TTjarek

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014

Polecane posty

TTjarek    1

Którego wybrać na ok 40ha, jako główny. Pracował by przy prasie zwijającej i pługu zagonowym 5x30 ziemie mam ciężkie. Narazie jest C-360 i MTZ 82 z turem. Cena 1025.3 to 108tyś a 10014 128tyś. Chciałbym się coś więcej dowiedzieć o polmocie od posiadaczy jak jest ze spalaniem, jakie koszty serwisu, przeglądów i awaryjnością. Z tego co zauważyłem to Belarus jest dłuższy i cięższy, ma mocniejszy podnośnik. Tu macie aukcje do porównania http://otomoto.pl/mtz-belarus-1025-3-1025-105km-d245-euro-2-monoblok-A65731.html http://otomoto.pl/pol-mot-10014-h-A69383.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

polmot posiada silnik perkinsa który napewno mniej spali niż MMZ. sam posiadam belarusa 1025 i pali naprawdę mało w pługu 4x40 pali około 11 litrów. Tak to prawda podnośnik ma bardzo mocy bo 4,5 tony udźwigu. Ostatnio ważyłem go z pełnym bakiem, obciążnikami i kierowcą i wyszło prawie 5 ton, polmot na przodzie ma bodajrze 340 opony a belarus 360 także trochę szerszy. Uciąg ma bardzo dobry a silnik jest sprawdzony... jedyna komplikacja to skrzynia która niesie za sobą pewne utrudnienia, i nie ma może takiego komfortu jak w polmocie ale różnica jest bardzo spora jeżeli ktoś przesiadł się z 60 siątki. przegląd po 30 mtg kosztował mnie 1500 zł nie wiem jak w polmocie, a co do awaryjności to mtz się nie psują tak jak gadają ci co go nie użytkują.

 

 

jedna uwaga do ciebie poszukaj sobie modeli a raczej zamów z takimi maskami

 

http://allegro.pl/ciagnik-mtz-belarus-820-3-dostepny-od-reki-i1675976263.html - ładniej wygląda :)

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

Mi podobają się te maski http://allegro.pl/ciagnik-belarus-952-90km-2011r-nowy-okazja-i1630604728.html tylko nie wiem czy 1025.3 występują w takich. Narazie z tego co zauważyłem to belarus wygrywa tym że ma lepszy uciąg natomiast przegrywa wyposażeniem w polmocie w standardzie klima, siedzenie pasażera, rewers, a ogumienie jest w opcji przód-380/70 R24 tył-480/70 R34.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@piotrb14 modele z silnikami EURO II występują tylko i wyłącznie w takim opakowaniu:

MTZ%201025%20E2%20%20%20019.jpg

 

Co do skrzyni to można poszukac 1021.3 one chyba mają 14/4

http://otomoto.pl/bialorus-belarus-1021-3-prof-tani-kredyt-A71155.html

 

Bardziej można się obawiac WOMu w tych ciągnikach ;)

 

Do MTZ też możesz zamówic klimę :D

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jak bierzesz 1025 to tylko .3 bo on ma reduktor synchronizowany a .2 i bez . tego nie ma

 

tu masz klimatyzator http://sprzedambyka.pl/pozostale-ciagniki/klimatyzator-dachowy-do-ciagnikow-mtz-belaru-18072.html

 

a 1025 a 1221 to mają te same skrzynie tylko 1221 ma 6 cyl.

 

osobiście swojego belarusa bardzo chwalę, dobry w uciagu nie ma elektroniki także nie ma co się psuć. ciagam nim agregat uprawowo siewny 2,5m brona wirnikowa + siewnik ( mam w galeri) i nie ma co z nim robić więc dokupiłem do niego przedni tuz i założyłem przed belarusa agregat bierny 2,5m żeby lepiej uprawiało i wyrównało pole, i teraz jest obciążony na 75% góra :)

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

O 1021 mi chodzi a nie o 1221 :P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

1 wajcha jest główna 4 biegi a 2 wajcha to reduktor z 2 przełożeniami ( trudno wytłumaczyć) a wogóle jest model 1021?? bo ja o takim nei słyszałem

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Pfff, na pewno mtz się nie psuje..., i mówię to ja, co użytkuję dwa modele, jeden nowy drugie trochę starszy....

Nigdy więcej belarusa o ile tylko będzie kasa na co innego.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

mów co mów ale mojego zdania nie zmienisz. może polmot ma lepszy komfort ale po zatym nie widzę żeby przeważał nad mtz

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

Z tego co wyczytałem na forum to polmot ma skrzynie i mosty od valtry A, i ciekawe też jest że gwarancję można przedłużyć do 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a belarus ma gwarancję na 2 lata a wydłużyć też można za opłatą, przeniesienie napędu może i ma od valtry , ale z tym wszystkim jest tak że prawie każdy ciagnik jest składany z podzespołów znanych przykładowo belarus ma most carraro ( włoski) hydraulikę bosha, itp.... a może pod uwagę bierzesz też farmtracka??? a co do gwarancji wracając to jak coś ma się poważnego zepsuć to się zepsuje od razu, a koszty mtz belarusa są tańsze w porównaniu do polmota bo nawet przykładowo części do perkinsa więcej kosztują niż do mmz

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Jak ciężkie ziemie to bierz belarusa, polmot podejrzewam że ma o niebo lepszy komfort pracy, sam wiesz chyba bo masz MTZta, tego samego możesz po belarusie sie spodziewać, skrzynie ma bardziej zamotaną jedynie


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

Nie farmtraca nie biorę pod uwagę. Poczekamy niech posiadacze polmota się odezwą. Głównie chodzi mi o serwis i koszty przeglądu polmota. O belarusie jestem dobrze poinformowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

chociaż nie jest aż tak źle z poziomem hałasu w kabinie.... polmot bardziej przykłada rękę do komfortu i stylistyki, Ale z tego co wiem to polmot H ma od valtry podzespoły.... jak go dobrze dotrzesz, dobrym olejem zalejesz to pojeździsz długo... poczekajmy na zwolenników polmota

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

jak was tak slucham, to zachowujecie sie gorzej niz kobiety w ciazy, to zle, tak nie wygodnie, co takiego moze byc lepszego odnosnie komfortu w tym polmocie? nie rozumiem tego zamiast szukac sprzetu ktory bylby jak najmniej awaryjny, to bajerow sie szuka ktorych tak wiekszosci nie trzeba, dodatkowo zuzywaja moc ciagnika, tak jak np. klima ktora zrzera 7-8km, kiedys w top technice było, ile taki ciagnik mam mocy efektywnej po dodaniu takich bajerow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

może być kabina trochę lepiej wyciszona.... Ja osobiście w kabinie mam wiatraczek który też daje dobry efekt.. ważne że się na łeb nie leje

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Hm, komfort też jest ważny, ja jestem szczęśliwym posiadaczem belarusa 952 i MTZ 82, mi wystarczy to co mamy, ale większość narzeka chociażby na widoczność w tych ciągnikach, ułożenie gałek w nim, na skrzynie podnośnik itp, w owym polmocie wszystko jest bardziej poręczne, chociażby jak w zetorze


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

1 wajcha jest główna 4 biegi a 2 wajcha to reduktor z 2 przełożeniami ( trudno wytłumaczyć) a wogóle jest model 1021?? bo ja o takim nei słyszałem

W linku wyżej podałem, wygląda na to iż skrzynia podobna jak w mniejszych ;)

 

jak was tak slucham, to zachowujecie sie gorzej niz kobiety w ciazy, to zle, tak nie wygodnie, co takiego moze byc lepszego odnosnie komfortu w tym polmocie? nie rozumiem tego zamiast szukac sprzetu ktory bylby jak najmniej awaryjny, to bajerow sie szuka ktorych tak wiekszosci nie trzeba, dodatkowo zuzywaja moc ciagnika, tak jak np. klima ktora zrzera 7-8km, kiedys w top technice było, ile taki ciagnik mam mocy efektywnej po dodaniu takich bajerow

 

Pojęcie Ergonomii się kłania ;)

 

Odnośnie klimy to każdy sam decyduje czy ważniejsze jest zdrowie czy kilka koni ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

a belarus ma gwarancję na 2 lata a wydłużyć też można za opłatą, przeniesienie napędu może i ma od valtry , ale z tym wszystkim jest tak że prawie każdy ciagnik jest składany z podzespołów znanych przykładowo belarus ma most carraro ( włoski) hydraulikę bosha, itp.... a może pod uwagę bierzesz też farmtracka??? a co do gwarancji wracając to jak coś ma się poważnego zepsuć to się zepsuje od razu, a koszty mtz belarusa są tańsze w porównaniu do polmota bo nawet przykładowo części do perkinsa więcej kosztują niż do mmz

To nie sa mosty carraro tylko ruskie, tak samo jak hydraulika tez jest hydrosila nie zaden bosh, sa modele na hydr bosha i mostach carraro ale w polsce nie kupisz, a nawet jak kupisz to cena takiego belarusa bedzie zblizona do ceny zachodnich marek z racji znaczka na moscie i hydraulice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

i to co piszesz to są głupoty... jak ktoś może produkować inne mosty i nazywać je carraro. widziałem most carraro w nie jednym ciągniku i niczym od tego w belarusach się nie różnią tak samo hydraulika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@piotrb14 to są oryginalne białoruskie mosty ;)@rino ma rację :)

W 5340 mam Carraro a moi sąsiedzi mają 1025.2 i 952.3 tak więc mam porównanie :lol: podobnie odnośnie hydrauliki ;)

Boscha jest EHR w większych modelach :D

 

A z tym nazewnictwem to taka ściema sprzedawców żeby zachęcic klienta :P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

i co z tego twojego porownania wychodzi? jeszcze nie slyszalem zeby komus w mtz albo pronarze strzelil most przedni, a w okolicy jest ich troche, niektorzy maja nawet starsze typy belarow na stozkowym i tez sie trzymaja, a takie porownania u siebie i sasiada to mozesz do d*** wsadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@filip94lemken Ile ty masz lat? Bo po twoich wypowiedziach i umiejętności czytania ze zrozumieniem sugeruje iż jeszcze z podstawówki nie wyrosłeś :P :lol: :D

Gdzie napisałem że pękają?

Moja wypowiedź odnosiła się jedynie do określenia producenta tegoż pozespołu ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Na moście jest tabliczka a na niej jest napisane: Carraro, Made in Italy (czy jakoś tak) ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj