timasz

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m]

Polecane posty

katopo    43

Chcę do mojego ciągnika 75km kupić używaną kosiarkę dyskową tak koło 2,4m z kondycjonerem (coś jak to: https://www.olx.pl/oferta/vicon-greenland-ams-2400-CID757-IDl4XEu.html )

Jak myślicie czy 75 KM da redę z taką kosiarką?

I co sądzicie o tej podanej z linka. Ma ona dyski na trzy nożyki czy to w jakiś znaczący sposób wpływa na jakość lub zapotrzebowanie mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

jak powinna być ustawiona sprężyna odciążająca w dyskówce są tam na górze sprężyny 2 otwory i przekłada się bolczyk w instrukcji jest że do transporto otwór niżej do pracy otwór wyżej ale na tym otworze co do pracy czyli roboczy kosiarka lepiej się składa do góry tzn bardziej do pionu, natomiast na tym transportowym to mogę kosić że podnosze samym siłownikiem na nawrotach podejrzewam czy to nie jest w instrukcji odwrotnie napisane kosiarka sipma kos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Czytam i widzę  dużo  opinii to zapytam  trochę  z innej beczki. Kupiłem  używke samasza dla mnie starczy. Przekosiłem sezon i no jak to w używce - tłok przeciekał to naprawiam za 30 zeta.  Ale rusza się jeden ostatni dysk, że tak powiem kiwa. Co to oznacza? Łożyska?  Mogę jeszcze  kosić?  Czy lepiej  rozbierać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4
Napisano (edytowany)

Witajcie. Jestem bardzo ( nie ) szczęsliwym posiadaczem Samasz KDT 240. Kosiarka została kupiona jako używana 2 lata temu a jest z 2013 roku produkcji. Otóż historia jest taka, że nie znając sie zakupiłem ją i miała uszkodzone tryby ( w listwie )  Rozebrałem ją wymieniłem na wszystkie nowe razem z łozyskami i.... powstał nowy problem... po około 20 hektarach łozysko te nowe które załozyłem znowu stanęło. Wymieniłem na nowe taki sam numer tylko z Kraśnika okolo 45 zł za sztuke i 10 hektarów i znowu. Czy można to jakoś sensownie wyjaśnić ? wymieniłem też tuleje centralną która trzyma ten tryb i łozysko. Czy coś źle robie ? czy to może być wina przekładni  ? 

Edytowano przez Piwo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Myślisz , że to militrowe różnice mogą być przyczyną? Teoretycznie nie widać na pierwszy rzut oka dużego zgięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98

Te łożyska się zacierają czy koszyk się rozpada? Teoretycznie zmiany wymiarów obudowy mogą powodowac zmianę luzu międzyzębnego a to może przyspieszyć zużywanie się łożysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4
Napisano (edytowany)

Łożyska.. Raz się zatarły prawie wszystkie ale to odkręciła się ta duża śruba od spodu listwy i wyleciał cały olej. A teraz zatarło się samo z siebie poprostu ciągnik miał coraz ciężej. Teraz rozłozyłem to wszystko wymieniłem na nowy tryb i łozysko i elegancko leciutko pracuje tryby nie uderzają o siebie. 

 

@Edit : Czy ktoś posiada kongskilde SB2405 ? co sądzicie ? czy lepsza Samasz ? :)

Edytowano przez Piwo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocny12    0

Witam, stoję przed wyborem kosiarki dyskowej w grę wchodzą 

Kuhn GMD 280 i Fendt Slicer 270 poradźcie, która będzie lepsza. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
Dnia 16.03.2021 o 14:09, Mocny12 napisał:

Witam, stoję przed wyborem kosiarki dyskowej w grę wchodzą 

Kuhn GMD 280 i Fendt Slicer 270 poradźcie, która będzie lepsza. 

 

z samaszem będzie problem z dostępnością bo chłopaki mają w uj zamówień na zachód, ale tu się zgadzam z rpzedmówcą, samasza 260-3 metry 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj