ursus1634

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
misiek10    1

a ja mam moze ze 20 arow, z czego czesc juz byla wykopywana sukcesywnie od czerwca. wszystko idzie do piwnicy, a potem na obiadki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1
My mamy z 50 arów no i pewnie zaczniemy w następnym tygodniu a morze jeszcze w tym :)

 

 

z tego, co udalo mi sie odczytac z tego posta, rozumiem, ze ziemniaki zaczynasz w nastepnym tygodniu, a MORZE jeszcze w tym <_< ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1ha i dopiero sie przymierzam do zbioru ale terminu jeszcze nie mam konkretnego, tylko martwi mnie ilość bo wczoraj zeby ukopać cały koszyk musiałęm motyczką przekopać prawie 4 metry!! jest tak ze pod kszakiem jest jest ok 4-5 ziemiaków a powinno być wiecej :angry: a jak jest u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1

Ja miałem 7,5 ha z czego już 4 ha wykopałem. Po trochu je już sprzedaję a resztę magazynuję w przechowalni ale plon w tym roku jest bardzo duży więc wszystkiego nie pomieszczę w przechowalni i będę musiał je kopcować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja miałem chyba gdzieś w tym roku coś koło 18 arów ( nie wiem dokładnie )...wszystko idzie do piwnicy...część do jedzenia dla nas a część do bydła... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

ja mam dwa ha. Jeszcze nie wiem kiedy będę kopał bo narazie cena niska. Zwykle kopę i od razu sprzedaje. W tym roku chyba będe musiał sypać do piwnicy. Wszystko pójdzie na sprzedaż oprócz kilku worków ,które będą na obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Z ziemniakami w tym roku problem ze sprzedażą ja jutro jade na giełde sprzedać a po niedzieli to trzeba będzie już do przechowalni kopać.Ja miałem 8ha ziemniaków a został sie jeszcze z hektar.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1

W jakiej cenie sprzedajcie ziemniaki? Ja aktualnie wożę do sklepów po 40 gr/kg. Cena w tym roku jest bardzo kiepska <_< Ale z tego co słyszałem do hurtowników i sprzedawców na giełdzie w Chwaszczynie to cena niebawem może pójść ostrą w górę, a jest to spowodowane nadmiernym gniciem ziemniaków w całej Polsce. Cena na razie jest taka niska gdyż wszyscy rolnicy sprzedają ziemniaki "na gwałt" żeby nie mieć z nimi potem problemów. Miejmy nadzieję że cena wzrośnie chociaż do 70 gr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

ja mam ponad 4,5 ha...jeszcze nic nie kopałem...

teraz co dzień pada ale jak tylko będzie sie nadawało zaczynamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

my mamy z 30 arów chyba na dniach bęziemy kopac ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A ja nic nie posadziłem w tym roku i mam spokój <_< z ziemniakami. Mam tylko 25 arów buraków. Przynajmniej w kombajnie nie muszę wymieniać lemiesza ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Witam..Ja ziemniaczki kopię tak pod koniec wrzesnia...A mam ich mało..sam nie wiem ile..Na drugi rok juz ma byc 1 ha:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

ja kopałem u wujka w tamtym tygodniu. z ponad 20 arów były 2,5 przyczepy.( ład 4,5 tony) bardzo dużo było zgnitych. co może być tego przyczyną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

Ja mam ok hektar zasadzone. Wykopałem ok 1/4 z tego i jak narazie spokój bo tak deszcze leją że nie idzie nawet ciągnikiem do pola wjechać. Część z tego pujdzie do bydła na skarmienie a część na sprzedanie do okolicznych wiosek.

@samo przyczyną zgnitych ziemniaków może być ich przyparzenie. Mogło być tak że jak rosły to mocno dolało a potem przyszły susze i ziemniaki normalnie sie zaparzyły w ziemi i teraz gniją. Ja też tak miałem w tamtym roku. ok 20% poszło spowrotem do ziemi bo zgniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mamy ok 1 ha i prawdopodobnie zaczynamy kopać 21 września( jak pogoda dopisze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

jo mom 3,25 ha ze 0,5 ha wybrane narazie jeden transport do trzemeszna był 7 a następny 14 jak pogoda pozwoli ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

miałem 1,4 ha skończyłem kopać we środę 5 .09 miałem kwalifikowaną rutę zero problemu z gniciem.przebierał będę jak otrzymam świadectwa odstawiam je do GRANUM umowa kontraktacyjna.najdłużej mogę sadzić tylko dwa lata ale nie tak źle płacą


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

troche sie obawiam żeby nie powtórzyła sie historia z tamtego roku bo u mnie już chyba 5 dzień z rzędu pada..a wcześniej sucho było....ale w tamtym roku to poprostu były nowe (młode ziemniakii mimo tego że odciągałem kopanie jak tylko sie dało to i tak ziemniaki były poprostu niedojrzałe noi gniły.

Coprawda w tym roku są duże i myśle że będzie duży udział w plonie takich pow. 5 cm. ale żeby tylko teraz nie za dużo tej wody.....ehh ze skrajności w skrajność :/....co sie dzieje z tą pogodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Do wykopania zostało mi jeszcze jakieś 0.60ha, kopać zaczne jak pogoda będzie lepsza i ciagnik wolniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj