Zaloguj się, aby obserwować  
karol7110

Ciągnik do tura

Polecane posty

karol7110    0

Jaki byście mi poradzili wybrać ciągnik do tura o mocy 70-78KM pracował by na 50 hektarowym gospodarstwie przy zwożeniu bel i przy wywalaniu obornika chodzi mi o traktor z 2001-2006r ???

Najlepiej żeby ten ciągnik był z napędem 4x4 i mało wadliwy szukam czegoś z ursusów,mf ale nie wiem co wybrać.

Edytowano przez karol7110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Powoli znajdziesz jakieś ...

Ale doradzę ci

Ursus- 5314 4514 albo 4512

MF: 3085,

Zetor:5340,7340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid013    2

Najlepsze do tura są John Deerey(ramowa konstrukcja).Nie podałes przedziału cenowego wiec rzucekilka losowych propozycji: Renault Ceres,Class Celtis, Deutz Fahr Agroplus/Agrotron.Ursusy to troche za kipszki materiał do tura, tymbardziej ze ma byc z wybierakiem, no i ta wajcha pod jajami... <_< Tu masz adres strony na której mozesz sobie sprawdzic dane poszczególnych modeli- http://www.konedata.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

w takim przedziale polecił bym ci belarusa 820.3 ale jeśli do tura to potrzebny jest rewers itp ułatwienia które posiada np deutz fahr, albo farmtrack lub JD z tym że belarus byłby nowy a te wymienione deutz, jd farmtrack w tym przedziale cenowym będą używane. Gdy by tem mtz miały rewers i lepszą skrzynię to poleciłbym ci go ale na twoim miejscu brał bym Deutza fahra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid013    2

Belarusy maja za słabą konstrukcje przodu -peka rama, to samo tyczy sie Pronarów.Przerabiam juz drugiego i w obu rama popękała, zaznacze przy tym ze ciagnik pracuje z wybierakiem i zdarza sie ze w pracach ziemnych.Zdecydowanie na korzyść Belarusa przemawia cena ale cała reszta zostawia wiele do życzenia...

 

a nie lepiej kupic ladowarke?? tylko typowa rolnicza zeby przyczepe pociagnela

Tyle że ładowarką siana nie przewrócisz ,trawy nie wykosisz ani żadnych polowych czynności nie wykonasz...-tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol7110    0

moim zdaniem John Deere 5620 byłby dla mnie dobry tylko trochę za drogi a czy z 2006 roku ma rewers i jaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Jeśli z Ursusa to chyba będzie najlepszy 5314, jeśli z MF to 3060, całkiem fajny ten ferdek tylko nie wiem jak u niego z awaryjnością, a jak nie to może Zetor 5340 lub 6340 B)

pozdro ;)

Edytowano przez manik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol7110    0

sa ladowarki z tuzem i wom

a kolega niec nie wspominal o koszeniu i przewracaniu trawy

zapomniałem dodać sorki ale będzie też wykorzystany w wielu innych pracach orka,siew itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

kup zetora 7341 jest wygodny i zwrotny w ładowaczu a do tego ma duży udzwig tylnego tuza w razie potrzeby. ja kupiłem rok temu z turem mx i rewersem mechanicznym za 76tys. z 2006r. Nie daj się namówić na 4514 lub 5314 to beznadziejne traktory w tyrze miałem przez 3 lata i wiem co mówie to ze mało palą to nie kompensuje ciągłych wycieków awarii wspomagania albo uszczelek w przednich kołach, nie mają blokady przedniej osi pozatym mają mały wydatek pompu hydraulicznej i spalisz sprzęgło w jeden sezon. ale wybór jest twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Powoli znajdziesz jakieś ...

Ale doradzę ci

Ursus- 5314 4514 albo 4512

MF: 3085,

Zetor:5340,7340

Akurat z tych to żaden sie do pracy z ładowaczem nie nadaje :P Podobnie Belarus 820...

ciągnik który się wg mnie nadaje do tego typu prac powinien miec rewers (lub jakoś mądrze poukładane biegi) aby ułatwic manewrowanie oraz wydajną hydraulikę żeby nie pracowac nim ciągle na pełnych obrotach :lol:

Poza tym dochodzą jeszcze kompaktowe wymiary i skrętnośc ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Zetory chyba 7245 czy z serii 73xx mogą mieć rewers w miejsce obr wom 1000obr chyba. Ale jeżeli ktoś coś takiego uzytkuje to może coś więcej o tym napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tak mogą wtedy masz 10/10 ale hydraulika jest i tak za słaba wiem bo mam 5340 ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol7110    0

kup zetora 7341 jest wygodny i zwrotny w ładowaczu a do tego ma duży udzwig tylnego tuza w razie potrzeby. ja kupiłem rok temu z turem mx i rewersem mechanicznym za 76tys. z 2006r. Nie daj się namówić na 4514 lub 5314 to beznadziejne traktory w tyrze miałem przez 3 lata i wiem co mówie to ze mało palą to nie kompensuje ciągłych wycieków awarii wspomagania albo uszczelek w przednich kołach, nie mają blokady przedniej osi pozatym mają mały wydatek pompu hydraulicznej i spalisz sprzęgło w jeden sezon. ale wybór jest twój.

A ile pali zetor 7341 na godzinę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol7110    0

jednak poczekam jeszcze ze 2 lata i nazbieram pieniędzy a poradźcie mi który z tych trzech ciągników wybrać

1- John Deere 5620 72KM - http://www.machineryzone.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/1680752/john-deere-5620.html#

2- zetor 7341 80KM - http://otomoto.pl/zetor-7341-A58378.html

3- New Holland TD 5020 72KM - http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/1457518/new-holland-td-5020.html

4- Zetor Proxima 75 F4 72KM - http://www.mascus.pl/Rolnictwo/Uzywane-Traktory-80-99-KM/Divers/Zetor+proxima+75/images/D4E0951C-841F-417A-AA75-ED001E601043.html - http://www.zetor.pl/

Edytowano przez karol7110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

pisałeś że pęka rama... może pękać ale może w mostach stożkowych ale nie w krzyżakowych, kolega ma również belarusa który pracuje z turem non stop i nic się nie dzieje. może jakiś wadliwy egzemplaż masz ;d z tych ciągników wybrał bym new hollanda bo najmniej spali i będzie dosć wygodny

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj