuję i pozdrawiam. P


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

moja c-360 spaliła przy orce ok 5,5-6l na godzinę więc wydaje mi sie że nie odstaje bardzo od 3p a ziemie mam dość ciężkie i czasami trzeba było depnąć mocniej ale zazwyczaj to tak do 1600/min i wystarczy bo zauważyłem że w tych granicach najmniej pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

ciągnik: Lamborghini GP 80 KM

pług: IBIS 120 B (3x40)

areał: 5 ha

praca ciągnika: 7 mtg

czas orki : 7 godz

spalone: 65 litrów ON

obroty: 1800-1900

średnie spalanie na ha: 13 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wszystko ok ale jaki ciągnik?? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Czym jak mierzycie ilość paliwa, bo mam ochotę sprawdzić ile pali mój MTZ 82 mam kawałek 5ha 82m*610m tak przy orce na 25cm ziemia IIIb pługiem obrotowym 3x42cm pracy na jeden dzień? Przez dolewanie do pełna to niezbyt dokładnie, bo w MTZ to różnie wychodzi może nalać do pustego zbiornika np. 100 litrów i zmierzyć ile zostało po pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jakiego masz mtza?z kórego roku??mój był z 89 i raczej trudno sprawdzić ile jest w zbiorniku bo jest przedzielony łatwiej przez dolewanie do pełna..


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Przy 1500 obr  i dlatego  na mth małe spalanie wychodzi

to jeżeli 3P u griga spaliła 4,5 litra na mth to w przeliczeniu na motogodziny w normalnej 360 i 330 wyszłoby 5,6 lita. Czyli nie jest tragicznie, ale też chyba nie dużo mniej niż zwykłą 360 :P


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak dolewam to coś bulgocze przez odpowietrznik i jak pobujać to ubywa (może trzeba tankować gdy traktor jest lekko pochylmy na prawo) myślałem by wypuścić i zmierzyć ile zostało ze 100 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Przy 1500 obr  i dlatego  na mth małe spalanie wychodzi

to jeżeli 3P u griga spaliła 4,5 litra na mth to w przeliczeniu na motogodziny w normalnej 360 i 330 wyszłoby 5,6 lita. Czyli nie jest tragicznie, ale też chyba nie dużo mniej niż zwykłą 360 :P

3p albo MF 255 palą mniej ale w lekkich pracach ja mam MF 255 i 360 i jak oraliśmy oboma pługami 3x30 i w mf obroty dane niezłe to niewiele mniej palił , ale w prasie Z 224 mniej palił

 

 

 

 

Ja przestawiłęm zapłon w MF 4270 na znaki jak było fabrycznie i zaorałem 5 ha i 4 sprasowałem z rollandem 44S i na wskażniku ponad połowe mi ubyło jutro zobacze dokładnie ile ale wygląda że sporo więcej zechlał jak przy przyśpieszonym zapłonie jak miał wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W Farmerze jest artykuł Oszczędna orka gdzie autor Marek Gaworski pokazuje, że właściwe dobranie maszyn to oszczędność np.:

Płytka orka C360 pługiem 3 i 4 skibowym to 11,5kg/ha i 10,1kg/ha paliwa oszczędność 12%

Agregowanie maszyn kultywator z broną osobno to 30% paliwa więcej

Także stosowanie regulacji siłowej automatycznej daje znaczne zmniejszenie poślizgu, co w konsekwencji przekłada się na większą wydajność i mniejsze zużycie paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak bulgocze to lej powoli bo prawie pełen ale uważaj żebys nie przelał bo to już szybko będzie ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

Dziś sprawdzilem jakie spalanie ma nasz 3P w lekkich pracach tj kosiarka rotacyjna i rozsiewacz do nawozów. I wyszło 8,6l na 2,5MTH czyli 3,44l na MTH czyli o litr mniej niż przy orce tyle że Brat robił ją na max obrotach a wiadomo, żę nawozy i koszenie robi sie raczej na tych ekonomicznych ok 1800-1900 obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

no i zmierzyłem ile mi spalił na zoranie 5 ha w 3 dziłkach 3ha , 1,7 ha i 0,3 ha oraz sprasowanie 4 ha - 55 bel i wyszło że spalił mi 100 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Ja tam kosze zawsze na max obrotów :) :) :)

kosisz 355? Ile spali na motogodzinę z rotacyjną?


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tak. Szczerze to na motogodzinę nigdy nie liczyłem. Ale na cały dzień koszenia ( do 10 ha dziennie) to jak łąki są suche to niecałą połowę baku. A jak jest mokro na łąkach to tak trochę ponad połowę. Jak będę kosić 2 pokos (jak będzie pogoda) to postaram się policzyś na motogodzinę. Tylko że spalanie i tak będzie duże bo większość łąk mam zalanych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Tak. Szczerze to na motogodzinę nigdy nie liczyłem. Ale na cały dzień koszenia ( do 10 ha dziennie) to jak łąki są suche to niecałą połowę baku. A jak jest mokro na łąkach to tak trochę ponad połowę. Jak będę kosić 2 pokos (jak będzie pogoda) to postaram się policzyś na motogodzinę. Tylko że spalanie i tak będzie duże bo większość łąk mam zalanych :(

a ile wchodzi do baku w 355? -czekam na wyniki i z góry dziękuję ;)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tak DOKŁADNIE to nie wiem. Ale właśnie koło 60l. Tylko nie wiem ile jeszcze będzie trzeba czekać na pogodę. Co najmniej następny tydzień :(. A jak cała woda mi z łąk nie zejdzie to będe zmuszony kosić 914, a on to na pewno sporo więcej łyknie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Tak DOKŁADNIE to nie wiem. Ale właśnie koło 60l. Tylko nie wiem ile jeszcze będzie trzeba czekać na pogodę. Co najmniej następny tydzień :(. A jak cała woda mi z łąk nie zejdzie to będe zmuszony kosić 914, a on to na pewno sporo więcej łyknie :(

ale ile pali 914 w ciężkiej i średniej robocie? Dużo więcej niż 355?


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj