yacenty

Zużycie paliwa przy orce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szczewko    33

Wczoraj orałem kawałek 5.5ha gleby mozajkowej czyli wszystko po koleji z przewaga gliny. Było mokro i w kilku miejscach po odwaznik sie zapadałem ale na blokadach przechodził, troche gorek i pole w kształcie nie podobnym do niczego.Wynik jak na warunki przyzwoity- 18 l/ha,ciagnikiem JD 3140(100koni) z pługiem Krone 4x45 obrotowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Case international 845xl w pługu zagonowym 3x45 pali 6,2 l/mth ziemia bardzo cięszka, prędkość 6-7km/h, obroty- 1800-1900 obr./min, głęgokość ok.20cm (miejscami to kołami w miejscu kręcił). Na lżejszej pracuje 4x45 a spalanie 6,5 l/mth (1mth=1godz.10min zegarowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

MF 6485 + Lemken 4X45 predkosc orki 8-10km\h przy obrotach 1700-1800 głebokosc 30cm spalanie w granicach 17-20l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MTZ 82 pług 5x40 i spalanie około 11-12 litrów na hektar lecz ziemia lekka bo w większości VI czasami V klasa.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

MF 6480 z pługiem 4x50 obracanym i wałem Cambella spala nam około 17litrów na hektar. Ziemie mamy raczej słabe.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

heh-wszyscy sie chwalą spalaniem 13-17 l/ha, więc dołaączę i ja-poczciwa 330M w pługu 2*30 spala ok 10-11l/ha:lol:, w średnich glebach-miejscami trzeba redukowac do III biegu, a orzę na 22-24 cm :) a mówiąc szczerze, to z bez wachania dorzuciłbym jeszcze z 5l paliwka /ha, byleby tylko zaznać choc odrobiny-(tyci, tyci:rolleyes:)- komfortu pracy:D


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Zgadza się pamiętam jak jeszcze orałem c-330m, o mamo jaka to była katorga i kilka dni wyjęte z życiorysu... no i pamiętam jak jeszcze ojciec wyliczał że pali więcej od starszej c-330 i to gdzieś tak było kolo 10-12 litrów, no ale to były takie czasy robiło się czym było.. dlatego Panowie doceniajcie te maszyny co macie bo nawet i niech spalą co niektre 16-18 ale za ten komfort i czas i brak utraty zdrowia wato dopłacać... A np. poważnie to spalanie zależy w dużej mierze od warunków orki i parametrów polai licytowanie mi tyle i tyle nie sensu, bo na długim kawałku na glebie lepszej do orki może być tym samym ciągnikiem różnica nawet kilku litrów na hektar niż na jakimś krótkim ,klinie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U mnie New Holland TD 5050 z Kvernalandem AB 100 4 skib., na hektar rownego kawalku pali 10 litrow, natomiast jak teren jest gorzysty i ziemia to krasz z kamieniami to wychodzi 12 litrow/hektar. Na godzine pada 1,2 hektara.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

umnie zetor 8111 z pługiem 4*35 spalił 70 l, na areale 4,5 w czterech kawałkach, ziemia raczej leka ,w jednym miejscy glina, czas orki to 7.5h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ibis xls + MF5465 15 lirów na hektar według mnie bardzo dobry wynik bo ursusem 1014 tyle samo spaliłem tylko że hektar jechałem 35-40 minut dłużej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

DF 130 z plugiem tur 120 18-20 litrów na ha,dajcie przepis na tak niskie zużycie paliwa na 1ha

lekka ziemia, niezbyt głęboka orka, i dobra wyobraźnia

zmieszać to wszystko i masz najmniejsze zużycie paliwa w powiecie albo i całym województwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No nie. Ten post mnie rozwalił. 7l/ha hah dobre sobie. Ile ta orka miała 5cm było czy nie?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ten pług ma zapotrzebowanie do 150 km to z 120-130 jest minimum u mnie w turze 3+1*40 to 1014 ma co robić i 8 km/h było niemożliwe do osiągnięcia(chyba że piach) a ty ile pomykasz na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ostatnia moja orka to kawałek 10ha ziemi mozajkowej czyli wszystko po koleji z przewaga gliny.Sciernisko nie ruszane od zniw,orka na 20cm,JD 3140 100KM + Krone ustawiony na 4x40.Cale pole zaorane ja jednym zbiorniku paliwa 120l w czasie 10h co uwazam za wynik bardzo dobry bo miejscami obroty spadały mi ponizej 1500 i musiałem na zółwia przełanczac.

