Zaloguj się, aby obserwować  
baranek

Szukam konkretnej porady

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
baranek    3

Jeśli jest na forum ktoś kto profesjonalnie zajmuje się bydłem mięsnym to prosił bym o jakieś porady.Kontakt w celu omówienia paru nurtujących mnie kwestii. :huh:

Wiadomość z agroFakt.pl

baranek    3

Istnieje jakiekolwiek wsparcie w postaci dotacji bądż programów pomocowych takich jak przy bydle mlecznym?

Pantera    49

niema nic pare lat wstecz były dopłaty do mamek teraz twierdzom że jest to w dopłacie paszowej do PZ

jaro1003    5

nie chcę cię wprowadzić w błąd ale wydaje mi się że są dopłaty do krów rasy polskiej czerwonej, może nie jest to rasa w 100% mięsna ale z tego co wiem praktycznie ich się nie doi

baranek    3

Jakim rodzajem hodowli się zajmujecie, utrzymujecie mamki i sprzedajecie cielęta czy kupujecie byczki i opas?

Pantera    49

dentka 17 co ty piszesz do jakiego bydła mięsnego masz dotacje nie wprowadzaj kolegi w maliny sam mam bydło mięsne jestem w PZHIPBM i o żadnej kasie nic niewiem

marian7k    15

Kol @pantera ja myślę że kol @dentka ma na myśli dopłatę do utrzymywania starych rasach lokalnych ras bydła bo mówi tu o polskiej czerwonej.

dentka17    3

Koledzy czytałem to w jakiejś gazecie bydło miesne lub top agrar. Panter widać mało wiesz cytuję z gazety bydła miesnego " W sektorze wołowiny rozważana jest możliwość wspierania dopłatami określonych kategorii wiekowo-użtykowych bydła( np. krów mamek) w ramach limitów przyznanych państwom członkowskim. Wiem ze nie ma nic napisane do ilu sztuk ale niepamiętam w której gazecie to było napisane. Pantera to popytaj dokładniej w tym związki to moze coś ci powiedzą. Marian ja nie muwie o rasie polskiej czerwonej. :rolleyes: :rolleyes:

jaro1003    5

dopłaty są do mamek, jaki jest limit ilości to nie wiem, program dotyczy ochrony ras lokalnych , dają coś ponad tysiąc zł do krowy, trzeba by poszukać gdzieś na stronie agencji, jeśli chodzi o rasy mięsne to dofinansowywana jest właśnie rasa polska czerwona

Pantera    49

dentka 17 to ty sie popytaj bo wiem napewno z miesiąc temu był u mnie zootechnik robił wpisy urodzeń i zakładał karty to rozmawialiśmy na ten temat . w gazecie mogło coś pisać na ten temat tylko może zle to zrozumiałeś bo nasi starajom sie o dopłaty do sztuk tak jak to ma stara 15 uni a jak co to wejdz na strone PZHIPBM tam jest telefon to napewno udzielom informacji

pawel85    0

Panowie chyba jakieś dopłaty są to tak jak do koni czyli na potrzymanie rasy .

Chyba rasa polska czerwona się kwalifikuje ale trzeba by to sprawdzić w agencji .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Palmiszon
      Cześć wam aktualnie badam temat o paszy dla bydła , wiem że trzeba liczyć 25/30 kg pożywienia dla sztuki / na 1 mamkę , zdecydowałem  się na takie "hobby" ale ciężko cokolwiek racjonalnego wyczytać i tutaj chciałbym was się poradzić , od początku maja będę miał 3 sztuki jałówek LM które z czasem zostaną inseminowane i wszystko brzmi pięknie do puki nie przejdzie się do kwestii żywienia , od wiosny do jesieni mam pastwisko 1 ha które przedziale na kwatery ( są tutaj również 2 stawy także nie będzie problemu z pojeniem (mogę również wodę nalewać (budynek obok ) ale chodzi teraz o zapas paszy na okres zimowy Ile balotów muszę przyszykować aby się później nie martwić i latać przerażonym ( 18 sztuk bali siana po pasówce vicona starczy ?) bo aktualnie mam dylemat ile ha łąk zabrać od dzierżawcy a po drugiej stronie mam łąkę 2 kośną (ptaszki) z której niezależnie średnia roczna wychodzi z 2 pokosów 16/18 bali ze względu na wysoki poziom wód gruntowych jest to niecały ha . Wystarczy mi tyle paszy na 3 sztuki na zimę ? Karmił je będę dodatkowo burakami pastewnymi i ziemniaczkami . Liczę na konstruktywne odpowiedzi osób które mają pojęcie w temacie a dla wszystkich szydzących z takiego zabierania się do tematu TO NIC ZŁEGO UCZYĆ SIĘ OD LEPSZYCH , a sądzę że na forum jest baardzo duże grono osób które nie raz zęby zjadło w tym temacie . Z góry dzięki . 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym poznać waszą opinie na temat opasu byków i jałówek, jakie jest zużycie paszy, jakie różnice cenowe, zużycie paszy na kg przyrostu. Po prostu co się bardziej opłaca  Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karol012011
      Witam mam pytanie czy taki interes by wypalił. A mianowicie kupowanie małych cieląt i sprzedaż takich ponad 100kg do dalszej hodowli. Cielęta mam gdzie kupić po cenie 300zł/szt. Bym je odpajał mlekiem zastępczym, dostawały siano, śrutę, sianokiszonkę a w lato na trawę. Jak myślicie jaką cenę bym uzyskał za takiego ponad 100kg chodzi mi głównie o HF i mieszańce???
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez kacperok200
      Witam mam taki problem z cielakiem. ( około 2 tygodniowe )
      Po zakupie zauważyłem że ciele ma strasznie szeroką dolną żuchwę,
      na początku myślałem że pewnie miał jakiś uraz ( złamanie )
      ale z ciekawości postanowiłem zobaczyć i okazało się że miał w policzkach napchane paszy (siano, słoma )
      po wyciągnięciu tego wszystkiego myślałem że będzie już wszystko OK
      Ale po 2 dniach miał to samo 
      I teraz Pytanie do tych którzy mieli taki problem lub wiedza coś na taki temat ,
      Co zrobić ? Czy ciele z tego wyrośnie ? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.