timasz

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m]

Polecane posty

jacki31    5

Dwa sezony temu kupiłem  używaną KRONE EASY CUT 280 z 2005r. Dałem 10tys zł. Jestem z niej zadowolony. Jest lekka na ciągnik, dobrze kopiuje teren(centr.zawieszenie) prosta w obsłudze, idzie w każdej trawie(w dobrej robi szeroki pokos a w słabej wąski), ma duży zakres regulacji wysokości cięcia, Na razie bez awarii. No i nożyki tanie(4zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubusiek51    0

Znalazłem w ogłoszeniach KRONE EASY CUT 280  2003r za 10tys. Na co zwrócić uwage przed kupnem? Jakies słabe punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Ja akurat uzytkuję Sambę 240 od tego roku i narazie jest ok. Skosiła ok 40 ha. Innymi sprzętami nie kosiłem, więc nie mam porównania, ale robotę swoją robi więc nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to w krone czy w innej musisz zwrocic uwage na luzy (czy ich nie ma za duzych bo wiadomo ze zawsze jakies sa ) czy listwa nie spawana czy rama niepowyginana czy olej nigdzie nie cieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

Jak wyglądają teraz ceny lely 2.4, 2.8 m.

 

Co byście mi polecili z "nowych" kosiarek najlepiej z centralnym, w sezonie będzie kosiła 60ha i do wykorzystania mam 30tyś.

Przy okazji chciał bym się zapytać posiadaczy samasza jak to w rzeczywistości z nimi jest bo opinie słyszałem różne.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Ja mam SaMasza  KDT 300  zw wzmocnioną listwą i zgarniaczem pokosu. 2007r Jestem zadowolony kosi rocznie ze 35 ha.

W tym roku była u mnie na pokazach unia z centralnym, to też fajnie chodziła. Nie wiadomo ja w kolejnych latach :)

Kolega ma vicona też nie narzeka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co byście mi polecili z "nowych" kosiarek najlepiej z centralnym, w sezonie będzie kosiła 60ha i do wykorzystania mam 30tyś.

Ja bym polecił SIPMA KD 2915 KOS. Oglądałem ją na ostatnim AgroShow i uważam to za bardzo dobrą udaną konstrukcję. Cena 24 tysiące. Listwa Comer taka sama jak w mojej Pronar, bardzo zgrabnie pospawana rama. Maszyna lekka i na lata. Na 60ha to będziesz miał ją na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PDT 290. Jestem z niej bardzo zadowolony. Przepracowała u mnie 6 lat. Co roku kosi ponad 100ha porytych przez dziki łąk. Wszystkie zabezpieczenia działają bardzo dobrze, zdarzyło mi się już najechać na słupek graniczny, metrową kłodę itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Polecam kosiarki na centralnym zawieszeniu. Używałem krone na bocznym to nie bylo takiego efektu jak w kuhn 702. Teraz mam kuhn fc 283 z kondycjonerem i zobaczymy co na wiosnę pokaże. A czy wiecie gdzie mogę kupić do niej nowa plandeke lub w dobrym stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22pawel22    0

witam .mam problem mam oferte na samasz kdt 2.6 za 21.500 ale byłem u kolegi i ma sambe 2.8 cena nizsza ale jakosc tez . co wy na to. a moze macie jakies oferty w granicach 2.4m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano32    0

Chcę kupić krone am 282 ale niewiem czy ursus 4514 nie jest za lekki, za słaby? Może się ktoś z użytkowników wypowiedzieć? Mam zamiar kupić używaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego co będziesz nią kosił. Jak słabe trawy to da rady bez problemu. A jak gęstą sianą łąkę to będzie miał bardzo ciężko. Najciężej kosi się koniczynę czerwoną w czystym siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano32    0

Ale czy nie będzie miał ciężko jeśli chodzi o udźwig bo niemiałem nigdy styczności z takimi kosiarkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dźwignie ją bez problemu, ale takie zawieszenie jest niepraktyczne. Lepiej weź kosiarkę na centralnym zawieszeniu z możliwością transportowania z boku lub z tyłu. Coś takiego jak ma Sipma: http://www.sipma.pl/pl/kosiarki_dyskowe_z_zawieszeniem_centralnym_sipma_kd_2515_kos__sipma_kd_2915_kos,918.html

Bo ta Krone składa się tylko na bok i jak gdzieś będą nisko gałęzie to będziesz zaczepiał. U nas wszędzie są nisko gałęzie, to przy takim rozwiązaniu jak ma Krone, pół zimy musiał bym spędzić na przycinaniu gałęzi...

 

Jak kupujesz używaną zwróć uwagę na wszystkie elementy. Części do tych kosiarek są bardzo drogie.

Edytowano przez ekologicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepsze kopiowanie terenu, lepsze zabezpieczenie najazdowe(przy najechaniu na przeszkodę podnosi kosiarkę do góry), prostszą obsługę(regulacja siły nacisku listwy jest bardzo prosta). Jak jak masz drogę w górach, która jest nachylona w bok to dajesz kosiarkę w pionie za ciągnikiem i nie martwisz się, że się przewrócisz, przy składaniu bocznym kosiarka ciąży w jedną stronę. Zawieszenie centralne jest niewiele droższe ale znacznie lepsze.

 

Ile kosztuje ta używana Krone? Może warto dołożyć parę pln i kupić nową Sipmę? One mają bardzo dobre trwałe podzespoły. Ja podobną użytkuję już 7 rok i jestem bardzo zadowolony. Tylko ja kupiłem z Pronaru ale to jest dokładnie ta sama listwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się nic powiedzieć na podstawie zdjęcia. Wystarczy, że wyciekł olej z listwy i ma zajechane tryby lub łożyska i wtedy płacisz za kupę złomu... Remont listwy wielokrotnie przewyższa koszt zakupu takiej używanej maszyny. Musisz ją podłączyć, zobaczyć czy nic nie hałasuje. Te maszyny chodzą bardzo cicho, jak coś wyje to nie kupuj bo każdy trybik do niej kosztuje bardzo dużo. Przekładnie też powinny chodzić cicho, nie powinno być opiłków w oleju. Ale jak nie wiesz jak ktoś o to dbał, to jest spore ryzyko. W tych maszynach trzeba stosować dobre oleje i regularnie wymieniać. Nie każdy tak to użytkuje.

 

A ile hektarów kosisz rocznie? Ta maszyna ma wydajność około 3ha na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj