Polecane posty

rower56    0

Witam!

Planuję zamontować wciągarkę do bel okrągłych na szynie umocowanej do więźby dachowej. Zainteresowała mnie ta wciągarka bez szyny: http://www.spawsc.pl/pl/narzedzia/wciagarki-elektryczne/wciagarka-elektryczna-shz-1000 i ta montowana na szynie(suwnicy): http://www.szalonymax.pl/product-pol-7862-3877862-Wciagarka-linowa-elektryczna-z-wozkiem-jezdnym-HGS-B-600C-udzwig-600-300-kg-.html

 

Pytania brzmią:

1.Czy to się sprawdzi do podnoszenia bel i ich transportu po szynie do końca budynku? Dodam, że chciałbym ustawiac dwie warstwy bel.

2.Czy takie wciągarki są awaryjne ?

3.Jak długi może byc czas ciągłej pracy takiej wciągarki ?

4.Lepsza jest ta na szynie czy ta bez szyny ?

5.Czy taka wciągarka nie wciąga zbyt wolno ładunku ?

 

Jeżeli ktoś ma zamontowaną u siebie takową wciągarkę lub ma inny system ustawiania bel na dwie warstwy prosze o opisanie tego systemu. :rolleyes:

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazur19991    0

witam ja posiadam taka wciagarke bez tej szyny zalozylem ja na szynie od bramy wjazdowej i przesuwam po calej oborze,pracuje 2 sezony wciaga okolo 200 bel na strych na raz wciagalismy okolo 50 bel przez pol godziny wciagne 25-30 bel:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

@mazur19991 a z jakiej firmy masz tą wciągarkę?

miałeś jakieś awarie? :huh:

jak chwytasz belę(opasujesz liną czy inaczej)?

te 50 bel to max na raz?

jak więcej niż 50 bel to nie grzała by się ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazur19991    0

za wciagarke zeby nie oszukac zapłacilem okolo 600zł nie pamietam juz,zero awari bele opasuje wokol.ta moja ma uciag od 400 do 800kg wciagalismy i wiecej na raz ale to zalezy ile belek czeka:) moze wrzuce zdjecia do konkursu konstruktorów to obejrzysz jak to zrobilismy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

moze wrzuce zdjecia do konkursu konstruktorów to obejrzysz jak to zrobilismy;)

@mazur19991 to jak będzie z tymi zdjęciami :rolleyes: ,

chciałbym taką wciągarkę mieć już na żniwa kupioną i zamontowaną więc jeśli ktoś jeszcze ma taki sprzęt niech opisze jak sie sprawuje itd. :)

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2.Czy takie wciągarki są awaryjne ?

 

Wszystko zależy od sposobu użytkowania,czasu pracy oraz od marki,ale w takich wciągarkach to wielkiej filozofi nie ma,więc nie powinno być źle z awaryjnością. :) Rower jakie jeszcze firmy zajmują się produkcją tych maszynek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Rower jakie jeszcze firmy zajmują się produkcją tych maszynek ?

@ Adrian300895 są w linkach, np. http://www.cosmogate.pl/product_info.php/cPath/3_54/products_id/124 ; http://ekotools.pl/sklep/p6,wciagarka-elektryczna-dzwig-wyciagarka-400kg-fv.html ; http://www.uznajomego.pl/search/Wciagarki/?category=3,444,463&sortBy=2&sortType=2 :)

 

są bardzo awaryjne, za darmo bym nie chciał

@DrJoint czemu tak uważasz miałeś jakieś problemy ze swoją wciągarką :huh: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

szybko bo już późno:

1. u mnie czasami wciągała wyciągarka aż do oporu, dlatego że wyłącznik ciężko chodził (wiadomo, że gdy tych bel jest kilkaset, to można się zagapić. Wtedy był problem, a poza tym ryzyko spalenia silnika (na strychu nad oborą :/ )

2. ja wbijam balot na ząb z wybieraka blokowego, który jest na koncu liny. To jest akurat dobrze pomyślane. Baloty dajemy w 4 warstwach, 12m szerokosci przy podstawie (czyli 10 balotów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

@GRGOJ jaki udźwig ma twoja wciągarka?

nie przegrzewa się?

jakiej firmy?

jeden ząb wystarczy?

4 warstwy to trochę dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

sami ją zrobiliśmy, większe koszty to kupić i zamontować szynę, kupić silnik. Nie przegrzewa się, gdy pracuje normalnie, a udźwig ma że tak powiem wystarczający żeby podnieść belę słomy :) Jeden ząb oryginalny z wybieraka BvL ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

@GRGOJ a tak mniej więcej ile Cię wyniosła ta wciągarka? Warto zrobić ją samemu, czy lepiej kupić gotową?

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

jutro wrzucę zdjęcie, bo mam za słaby flesz w telefonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Jeszcze takie małe pytanie. Czy jeśli lina nie będzie szła prostopadle do wciągarki (będzie pod skosem) to czy to nie zaszkodzi wciągarce (jej konstrukcji)? Może pomogłaby obrotnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

witam, ja też posiadam takowa wciagarkę. Pracuje drugi sezon i POLECAM, kwestia zrobienia niewielkiego chwytaka do bel, kształtownik 1,4m i dwa krótkie po 40 cm, tak aby wyszła litera U, te boczne muszą miec bagnety ok 20-30cm długośći aby wbic w belę. jeden boczny kształtownik najlepiej zespawać na stałe a drugi ruchomy z zabezpieczeniem. Wciagarka ma udżwig 175kg bez zblocza a ze zbloczem 350kg, używam ze zbloczem. Bele siana podnosi bez najmniejszych problemów, nie wspominając o belach ze słomy :P a firma to jakaś Angielska, z wyglądu taka jak w linku wyżej pokazana, kupiona na allegro kosztowała ok 300zł :) wymontowałem z niej ten automatyczny wyłącznik gdy lina zwinie sie maksymalnie, bo w praktyce to przeszkadzało gdy lina zwijała się i delikatnie "ocierała" o wyłącznik bo rozłączało naped, po wymontowaniu tego nei miałem problemów. a fotki dodam póżniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

@marcinfff liczę na fotki :) i mam jeszcze kilka pytań :P . Jak wciągarka podnosi ze zbloczem nie jest za wolno? Jeśli trzeba belę przyciągnąć pod skosem względem wciągarki to lina nie będzie się źle zwijać na szpuli :blink: ? Mógłbyś dokładniej opisac ten chwytak, mam na myśli to jak chwytasz belę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj