ursus1634

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie?

Polecane posty

lukasx21    165

U nas ziemniaki po 0.20gr za kilogram prawie za darmo a najgorsze że porosły bardzo duże a na giełdzie chcą takie troche grubsze sadzeniaki a tych grubych sprzedać nie można.Zgnite czasami sie trafiają najczęściej na dołkach ale co najgorsze to już wykopane.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

już wykopaliśmy ponad 2 ha i muszę przyznac, iż desykacja na początku sierpnia nie była złym pomysłem jest dużo sadzeniaków a bulwy nadwymiarowe nie występują w nadmiarze, mam jedno pytanie jak kształtują się ceny ziemniaków jadalnych w kuj-pom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1

25 t wszystkiego czy 25 t gotowego ziemniaka przeznaczonego na sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mam małe pytanko do osób, które już jakiś czas temu zakończyły wykopki: czy ziemniaki gniją? i jaka jest obecnie cena, zastanawiam się czy sprzedawac ziemniaki teraz czy podnając od sąsiada przechowalnie bo mam nadwyżkę ponad 100 ton, która nie zmieści się do przechowalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 t wszystkiego czy 25 t gotowego ziemniaka przeznaczonego na sprzedaż?

 

wszystkiego moze to nie jest zbyt wiele ale w tym roku troche sucho było na polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1

U mnie na razie nie ma problemu z gniciem ale przy sortowaniu zdarzają się bulwy zgnite ale bardzo sporadycznie. Cena jest nieciekawa :) Do sklepów sprzedaję po 40 gr/kg a w środę zawiozłem do hurtowni 50 woreczków po 35 gr/kg. Przechowalnię mam już całą zapełnioną a jeszcze mam około 2,5 ha do kopania, więc jak by ktoś chciał kupić to mogę sprzedać z 40 t ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja swoje ziemniaki wykopałem i na deszcze narzekac nie będę... bo go nie ma. Na polu sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

wykopałem dzisiaj ok 40 arów na ciężkiej ziemi i sie zdarzały nadgnite bulwy....ale to wina właśnie takiej ciężkiej - tłustej ziemi raczej bo jak przejechałem na próbe na innej działce gdzie ziemia jest przepuszczalna to ziemniaki są OK

....ehh ciężko to dzisiaj szło....ale na szczęście reszta jest na dobrej glebie (przepuszczalnej czyli dobrze odsiewającej sie) także w poniedziałek troche pogoni sie robote(o ile pogoda nie zrobi psikusa)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

miałem 24 hektary zostało do wykopania 5 ale robie przerwe i sieje ziarka


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur120    0
My mamy zamiar zacząć wybierać 14.09.2007r. Mamy ich 3ha i odatawiamy je do Trzemeszna.

0,5 h wybraliśmy w zeszłym tygodniu. ;)


jakby nie było jest bardzo miło ;o)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gedii    1

ja sadze około 30ha rocznie z ha zbieram około 40 ton a wykopki to sierpień wrzesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gedii    1
hmm w tym roku słabo płacą za skrobiowe tak jak przed rokiem :angry: nie wiecie jaka za rok moze byc cena za skrobiowe??

bedzie wyższa :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a ja się uwalniam z ziemniaków i w przyszłym roku już tylko 5 hektarów


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no ziemniaki trzeba bediz epo malu przebrac do sadzenia a bedzie ich 10ha .. tylko 3,5ha bedzie musialo czekac az zyto na kiszonke urosnie i sie je sprzatnie .. i wywozimy je do trzemeszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loko1988    0

Ja w tym roku sadze 8,5 ha i na 3 ha mam juz zakiełkowane sadzeniaczki, a pozniejsze odmiany sadze bez kiełka.


W Bełchatowie gra ma GIEKSA Kochana-dałem Serce swe UKOCHANEJ Drużynie! Ja Kocham TYLKO JĄ I ZAWSZE BEDE Z NIĄ NAWET W CHWILI ZŁEJ NIGDY NIE OPUSZCZE JEJ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj