DEVID

SIPMA Z-224 bez przeciwagi co o niej sądzicie

Polecane posty

DEVID    1

Witam

Mam okazję kupić prasę sipmę z-224 niestety bez przeciwwagi od znajomego.Moje pytanie czy wogule nią zawracać sobie głowę jeśli jest bez przeciwwagi słyszałem że bardzo targa ciągnikiem.Pracowała by z zetorem 6211 .Czy przy większym ciągniku jest to nadal uciążliwe co przy nich jest najbardziej awaryjne na co zwrócić uwagę .Słyszałem że przeciwwagę można też kupić niestety nie znalazłem takowej na allegro jakie koszty założenia.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Brak przeciw wagi jest tak samo szkodliwy dla małego jak i dużego traktora jednak kiedyś się tką prasowało i nic złego się nie działo po jakiś czasie kilk lat urwało tylko nity sprzęgła. Przeciw wagę kupisz w Agro Rami jest na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciw wage chyba można kupić, przynajmniej tak znajomy kupił do takiej prasy w normalnej składnicy części i cna też nie wysoka a komfort pracy nieorównywalny


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

ja ciapkiem ciagalem przez piec lat bez przeciw wagi to po 3 latach sprzeglo poszlo a teraz ciagam c 360 juz 3 lata i narazie jest w porzadku mysle ze wiekszemu ciagnikowi wiekszej szkody nie wyrzadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Przeciwwaga wyważa układ korbowo-tłokowy prasy jedynie na pusto, pod obciążeniem i tak będzie szarpać, ja miałem kiedyś prase bez przeciwwagi kupiłem ją i żałuje niekiedy tych 600zł, każdy kto cokolwiek zna się na sipmie ci to powie , u mnie chodzi w c360 i nigdy nic się nie stało bez przeciwwagi, z sipmy w lublinie zjeżdżały prasy bez przeciwwagi, przeciwwaga była opcją tak samo jak podajnik bel, czy szersze koła, czy zbieracz bel, czyli coś co jest pomocne a nieobowiazkowe


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graboss1987    0

Dokładnie. jak dobry stan to bieri. Tym zetorkiem nie będzie tak tragicznie. ja 4 lata c-360 robiłem i nic się nie stało, kwestia przyzwyczajenia. pewnie z drabinką to nie za wygodnie dla układających ale bez drabinki to ogień i poszedł;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufik2    1

Co kolega opowiada że niewygodnie dla układających. My juz mamy ok 10 lat drabinkę i niema żadnego problemu. Owszem trzeba troche wolniej jechać. I baloty są odrobinę bardziej zbite. Ale co nie trzeba podawać z ziemi to nie trzeba. I nie potrzeba tyle ludzi do pracy. Z awarii tej prasy to co pamiętam to sprzęgło sie rozpadło, rolki były do wymiany, i ostatnia poważna awaria to przekładnia która jest w komorze ze sznurkami tam zębatki które pracują na sucho się wyrobiły i narobiły szkody ( pogięte widły nagarniacza zgięte iglice i troszke blachy) ale jak jest wszystko dobrze ustawione to tylko jechać przed siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1003    5

Chyba źle go zrozumiałeś jemu raczej nie chodziło o to że drabinka przeszkadza układającym tylko brak przeciwwagi w prasie z drabinką

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

leszekd ma rację. Nie ma znaczenia jakim ciągnikiem będziesz pracował bo każdy się bardziej zużywa w prasie b/przeciwwagi. Nawet powiedziałbym że C-330 jest lepsza bo mniejsze luzy ma na trybach w skrzyni i ciszej chodzi niż C-360.

Pracowałem jakiś czas MF-255 + prasa IH b/przeciwwagi i powiem tak,ładnie targa ciągnikiem ale wszystko zależy od operatora.

Edytowano przez pr0nar1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Witam

Minusem jest że prasa jest ostanie 3 lata nie użytkowana ale stoi garażowana w stodole i znajomy daje gwarancje że tylko jechać wiadomo zawsze można coś poprawić ale niepotrzeba prasa jest pomarańczowa a czym się różniła od czeronych i zielonych?

A cena to tylko 3000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1003    5

jeśli dobra to bierz w takiej cenie, ja mam pomarańczową, kupiliśmy ją już ponad 10 lat temu, na początku przeszła gruntowny remont, ale od tamtej pory nic poza iglicami i rolkami ale to raczej normalne, te prasy naprawdę były udane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pomarańczowe zielone i żółte, były z224 miały węższy podbieracz o 10cm, brak świateł, i nie miały dekla z prawej strony prasy do wałka od napędu ślimaka, i tyle reszta to samo co w z224/1.

Panie @pronar c360 też cichutko chodzi w prasie i o niebo lepiej o ile jest dobra skrzynia biegów i dyferencjał, c330 jest za lekka , znosi jej przód, i jest za słaba do prasy , a z podajnikiem i przyczepa to już wogóle.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

1.jeśli ktoś ma zdezelowaną 30, która kopci ciągnąc pusty wóz to nie ma sensu zapinać jej do prasy.Ale moja M-ka spokojnie sobie radzi z Z224/1 i nie przepinam jej do 3P ze względów ekonomicznych i lepszego komfortu pracy.

Do siana nie używam podajnika tylko dlatego, bo za bardzo ubite wychodzą kostki.

2. Jeśli znosi przód to sprawdź układ kierowniczy i ciśnienie w prz.kołach,

3. C-360,która cichutko chodzi:D. Chciałbym to zobaczyć. Mf to chodzi cichutko w prasie ale 60 mają większe luzy w skrzyni czy dyferencjale.

DEVID niewiele nam powiedziałeś o tej prasie ale 3000 to niska cena.Tu się dowiesz czegoś więcej:

http://www.agrofoto....ac-prase-z-224/

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

A ile możę kosztować przeciwwaga do tej prasy i ta druga cześć wałka co idzie do ciągnika tych 2 rzeczy brakuje na co mam zwrucić uwagę jak ją kupię co powinno sie zobaczyć przed sezonem i co wymienić dziękuje wszystkim za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

Ja bym zwracał uwagę na:

W jakim stopniu jest wytarta farba na podbieraczu,czy była malowana;

Stan palców podbieracza, czy maja duże luzy, czy są wszystkie w rządku itd;

Posłuchaj jak chodzą wszystkie przyrządy na pusto oraz w słomie;

Czy aparaty wiążące nie przepuszczają i nie sa nadmiernie wyrobione;

Jaki jest stan łożysk,czopów, tulei, łańcuchów;

Czy były smarowane wszystkie smarowniczki;

Mam nadzieje że dałem Ci jakiś pogląd;

No i koniecznie czujnikiem sprawdź grubość lakieru i czy nie była bita;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Wujek mówi że trzeba wymienić łożyska na ślimaku bo łańcuch czasem spada brakuje pół wałka bo ukradli ,gwiazda ta co mierzy wielkość belki idzie troszkę pod kątem wyrobiona trochę jest aparaty dobre i podbierak pokosu też dobry wygląda że prasa robiona tylko żeby sprasowąć a nie żeby była w dobrym stanie nie wiem czy się targowac czy mnie odrazu wygonią:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

Targować się trzeba, nikt cie nie wygoni. Zasada klient nasz pan.

Ale przyjrzyj się dobrze tej prasie a jak się nie znasz to weź kogoś kto ma taką.

Niby 3 tysie to nie dużo ale jeśli Ci nie będzie np. wiązać w żniwa i będziesz musiał 100 razy zsiadać z traktora w 40 st.upał to uwierz mi,że ją przeklniesz. A do tej kwoty musisz doliczyć cenę ew. napraw, mechanika, stracone dniówki i nerwy,nie wykonana praca na czas etc.

Ja tak miałem i sprzedałem tego szrota(jakis forschrit to był) i teraz mam Z-224/1 za 12000zł i nawet jednej belki nie puszcza.

Nie mówię,że z Twoją będzie podobnie ale nie ma tanich maszyn, tak samo jak nie ma tanich samochodów a promocje to są ale w supermarkecie;).

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

No i koniecznie czujnikiem sprawdź grubość lakieru i czy nie była bita;)

 

Może dziwne ale jak kupowałem prasę to byliśmy u gościa co miał 2 jedną starą żółtą i drugą czerwoną. Czerwona nie stara i nie była droga jak na te lata ale coś w niej się nie podobało, okazało się że prasa była malowana (ale było to tak profesjonalnie zrobione że były ślady użytkowania w minimalnym stopniu, zapylenie znaleziono na podbieraczu od środka).

 

Kupiłem ale nie tą, od gościa też co miał dwie ale tą sprzedawał bo dostał w spadku z gospodarstwem. Zostawił sobie starszą żółtą, ale z tej jesteśmy zadowoleni.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj