miecho123

Ropa w oleju silnikowym Ursus C-360 3P

Polecane posty

pawel8228    0

Pompa paliwowa w 3p smarowana jest paliwem,nie ma w niej oleju i nie powinno być.A paliwo dostaje się do oleju przez uszkodzony simering w pompie albo pękła membrana w pompce ręcznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

w pompie niema oleju i raczej jest rzeczą niemożliwą aby się tam dostał , jeden napisał a drugi przytaknął ehhh


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Witam

 

Może ktoś poratuje, do oleju silnikowego dostaje mi się ropa, jakiś czas temu wymieniłem pomkę tą membranową bo była pęknięta i jakiś czas było ok ,wtryskiwacze wymienione, a teraz znowu to samo. Odkręciłem tą pompkę i aż chlupło z bloku olejem, pompka co ciekawe wygląda dobrze. Stan na bagnecie jest duuużo ponad maximum. Przez to już chyba silnik będzie do kapitalki bo dziwnie pracuje. Możliwe że to wina pompy wtryskowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Wymień olej i silnik powinien pracować normalnie jak jest za dużo oleju to zawsze silnik pracuje dziwnie bo wał zaczepia o powierzchnię oleju. Sprawdź membranke czy nie jest pęknięta bo może przez nią walić paliwo do oleju a jak nie to też przez wałek pompy wtryskowej ale to juz musisz specjalistom powierzyć bo sam nie dasz rady. Innej drogi żeby paliwo na olej szło nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A nie ma , lejące mocno wtryskiwacze, ale pewnie pompka wstępna czyli przepona


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Jeżeli masz świecę płomieniową to sprawdź cz nie leje. U mnie przy podobnych objawach zawiniła właśnie ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiedyś tak samo jak piszesz tyle że miałem jeszcze olej w zbiorniku mieszało się wszystko wina pompki zasilającej co za tym poszło pompa wtryskowa i wtryski po zmianie ciągnik chodził i chodzi ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

świeca płomieniowa sprawdzona i jest ok, membrane nową dałem. Dzisiaj jeden mechanik powiedział że miał kiedyś taki przypadek i kazał sprawdzić luzy zaworowe. Co ciekawe jeden miał luz ponad 1cm.. kontra była luźna,a ten sam mechanik je ustawiał parę miesięcy temu to też ich nie sprawdzałem. Na pracę silnika pomogło, dużo lepiej pracuje co chyba oczywiste, a ja myślałem że się wykończył. Z olejem to pojeździmy i zobaczymy jak nie to tylko pompa wtryskowa i tak już jej sie należy, od nowości śmiga czyli od 1990r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazarski34    0

-- połączono --

 

Co może byc przyczyną obecności paliwa w oleju silnikowym?

prosze o szybką odpowiedz

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wytryskiwacze ci leją weź je do sprawdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Pękła Ci membrana w pompce zasilającej albo zimering w pompie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

Raczej poszła pompka paliwa, pękła pewnie membrana i paliwo dostaje się do oleju, nowa w granicach 80-100zł chyba wymiana 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas72    0

miałem taki sam problem w mf 3060 wzeszłym roku oleju przybyło na cały bagnet.Przyczyno był uszczelniacz na pompie paliwowej.Wymieniłem i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Może ktoś mi doradzi kiedy może dostawać się ropa do komory silnika. Silnik jest prawie pełen i jeszcze trochę to będzie bagnetem wylatywać :wacko: . Dodam ze silnik jest żwawy i nie kopci na niebiesko to wtryski odpadają , miał remont jakieś 3 lata temu. Za czeło się to jesienią :(. Proszę o jakieś porady co może mieć winę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Uszczelniacz na pompie wtryskowej.Zobacz czy w pompie wtryskowej masz też ropę.Jak tak sprawa wyjaśniona ale w pompie pompka zasilająca do wymiany lub sekcje ciekną.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A jaki kolor ma olej??


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tadeusz1212
      Duzo jest roboty zeby wymienić uszczelka pod głowica w Ursusie C-360 ??? Pobawić sie samu czy lepiej dać do mechanika ??? Musze wymienić bo olejek zaczyna lecieć jeszcze nie wydmuchuje ale czym prędzej tym lepiej.
    • Przez Waldek66
      Witam, czy może ktoś mi podpowie co może być przyczyną przedostawania się oleju do paliwa? Silnik jest po wymianie tulei i tłoków, głowica po naprawie. Ropa ze zbiornika do pompki paliwowej idzie czysta, ale powraca do filtra paliwa według mnie z olejem. Rurką nadmiarową ropa spływa, paliwo jest ciemne, w zbiorniku widać że ropa jest z olejem. Odjąłem sprężarkę, przewody zaślepiłem, bo uważałem że olej ubywa przez sprężarkę. Problem nie zniknął, nadal są duże ubytki w oleju z silnika.
    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj