piotrek538

Szybko czy wolno

Polecane posty

tomi382    99

Im wolniej tym lepiej ale bez przesady :P stalokomorowe do zbicia potrzebują wyższe rpm i wolniejszą jazdę a pasowe z tego co bylo widac na youtube to nie ma ograniczen bo zbijają od rdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

według mnie lepiej teoretycznie powinno zbijać gdy jeździ się wolniej, gdyż mniej ma danego materiału w jednostce czasu, ale aż tak dużej różnicy nie ma jeżeli prędkości się zbytnio nie różnią. Ale wiadomo jeśli ktoś ma dużo do zbelowania to musi jeźdźić bo czas pili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

według mnie lepiej teoretycznie powinno zbijać gdy jeździ się wolniej, gdyż mniej ma danego materiału w jednostce czasu, ale aż tak dużej różnicy nie ma jeżeli prędkości się zbytnio nie różnią. Ale wiadomo jeśli ktoś ma dużo do zbelowania to musi jeźdźić bo czas pili.

 

 

Ale gdy prasowałem siano i jechałem zetorem 6945 na 1 szosowej i dobijałem 4 terenową i bele były bardziej zbite niż z sianokiszonki gdzie jechałem 3 terenowy i 2 dobijałem

 

 

 

 

Czy prasa walcowa dorównuje prasie łańcuchowej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To ci się tak wydaje. Poczekać kilka dni i efekt będzie widoczny. To co piszesz jest nielogiczne.

Dlaczego ma nie dorównać skoro obie są stałokomorowe, chociaż poza przypadkami zmiennokomorowej łańcuchowej. Walcowa moze ciut lepsza bodajesz 1000obr na wałku i się nie tarabanisz po polu :D

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale to tylko przy ciągniku powyżej 100 KM-spróbuj mniejszym :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Ja mam claasa 62 i po polu śmigam forterrą 1 szosowa a jak słaba słoma to nawet 2 a przy dobijaniu daje mu żółwia czasem nawet dwa bo wtedy zmniejszam ilość materiału podawanego do prasy a belka się jeszcze pokręci i bardziej dobije zanim puszcze sznurek.

Kolego tomi robiłeś tak w swojej walcówce która powiedzmy jest przystosowana do 540 i dawałeś jej 1000obr to nie zaszkodzi prasie? Koledzy wypowiedzcie się na ten temat bo ciekaw jestem. W tym roku chce przerzucić wałek na 1000 obr i dokupię przystawkę na 540 ( bo u mnie 1000obr jest na 21 frezów tak przynajmniej w instrukcji pisało) żeby zmniejszyć obroty silnika. Robił to już ktoś w forterze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Czym wolniej bedziesz jezdzil tym material zostanie lepiej sprasowany, scisniety. Przy sianie zaleca sie robic bale nie co luzniejsze, aby rdzen oddychal, jednakze w praktyce raczej nikt na to zbytnio nie zwraca uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Kolego tomi robiłeś tak w swojej walcówce która powiedzmy jest przystosowana do 540 i dawałeś jej 1000obr to nie zaszkodzi prasie?

Nie mam walcówki. Mam łańcuchową i nie chce jej katować 1000rpm bo jest delikatniejsza pod tym względem. Ale walcowa to tylko łańcuch jeden napędza wszystkie wałki i przy dobrym smarowaniu nic nie powinno się stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a ja mam do was takie pytanie, bo mam rollant 66 czyli walcowa 120*150. W tym roku będę prasował mfem 3085 (100 KM). Na prasie niby oznaczenie 540 obrotów, ale jak wiadomo to 540 obrotów to uzyskiwane jest przy bardzo dużych obrotach ciągnika ( chyba że ktos ma eco). Czy nie lepiej by było prasować na np 1500 obrotów silnika i 1000- na wałku niż 1700 silnika i 540 wałek? Bo wydaje mi się że tak bedzie można szybciej jechać a ciagnik mniej spali bo mniejsze obroty. Jak to jest naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Jeżdżę z taką prasą swoim New Hollandem na 1000 WOM przy obrotach silnika 1500-1600 jest 700-800 obrotów WOM dwa sezony i śmiga bez problemu a na pewno ekonomiczniej i samo owijanie balota krócej trwa także polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czym wolniej bedziesz jezdzil tym material zostanie lepiej sprasowany, scisniety. Przy sianie zaleca sie robic bale nie co luzniejsze, aby rdzen oddychal, jednakze w praktyce raczej nikt na to zbytnio nie zwraca uwagi.

Żeby rdzeń był dobrze nabity to na początku nalezy szybko przyatakować żeby jak najwięcej nabić w komorę zanim to wszystko zacznie się obracać i taką taktykę stosuje, czasami w krótkim sianie jest problem że bela się zatrzyma to wtedy w inny wałek z dłuższym sianem i powoli podbierak napodkłada pod belę świerzego materiału i bela rusza, ale bele potrafią stawać tylko jak szybko atakuje grube wałki a siano był krótkie i wyschnięte na wiór, w każdym innym sianie technika szybkiej jazdy sprawdza się lepiej, bo bela jest faktycznie ściśnięta, a wolna jazda to bardziej jak nawijanie papieru toaletowego na rolkę niby zagęszczone ale rdzeń luźniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofweid    0

Ja słomę robię c-385 + deutz GP 2.30 na początku 3 terenową a przy dobijaniu 1 tak aż będzie go ściągać z obrotów!belki twarde na stercie leża rok i zero odkształceń!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Kolego Bartek też mam taką prasę i w tym sezonie chce zrobić właśnie 1000obr wałek i 1500 na silniku;) a ile swoja belek rocznie robisz i co prasujesz bo ja tylko słomę.

Ja w swojej dociskam też doś sporo:) nie wiem ile to barów bo nie pamiętam dokładnie ale aż do końca czerwonego pola na zegarze ;)

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Kolego Bartek też mam taką prasę i w tym sezonie chce zrobić właśnie 1000obr wałek i 1500 na silniku;) a ile swoja belek rocznie robisz i co prasujesz bo ja tylko słomę.

Ja w swojej dociskam też doś sporo:) nie wiem ile to barów bo nie pamiętam dokładnie ale aż do końca czerwonego pola na zegarze ;)

Ja prasuje też tylko słomę ale w ilości około 2000 belek. Ja też jej nie żałuje, belki są bardzo ładne a waga suchych żytnich 270 kg, więc myślę że jak na stałokomorówkę to dobry wynik.

Kolego @david85 i @melon10641 z jakimi prędkościami jeździcie w słomie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Kolego @bartek ja jednak pomyliłem się w symbolach mam starszą wersję 62. Prasę mam pierwszy rok dopiero i zrobiłem tylko 500 belek bo na początku wolno z nią jeździłem i niestety ma wąski podbierak. W tym roku planuje dorobić koła nagarniające od zgrabiarki i będzie ok. Moje belki średnio miały wagę 285kg suchej masy większość to była pszenna i nie wiele jęczmiennej a wraz z wilgotnością to średnio 325kg sprzedawane w marcu.

Jak już się trochę wprawiłem to prasuje na 1 szosowej czasem i czasem na żółwiach czyli 7-10 km/h jak była słaba słoma to i prędkość do 15 dochodziła. Największy problem mam z krótką słomą bo się "nawija" przed podbieraczem i prasa nie chce tego łykać. Macie jakiś sposób na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Ale jak będzie lepiej moim zetorem z welger-em jechać szybko czy wolno przy siano-kiszące na samym początku przy zbijaniu balotu bo nie raz jak robiłem jechałem wolno siano nabierało i nabierało a bela się nie obracała tak że na podbieraku nie chciało iść do środka i wszystko co nazbierałem musiałem wywalić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kolego @bartek ja jednak pomyliłem się w symbolach mam starszą wersję 62. Prasę mam pierwszy rok dopiero i zrobiłem tylko 500 belek bo na początku wolno z nią jeździłem i niestety ma wąski podbierak. W tym roku planuje dorobić koła nagarniające od zgrabiarki i będzie ok. Moje belki średnio miały wagę 285kg suchej masy większość to była pszenna i nie wiele jęczmiennej a wraz z wilgotnością to średnio 325kg sprzedawane w marcu.

Jak już się trochę wprawiłem to prasuje na 1 szosowej czasem i czasem na żółwiach czyli 7-10 km/h jak była słaba słoma to i prędkość do 15 dochodziła. Największy problem mam z krótką słomą bo się "nawija" przed podbieraczem i prasa nie chce tego łykać. Macie jakiś sposób na to?

prbowałeś podnieść zazepo tak żeby prasa nie była poxhylona do przodu napró idzie wtedy na tył na więxej wałków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

@melon, teoretycznie starzy model ale zasada działania taka sama. Co do tej krótkiej słomy to u mnie nie raz też tak się zdarzało, i podniesienie tego zaczepu wydaje mi się że nie zbyt pomoże bo to ona raczej przelatuje przez te pręty nagarniające i znowu spada pod podbieracz, a po podniesieniu przodu prasy do góry myślę że problem się pogłębi a nie poprawi. Ja staram się tak prasować żeby takiej słomy nie było, bo tu głównie nie chodzi o krótka słomę tylko o przesuszoną, która np leżała na polu tydzień w pełnym słońcu i wtedy taka słoma jest bardzo łamliwa i dlatego ten problem występował u mnie.

Poda ktoś jeszcze prędkości z prasami rollant 62/66? Ja mam podbieracz 180 cm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

A nie napisałeś z jaką Ty prędkością jeździsz. Ja w tym roku zakładam 1000obr na wałek żeby zaoszczędzić na paliwie. I prędkość max ile się da :lol: mam ambicję sprasować min.1500 belek ciekawe czy mi się to uda :D

Kilka razy zdarzyło mi się że balot zatrzymywał mi się w komorze. Też Ci się tak zdarza? Masz może na to jakąś radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja to tak około 8 km/h jeździłem.

Mi w tym roku zatrzymało się też kilka, kiedyś to wyrzucałem słomę i prasowałem jeszcze raz, ale w tym roku wrzucałem wolny bieg i w jakiś grubszy pokos i jechałem i po czasie znowu ruszała. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

W słomie też jeżdzę ok 8km/h po lexionie bo po bizonie to hejta wiśta wio hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj