timasz

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m]

Polecane posty

xerion3800    45

Kosiarka dyskowa to bardzo dobra rzecz. Trawa jest minimalnie dłuższa ale to nie wpływa na odrost runi. Kosiarka tylko z centralnym zawieszeniem. Dobrze dostosowuje do kształtu powierzchni i ładnie wychwytuje nierówności. Staraj się szukać kosiarki która nie ma żyletek na śruby. Komu chce się odkręcać tyle śrub. Ciekawy paten ma na to Lely. Ma specjalne kołki z zawleczką. Jeżeli masz sianokiszonki a łąki nie tylko trawa a tak że rośliny motylkowe zaopatrz kosiarkę w kondykcjometr (wirnik z palcami) lub zgniatacz pokosu. Jeżeli o markę kosiarki jaką polecam to właśnie Lely. Mam małe zapotrzebowanie mocy w porównaniu do konkurencji. Jak masz pytania to odpowiem.

 

Lely Splendimo 320 MC. Centralne zawieszenie. Szeroki spulchniacz typu Impeller zapewnia doskonały przepływ pokosu i spulchnianie Cena około 53 tysiące brutto.

Link do ogłoszenia http://otomoto.pl/lely-320mc-A363746.html

 

Lely Splendimo 280 M Centralne zawieszenie Cena około 37 tysięcy brutto.

Link do ogłoszenia http://otomoto.pl/lely-kosiarka-lely-splendimo-280-m-A385783.html

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez xerion3800

Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hryciuk9540    1

witam , rozglądam się za kupnem kosiarki dyskowej , dodam ze interesuje mnie krone , kosiarka bedzie smigać z Zetorem 7745 .

myslę o 2,4lub 2,8m

doradzcie na co patrzeć przy kupnie i jakie marki warto zobaczyć ???

Z góry dzięki Pozdrawiam :)

połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

A ja bym radził właśnie vicona omijać szerokim łukiem jeżeli chodzi o kosiarki dyskowe. Są dosyć mocno awaryjne i drogie w naprawie. Poza tym nie słyszałem nawet jednej dobrej opinii na ich temat od właścicieli jak jeszcze sam szukałem jakiejś dyskowej dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A ja bym radził właśnie vicona omijać szerokim łukiem jeżeli chodzi o kosiarki dyskowe. Są dosyć mocno awaryjne i drogie w naprawie. Poza tym nie słyszałem nawet jednej dobrej opinii na ich temat od właścicieli jak jeszcze sam szukałem jakiejś dyskowej dla siebie.

 

A mógł byś podać parę konkretów? co się psuje i ile kosztuje, o ile jest tańsza naprawa innych kosiarek zachodnich? Bo ja z kolei słyszałem że Marsjanie wylądowali na Ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Pierwszy prosty przykład to bardzo mało wytrzymałe koła zębate na listwie tnącej które były do wymiany w 3 kosiarkach po 2-3 sezonach pracy. Druga rzecz to użytkownicy kosiarek vicon których znam po właśnie 3-4 latach użytkowania zmieniali je na kosiarki lely i pottinger i pomimo tego że mieli cały sprzęt zielonkarski właśnie z vicona narzekali tylko na kosiarki. ja mam nie za dobrą opinię o tych kosiarkach ale oczywiście ktoś inny może być z nich bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mogę się zgodzić że koła nie są zbyt mocne bo sam kupiłem taką w której jest wymienione kilka, tylko cena koła z łożyskiem to 500 PLN tak że nie wiem czy jest to drogo w porównaniu do marek które wymieniłeś, bo podałeś najwyższą półkę. Swoją mam 1-szy sezon to trudno mówić o wytrzymałości, a użytkownicy których znasz to po ile koszą na sezon że wymieniają po 3-4 latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Od ok 15 do 20 ha w jednym pokosie.

 

W moich stronach jeżeli chodzi o kosiarki dyskowe to wręcz króluje właśnie Lely. Fakt jest sporo droższa ale listwę masz zbudowaną z modułów cena jednego to 800-1000zł. Niby dużo ale właśnie z tego co słyszałem to w viconach jedne koło to ok 500zł a wymienia sie czy powinno się wymieniać 3 te które nawaliło i dwa sąsiednie. Ale tego nie jestem pewien i mogę się mylić. Dodatkowo vicon ma te koła w kąpieli olejowej co też moim zdaniem nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Nawet głupie nożyki do Lely właśnie są tańsze a dodatkowo w viconie idzie po 3 na dysk więc takie drobnostki a koszty się podnoszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hryciuk9540    1