I teraz mam pewna refleksje.Kiedys orałem na obrotach 1800-1900 i spalanie wychodziło mi wieksze niz teraz gdy jade na 2100-2200.Dlaczego? Moze ze wzgledu na szybsza orke i skrocenie czasu pracy?

 

@miszka jesli nie masz bardzo ciezkiej ziemi to ten DF z taki pługiem powinien sobie radzic bez wiekszych problemów i spalanie powinno byc mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

No nie. Ten post mnie rozwalił. 7l/ha hah dobre sobie. Ile ta orka miała 5cm było czy nie?

kolego który post cię rozwalił ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Poprzedni post przed moim usera @ zetorek5340gr. Wierzysz w 7l/ha orki? Bo ja nie...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

@miszka jesli nie masz bardzo ciezkiej ziemi to ten DF z taki pługiem powinien sobie radzic bez wiekszych problemów i spalanie powinno byc mniejsze.

 

dojc daje rade,może tak jak ty orke robie na niskich obrotach 1600-1800 a powinienem 1800-2000,druga sprawa prędkość,7-8km bo szybciej to pług gorzej kryje .Mam dostac na testy overuma to też zmierze spalanie,a co do ziem to mam wszystkie rodzaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

I teraz mam pewna refleksje.Kiedys orałem na obrotach 1800-1900 i spalanie wychodziło mi wieksze niz teraz gdy jade na 2100-2200.Dlaczego? Moze ze wzgledu na szybsza orke i skrocenie czasu pracy?

masz ciagnik, ktory nie dysponuje nadwyzka mocy i to dlatego, tak byly robione kiedys charakterystyki

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/ursus-1234.pdf przypuszczalnie to moze miec twoj ciagnik podobna charakterystyke i popa jaka jest mala roznica pomiedzy spalaniem na 1900, a 2200, takze z racji wiekszej szybkosci moze ciagnik nawet mniej paliwa spalic na obszar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

Ursus 1614 ibis 5x40 krótkie kawałki po 1ha kwadraty w sumie było 3,30ha spalił 15 litrów na hektar to chyba dobrze a ziemia mozaika od II do IV a Zetorem 5320 3x30 na tym samym kawałku spalił w granicy 15 litrów


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

spalania rzędu 7l na ha to przy sprzęcie poniżej 7 skib mało realne (może jakieś nie typowe ziemie)

w tym roku spalanie NH6050rc na CR w pługu Kves95+pako szerokośc ok 190cm ok 16-18l

w pługu V&N zagon szerokośc 160cm +wał od ok 20 do 30 na ha. na jednym polu (poletka doświadczalne duzo cofania orka bez wału ok 29l. orka na glebie od I do V klasy głębokośc od ok 20 do ok 35. prędkośc od ok 6 do ok 11-12. wydajnośc orki różna od 45min do ponad godziny 15. warunki od bdb po ekstremalne.

dodam wniosek na kiedyś poruszony temat kołek kontra nonstop po tym roku tylko nonstop :D na poletkach spalanie mierzone pod korek + dolewka z cylindra z podziałką. ps ciągnik miał poniżej 200mth orki na różnych obrotach nawet ponizej 1500 najmniejsze spalanie w KV ok 1700-1800mth na długim polu w dobrych warunkach uważam ze spalanie ok 12l można by osiągnoc i było by to max na naszych rejonach w pługu do 2m


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

1224 pług Fortschritt 5 skib szerokość 210 przeważnie głęboko do 25 średnia 16L obroty do 1900 a w rodzinie mówią że to trochę nie możliwe bo im wychodzi po 20 i lepiej ciągnikami 1634 i 1614 . Jak kupiłem kiedyś 5 ha tato pojechał orać to na zbiorniku 120L zaorał 3ha !! i zgasła jakby to nie tato orał to bym powiedział że mi paliwo spuścili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj