Skocz do zawartości
pawel6n

Hamulec skrzyni biegów

Polecane posty

CIAPEK1981    7

witam mam pytanko

czy tarcza hamulca skrzyni biegow musi byc taka luzna? strasznie lata mi na boki nawet jak trzymam ten walek co jest osadzony na niej hamulec?

moze przez to mi tak cieko w polu biegi wchodza. na szosie jak sie jedzie biegi wchodza bez problemu. a w polu gdy ciagnik sie zatrzyma strasznie ciezko chodza nawet reduktor a o biegach to juz nie wspomne. tak jak by sie blokowaly. chodzi mi o te tarcze co znajduje sie przed wzmacniaczem momentu.

Witam, ta tarcza jest osadzona na wałku sprzęgłowym i zabezpieczona (przed przesuwaniem się na tym wałku) dwoma segerami, jeden z przodu drugi z tyłu. U mnie podobnie jak w twoim przypadku tarcz latała jak chciała, okazało się, że seger od strony skrzyni biegów "wyparował". Czop hamujący wywiera nacisk na tarcze w kierunku tylnego mosty, a tym samym wywiera nacisk na ten tylni seger i przez to tak szybko się zużywa.

Dobra rada może sprawdź czy masz ten seger.

Pozdrawiam

kaziu914    0

Ja też mam problem z tym hamulcem. U mnie nie tylko ciężko biegi wchodzą ale gdy chcę zredukować bieg to muszę całkowicie zatrzymać ciągnik i dopiero wdety udaje się wrzucić bieg. Nie da się po droghach jeździć. Czy to jest wina tego hamulca?

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się