dzięki koledzy , sporo się dowiedziałem

znajomy na krone chyba ze 3 lata i mówi ze jeszcze nic nie dokładał i jest zadowolony , zaś jego sąsiad ma Samasza to łąka po koszeniu wygląda jak sierpem kosi brzydko i awaryjna ,to idz są opinie

dzięki jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paragon    0

Witam ktoś pisał o latających dyskach w listwie comera (pronar), otóż wszystkie kosiarki dyskowe z tradycyjnym napędem (koła poziome) muszą mieć jakiś system zabezpieczający elementy przeniesienia napędu w belce (dosyć kosztowne rzeczy) i wikszość oblicza konstrukcję tak aby to odpadł dysk a nie rozpadła się cała listwa. Przy tym chcę zniechęcić amatorów mocnych wrażeń od przesiadywania na łąkach z nadzieją ujżenia spektakularnego zjawiska - dzieje się to bardzo rzadko i do tego dysk nigdzie nie odleci tylko spadnie zaraz przy ziemi. Gdyby nie odpadł to drugi dysk uderzył by w ten zatrzymany. Inne systemy znam z dużych dyskówek lely i fella tam przez całą belkę idzie wałek który przenosi na każdy modół napęd przez przekładnię kontową (przewężenie na tym wałku zatrzyma całą maszynę bez kolizji, Słyszałem jeszcze inne rozwiązanie mianowicie dysk osadzony na gwintowanej osi zabezpieczonej kołkiem. - przy przeszkodzie kołek się ścina i bezwładność wykręca dysk do góry a sąsiednie w niego nie uderzają.

Ja wybrał bym Kuhn w tej serii jak już odpadnie dysk to szybko wymieniamy cały modół i dalej (tyle że pewnie coś koło 2 tyś zł on kosztuje) Poza tym w większości kosiarek z bocznym zawieszeniem pozycja uwrocia przed ściągnięciem hydrauliki wymaga uniesienie TUZ - inaczej pięta przy kole ryje w ziemi. W kuhnie przez system zapadek, ten problem nie występuje. - Bardzo zresztą podobne rozwiązanie widziałem w polskiej kosiarce z listwą comera sprzedawaną przez Jarmet w Węgrowie - napewno sporo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Mogę polecić jeszcze Niemeyer SM 260 mam od 2 lat koszę ponad 70ha rocznie i jestem zadowolony.

zalety:

- centralne zawieszenie, największy plus

- szybka wymiana noży

- składana hydraulicznie

- zabezpieczenie przed przeszkodą

- trudna do zapchania

- lekka waga 545 kg

- prosta i niezawodna konstrukcja

- łatwa obługa

- napędzana wałkiem WOM a nie paskami

Minusy:

- wysoka w transporcie

- składana tylko w jednej pozycji

- brak możliwości koszenia do tyłu (jak we wszystkich dyskowych) :D

 

Na co zwrócić uwagę:

Na początku stan olejów w listwie i przekładniach.

Zwróć szczególną uwagę na LUZY na dyskach !!!

Bardzo ważne: zawsze sprawdzaj sprzęt podczas pracy czy wyje, zgrzyta?!

Dla mnie sprzęt musi być w dobrym stanie technicznym, niekoniecznie wizualnym. Farba kosztuje 30-40zł a koło zębate nawet 500zł. Kto umie liczyć niech sobie policzy, czy lepiej wydać na farbę, czy na koła zębate lśniącej nową farbą kosiarki. Zapewniam, że większość z nas nawet nie spojrzałaby na nią przed malowaniem.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jarmet ma chyba obecnie najtańsze kosiarki dyskowe, za 2.1m 12.500 , ciekawe jak z wytrzymałością?

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulus    0

Dzisiaj zamówiłem KUHNA GMD 800 szer.3.11 kolega ma 2.8 i jest zajefajna mała waga i bardzo wytrzymała kosi ją 5 lat a samasz to turza waga nic pozatym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Do osiemdziesiatki: Kverneland Vicon Extra 124 2,4m czy Samasz KDT 260 2,6m? Samasz troche tanszy i szerszy za to ciezszy i wieksze zapotrzebowanie na moc. Czy czesci zamienne i nozyki beda duzo tansze do Samasza? I czy 3 nozyki w Viconie to taka rewelacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
n2god    0

Mam samasza KDT 260 i dodatkowe nożyki wzialem za niecale 50 zl, poza tym kosiarka bezproblemowo chodzi od tamtego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

dostanę kosiarkę 2.8m z roztrząsaczem pokosów?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesar5678    0

Jaką kosiarkę dyskową nową najlepiej z kondycjonerem polecacie na 8 ha łąk? Podajcie jakie ceny wady i zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam, chce kupic nowa kosiarke dyskowa tylko nie wiem jakiej firmy... Szerokosc to 2.5 - 2.8 m co polecicie?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj