yacenty

Zużycie paliwa przy orce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek    0

ursus 1222 bez przedniego napiędu i turbiny bieg 2, obroty 1800-2200 praca z agregatem 3,6 m 14,5 ha czas pracy 7h spalanie 95 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja dzisiaj skończyłem orać na pszenice spaliłem 260 litry przez 15 mth czyli 17,3 l /mth zegarowych godzin to było 18 hektarów w tym czasie zaorałem 20,1 czyli na ha spalił mi ok 13 litry aż się zdziwiłem że tak mało , orałem ok 20 cm głęboko max do 9 km/h pług tur 120 B 5x40 a ciągnik MF 4270

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dość płytko orałeś..na ha wyszło ci mało dłatego że wysoka prędkość i 2m pług czyli duża wydajność,ale 1 mth to wydaje mi się że Ci bardzo dużo łyknął..


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

na pszenice nie trzeba strasznie głęboko orać jak ok 25-30 orze część z tych działek to dłuta gline wywalają

 

w tamtym roku jak orałęm na buraki to palił ok 20 /mth ale durzo ciężej miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no mój narazie miał najcięzej jak orałem na wiosnę pod kukurydze ale wtwedy nie mierzyłem,teraz po kukurydzy też nie było lekko i na mth wyszło mi dobre 10l


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a na hektar? ty chyba mniejszym ozesz pługiem czy nie? w defekcie który wiecej by spalił przy tej samej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w efekcie to bardzo trudno powiedzieć bo są rożne warunki..u piootra jest czarnoziem u mnie piach i trochę gliny,on ma plug 5*40 zagonowy ja 4*40 obracany.mój wynik spalania też tu jest poszukaj dobrze ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

zetor 6340 4x35 max obciążenie 11/13 litrów ostatnio 6 ha ugoru cięzko było bo drogi ludzie porobili i mnustwo dołów zesło 8 h


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra    0

moja forterra 10641 pala 190l 5 skiowym unia grudziąc na 12godzin. około 13-14ha :D :D :D :D :D ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

hmmm 190l / 12h = 15,8l/h    15,8 x 14ha = 221,2l

 

coś mi sie tu nie pasuje...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Ze spalaniem to jest tak ze duuzo zalezy od pola. Tato byl wujowi pomuc siac to 1224 z zestawem 3m bylo cholernie dlugie i proste pole (ze 900m) to wyszlo na hektar ledwo 6 litrow...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

moja 1224 pali ponad 20l ma hektar bo zbiornik paliwa(dodatkowego nie mam) starcza mi na ledwo co ponad 6 godzin pracy a wtym czasie zaorze 6ha a jak jest mokro i góreczka to jeszcze wiecej >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin87    0

John Deere 6920s + lemken vari diamant 5 skib, gleby rozne, i glina i piasek. Pali srednio 14l/ha. Predkosc 7,5-10 km/h. Robi około 1,5 ha/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

W poniedziałek orałem na kukurydze vogel nootem M 1020 4x44 , wrażenie dobre ani razu nie zalepił się ziemią jak to miało miejsce przy ibisie xxl 4x48 albo turze 5x40 jeśli chodzi o spalanie to aż się zdziwiłem bo z tymi z unii pługami palił mi w granicach 130-140 l na tym polu a teraz 110l :lol: orałem 7h obszar troszke ponad 7ha ale krótkie pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7
hmmm 190l / 12h = 15,8l/h 15,8 x 14ha = 221,2l

 

coś mi sie tu nie pasuje...

 

 

A czemu podzieliłeś litry na godziny a potem pomnożyłeś przez hektary, tak byś mógł liczyć jak by na godzinę orał 1ha. A z tego co podaje @forterra to 1ha orze w 51min. 190/14ha=13,57litrów na 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
to moj fortschritt przy głebokiej orce z pługiem 5x60 pali ok 10l na godzine..

wow co to za pług??? 3m szerokości do fortschritta :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kizo

dlatego, że mi nie pasuje...pomnóż te 13,57l na 1ha co Ci wyszło przez 12 h pracy...wychodzi 162l a nie 190l jak napisał...poprostu buja :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

hmm U nas spalanie wynosi około 17l pełny bak ropy ma 400 l wystarcza na około 24 godziny pracy w małych polach wydajność to około 2 ha na godzinę na większych ponad dwa czyli na jednym baku powiedzmy coś około 40 ha za oram :]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio748    2

Orałem MTZ 82 z pługiem obrotowym LEMKEN 3 x 35 cm. Trudne warunki , późna jesień, dość mokro ,ziemia w większości klasy 2 i 3a. Kawałek miał 5 ha a długość około 1km. Pole jest pochyłe tak,że w jedną stronę jedzie sie cały czas pod niewielką górkę ale zawsze jest to dodatkowe obciążenie. Wyszło mi 1h 25 min na zaoranie 1 ha, a na całe pole spaliłem 90 litrów , wliczam w to dojazd i przyjazd w obie strony jakieś 15 km. Tak, że myślę , że MTZ spalił na samą orkę w tych warunkach nie więcej jak 17 litrów na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

mój zetor 7340 z pługiem 4x35 orając srednio na 27 cm kl przeważnie 4a wychodzi w granicach 10-11 litrów na hektar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojna    0

ja swoją c360 zaorałem 4,09ha (pole 60x700m- idealny prostokąt IVa IVb klasa ziemii) w niecałe 11h wraz z wykańczaniem uwroci. Ciągnik pracował z pługiem 3x35 na głębokość ok 23cm do tego doczepiona była 1 ciężka brona.

Zużyłem na tą pracę niecałe 50l opałówki ;) - ciągnik pracował na 2biegu przy obrotach ok 1800

Tak niewielkie zużycie paliwa zawdzięczam głównie oponom radialnym- przy uprawie redukuję ciśnienie do ok 0,9atm( w porównaniu do opon diagonalnych na jakich pracowałem wcześniej orzę hektar ok 25min szybciej :lol: -sam nie wierzyłem że na radialkach niskociśnieniowych można tyle zyskać)

 

P.S.

a'propos porównania spalania c360 i mf3512- czasem orzemy wspólnie z kuzynem (który pracuje właśnie ursusem 3512) takimi samymi pługami na tą samą głębokość to można zauważyć że fergusonik spala ok 0,5l więcej na godzinę zegarową- myślę, że główną przyczyną jest znaczny poślizg w mf- kuzyn pracuje na 1szosowej a ja c360 na 2-ce i chociaż mf jest znacznie szybszy na 1 niż sześćdziesiątka na 2 to jednak wcale szybciej nie jeździ- może przyczyną są węższe oponki w mf- 12,4 ja mam w c360 14,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj