Zaloguj się, aby obserwować  
tomcio748

Fortschritt 323 i 323A

Polecane posty

siemianow    13
Mój sąsiad ma 323A i mówi że ma 100KM.

A litera "A" oznacza chyba że jest to ciągnik 4x4

Fortschritt 323

 

nie wiem co oznacza "A" ale na pewno nie przedni napęd.

Forshritt zt320 jekst bez 'przodu' a 323 z przodem.

jezeli jest 0 na koncu to nie ma przednigo napedu a jezeli 3 to jest.

Tak samo jest ze strarszymi modelami 300 i 303.

Tak sie troche pomadrzylem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe75    0

i bardzo dobrze pomądrzyłeś a"a" to po prostu pierwsza modyfikacja modelu 323 następnych ze względu na upadek zakładu nie było co do mocy pierwsze miały 90 koni potem od 100-125 w zależności od ustawienia wydatku pompy wtryskowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O i nowosci teraz sie dowiedzialem ze jest od 100-125km matko ale wy macicie z tym;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

mam katalog od kombajnu e512 i wg niego silnik ma 105KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

zobacz na forum fortschritta tam jest wszystko nie podam ci linku bo ostatnio jak chciałem pomóc i podałem to dostałem ostrzeżenie i 10% ;) super...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Hmmm ja miałem właśnie 323A to miał ponoć 120 km ;)

Ciągniki dość mocne i trwałe, ale że tak powiem młotkiem robione... ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi900    1

Ciągniki mają 100KM i kręcą się do ok 1900 obrotów.

Inne maszyny Fortschritt mają wyższe obroty i tym samym moc troche większą.

To jest silnik IFA 4 cyl.

Niektóre kombajny mają 6 cyl. silnik IFY

 

Mówiąc w skrócie - jak piszą że silnik w ich ciągniku jest fabryczny (nie np SW400) i ma ponad 100KM to niech to na hamowni udowodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojanusz    0

A tak w ogóle to na tych silnikach jest tabliczka ,na której jest podana moc w kw i obroty a tabliczka jest dlatego że te silniki mogą mieć 90,102 ,115,125 i głównie różnią się ustawieniem pompy wtryskowej . Fabrycznie w Fortschritt323 był montowany jedynie silnik o mocy 102 km.Tabliczka znajduje się za pompom wtryskową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

w to że te ciągniki mają 90 i 102 KM to uwierzę ale w te 125 KM to nigdy chyba ze na hamowni bo niby z czego tak moc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

w orginalnym było 105 km 1800 obrotów na minute ja rok temu kupiłem silnik z wozu strarzackiego, różni sie miską olejową i na tabliczce ma napisane 92 kw/125 km/ 2200 obrotów na minute i producent MAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

nie wiem skąd te rozbieżności. zt 323 A ma 73.5 kW co w przeliczeniu na KM daje niecałe 100km przy obrotach 1800 bo tyle jest na skali.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

z tego co ja widziałem na niemieckich stronach handlarze podają ze te ciągniki mają 101 KM a taka duża różnica mocy to raczej musiało by być turbo i do tego właśnie inna pompa wtryskowa tylko że te ciągniki nie mają turbiny :) i co niektórzy jeszcze piszą że są oszczędne to skąd ta moc ???;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik88    0
Hmmm ja miałem właśnie 323A to miał ponoć 120 km :)

Ciągniki dość mocne i trwałe, ale że tak powiem młotkiem robione... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Napisałem przecież "ponoć" :) te 120 km to słyszłem od sprzedającego :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piecia    0

Koledzy szukam instrukcji obslugi do Fortschritt ZT 323 A. Jesli ktos z was zna strone to podeslijcie. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4
z tego co ja widziałem na niemieckich stronach handlarze podają ze te ciągniki mają 101 KM a taka duża różnica mocy to raczej musiało by być turbo i do tego właśnie inna pompa wtryskowa tylko że te ciągniki nie mają turbiny ;) i co niektórzy jeszcze piszą że są oszczędne to skąd ta moc ???;D

wszyscy mówią że dużo palą, a oto dane techniczne, porównaj te spalanie z testami np Top Agrar Polska dla ciągników 100 km

Zużycie paliwa przy 1800 obr/min - 233 g/ KWh

Max. moment obrotowy - 445 Nm przy 1800 obr./min

 

 

 

 

A co do instrukcji do ZT 323 A to zajrzyj tam, ktoś Cię poratuje http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Koledzy szukam instrukcji obslugi do Fortschritt ZT 323 A. Jesli ktos z was zna strone to podeslijcie. Z gory dziekuje.

Zapraszam:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...p;hl=instrukcje

http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...p;hl=instrukcje

http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...p;hl=instrukcje


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

ostatnio orałem poplony na 9.20 ha, na głebokośc 20 cm z wałem cambella i spalił mi 110 litrów, a miał co robić bo było tam trochę gliny i biegi trzeba było redukować, pług rabe-werk 5 skibowy z ażurowymi odkładniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

podobno wychodzily z silnikami od IFY 6 cylindrowymi te moze mialy 125 km ???????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No właśnie przy swoim mieliśmy silnik Ify


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

one wszystkie mialy silnik IFY. z tego co wiem to raczej większej mocy niż 100KM sprzęglo nie wytrzymywalo. jedynie co można zrobić to mu zwiększyć dawkę paliwa albo zamontować pompę paliwową od kombajnu E-512 . nie wiem ile w tym prawdy z tą pompą gdzies ktos mi tak powiedzial ale może mnie wkręcal.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

6 cylindrowe były chłodzone powietrzem, a 4 garowe to są IFY na licencji MAN-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

chciałem zamienić u1201 na 323 i co o tym sądzicie czy będzie lepsze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez marian508
      witam serdecznie robie remont skrzyni przekładniowej w rozrzutniku i mam pytanie co powinno być wlane w skrzynie jaki olej lub smar w środkowej był zalany olej natomiast boczne jak by rzadkim smarem lub czymś takim
    • Przez piotrord
      Witam, kupiłem ifę w50 jest tam silnik od fortschritta , jako że mam pierwszy raz do czynienia z tym silnikiem mam kilka pytań. Czy da się tam wymienić panewki główne bez wyjmowania wału ? Kolejne pytanie to smarowanie sprężarki i pompy wtryskowej, u mnie z tej cienkiej rurki olej tylko kapie i to jak silnik jest rozgrzany i ma wysokie obroty na zimnym nie leci wcale. . Rurka zapchana nie jest bo i z bloku tak powoli leci ten olej , czy to normalne a jeśli nie to jaka może być przyczyna? Ciśnienie oleju na zimnym silniku na wolnych obrotach 3 atm na bardzo gorącym spada do 1.8 atm.  Czyściłem filtr odśrodkowy i zauważyłem że ten bączek w dolnej podstawie ma spory luz . Wkładam go w ten otwór i ma luz na boki. Czy tak ma być? W górnej pokrywie nie ma aż tak dużego luzu.  Zauważyłem że przy napędzie pompy wtryskowej jest taka jakby puszka która obraca się razem z napędem pompy. Czy ta puszka to jest jakieś ustrojstwo które przestawia kąt wyprzedzenia wtrysku ? czy w jakiś sposób się to smaruje czy czyści ? I filtr oleju , czytałem gdzieś że nie każdy filtr się nadaje . Niby Filtron jest tak gęsty że potrafi go zacisnąć i połamać rurkę z plastiku na którą nasadzamy filtr. Prawda to czy mit? Z góry dziekuję za pomoc i wskazówki. 
    • Przez drewcio
      Witam. Slyszal kto co o takim modelu forsza?
      Wyprodukowano ich ponoc okolo 1000 szt. 
      Ile takie cudo moze byc warte na polskim rynku? 
       
      *zdjecie zapozyczone z internetow
       


    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj