Skocz do zawartości
miecho123

Ropa w oleju silnikowym Ursus C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
pawel8228    0

Pompa paliwowa w 3p smarowana jest paliwem,nie ma w niej oleju i nie powinno być.A paliwo dostaje się do oleju przez uszkodzony simering w pompie albo pękła membrana w pompce ręcznej

Wiadomość z agroFakt.pl

Davidastra    0

w pompie niema oleju i raczej jest rzeczą niemożliwą aby się tam dostał , jeden napisał a drugi przytaknął ehhh

grego    218

Witam

Może ktoś poratuje, do oleju silnikowego dostaje mi się ropa, jakiś czas temu wymieniłem pomkę tą membranową bo była pęknięta i jakiś czas było ok ,wtryskiwacze wymienione, a teraz znowu to samo. Odkręciłem tą pompkę i aż chlupło z bloku olejem, pompka co ciekawe wygląda dobrze. Stan na bagnecie jest duuużo ponad maximum. Przez to już chyba silnik będzie do kapitalki bo dziwnie pracuje. Możliwe że to wina pompy wtryskowej?

Karol445    32

Wymień olej i silnik powinien pracować normalnie jak jest za dużo oleju to zawsze silnik pracuje dziwnie bo wał zaczepia o powierzchnię oleju. Sprawdź membranke czy nie jest pęknięta bo może przez nią walić paliwo do oleju a jak nie to też przez wałek pompy wtryskowej ale to juz musisz specjalistom powierzyć bo sam nie dasz rady. Innej drogi żeby paliwo na olej szło nie ma.

miecho123    3

Jeżeli masz świecę płomieniową to sprawdź cz nie leje. U mnie przy podobnych objawach zawiniła właśnie ona.

ja miałem kiedyś tak samo jak piszesz tyle że miałem jeszcze olej w zbiorniku mieszało się wszystko wina pompki zasilającej co za tym poszło pompa wtryskowa i wtryski po zmianie ciągnik chodził i chodzi ok

grego    218

świeca płomieniowa sprawdzona i jest ok, membrane nową dałem. Dzisiaj jeden mechanik powiedział że miał kiedyś taki przypadek i kazał sprawdzić luzy zaworowe. Co ciekawe jeden miał luz ponad 1cm.. kontra była luźna,a ten sam mechanik je ustawiał parę miesięcy temu to też ich nie sprawdzałem. Na pracę silnika pomogło, dużo lepiej pracuje co chyba oczywiste, a ja myślałem że się wykończył. Z olejem to pojeździmy i zobaczymy jak nie to tylko pompa wtryskowa i tak już jej sie należy, od nowości śmiga czyli od 1990r.

lazarski34    0

-- połączono --

Co może byc przyczyną obecności paliwa w oleju silnikowym?

prosze o szybką odpowiedz

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

locke    291

Pękła Ci membrana w pompce zasilającej albo zimering w pompie.

jedrus    58

Raczej poszła pompka paliwa, pękła pewnie membrana i paliwo dostaje się do oleju, nowa w granicach 80-100zł chyba wymiana 10 minut.

Wojtas72    0

miałem taki sam problem w mf 3060 wzeszłym roku oleju przybyło na cały bagnet.Przyczyno był uszczelniacz na pompie paliwowej.Wymieniłem i jest dobrze.

ogrodnik70    0

Może ktoś mi doradzi kiedy może dostawać się ropa do komory silnika. Silnik jest prawie pełen i jeszcze trochę to będzie bagnetem wylatywać :wacko: . Dodam ze silnik jest żwawy i nie kopci na niebiesko to wtryski odpadają , miał remont jakieś 3 lata temu. Za czeło się to jesienią :(. Proszę o jakieś porady co może mieć winę.

balcerek1    91

Uszczelniacz na pompie wtryskowej.Zobacz czy w pompie wtryskowej masz też ropę.Jak tak sprawa wyjaśniona ale w pompie pompka zasilająca do wymiany lub sekcje ciekną.

Edytowano przez balcerek1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się