Gość

Grunty Rolne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert, zapytam poważnie czy nie jesteś czasem po jakiejś zakrapianej imprezie ??? :D

Mi się wydaje że sobie tube kręcisz :lol:

Masz gdzieś to ogłoszenie o którym mówisz??? 2tyś ha za 20mln zł??? Strasznie tanio jeszcze nikt tego nie kupił???

W czym jest haczyk??? Jak możesz to odp... ;)

 

Jestem po imprezie, wczoraj miałem zakończenie sezonu i 2 laski mnie do chaty odprowadzały jasnowidzu.

Autor chciał ofertę to mu przedstawiłem, jak będzie bardziej zainteresowany to przyjedzie do ww miejscowosci i sobie porozmawia z wlascicielami.

 

Kupili 2 nowe ciagniki i 2 nowe opriskiwacze AGRIO oraz Tucano. Dlaczego? Nie mam pojęcia, moze sprzedaż nie jest aż tak waznym priorytetem. Ciąglę robią opryski, daja nawozy itd.... muszą też się rozwijać żeby nie zostac w tyle. Taki areał to spore zyski i spore wydatki, stare maszyny się psuja wiec kupuja nowe. Nie stać ich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Jestem po imprezie, wczoraj miałem zakończenie sezonu i 2 laski mnie do chaty odprowadzały jasnowidzu.

Autor chciał ofertę to mu przedstawiłem, jak będzie bardziej zainteresowany to przyjedzie do ww miejscowosci i sobie porozmawia z wlascicielami.

 

Kupili 2 nowe ciagniki i 2 nowe opriskiwacze AGRIO oraz Tucano. Dlaczego? Nie mam pojęcia, moze sprzedaż nie jest aż tak waznym priorytetem. Ciąglę robią opryski, daja nawozy itd.... muszą też się rozwijać żeby nie zostac w tyle. Taki areał to spore zyski i spore wydatki, stare maszyny się psuja wiec kupuja nowe. Nie stać ich ?

Dobra :lol:

Napisałem Ci że pytam poważnie to się nie bulwersuj... :lol:

Mają może swoją stronę albo ogłoszenie w sieci?? Sprzedają w całości czy osobno też by sprzedali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja tak zapytam przy okazji

Hodowlę maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hodowli nie mają. Budynki tj. chlewnie, kurniki , obory sprzedali bo kazda hodowla miała oddzielny plac.

Ogłoszenia nie mają, bynajmniej nie widziałem, aczkolwiek w okolicy kazdy o tym wie że Makówka jest na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Jak czytam ten temat to serio jestem pełen podziwu i szacunek dla autora. Tak wielki krok podejmuje tylko czlowiek pewny.

Szalony pomysł ale jeżeli ma się pieniądze to czemu nie... można kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

kredyt na ziemię za kilka mln to bank daje pod zastaw bez większych problemów do dla nich pewny interes . tylko dobrze spłacać bo zabiorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Hodowli nie mają. Budynki tj. chlewnie, kurniki , obory sprzedali bo kazda hodowla miała oddzielny plac.

Ogłoszenia nie mają, bynajmniej nie widziałem, aczkolwiek w okolicy kazdy o tym wie że Makówka jest na sprzedaż.

Zapytam z ciekawości, czemu sam tego nie weźmiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapytam z ciekawości, czemu sam tego nie weźmiesz?

 

Po ch*j mi to ? Dobrze mi z 600ha, dopilnować tego co mamy jest czsami trudno a co by było gdybysmy mieli 2600ha ??

Pozatym ciezko byloby wyrwac kredyt 20mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hodowli nie mają. Budynki tj. chlewnie, kurniki , obory sprzedali bo kazda hodowla miała oddzielny plac.

Ogłoszenia nie mają, bynajmniej nie widziałem, aczkolwiek w okolicy kazdy o tym wie że Makówka jest na sprzedaż.

 

To prawda że Waśki znowu ida na sprzedaż?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

ja znam oferty 200 ha w zachodniopomrskim za 10 mln u mnie w okolicy jest gospodarstwo 100 ha za niecałe 2 ml w płn lubuskim są pola po 80 ha kilka na sprzedaż:)

chcesz cos wiedziec to na pw napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Deer20 ty chcesz od razu kupić te hektary czy na początku wydzierżawić a później systematycznie wykupywać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walet    0

Makówka to spółdzielnia - namieszane w księgach wieczystych. dlatego tanio relatywnie. 1600 ha mają zdaje się.

aaa, i kiedyś 30 chcieli za to.

 

holenderski bank za 3200 ha zapłacił prawie 100 mln za Żuławach. rok temu.

Edytowano przez Walet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Jesteśmy przygotowani na kupno, a obiło może Ci się coś o uszy?

Nie ale spróbuj popytać w zagłębi Sosnowiecko -Dobrowskim a może w powiecie raciborskim a masz jakiegoś spulnika że piszesz "Jesteśmy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To prawda że Waśki znowu ida na sprzedaż?

 

Pan C.O. który kupił niedawno Waśki nic mi o tym nie wpspominał. Interes kwitnie.

 

 

Makówka to spółdzielnia - namieszane w księgach wieczystych. dlatego tanio relatywnie. 1600 ha mają zdaje się.

aaa, i kiedyś 30 chcieli za to.

 

holenderski bank za 3200 ha zapłacił prawie 100 mln za Żuławach. rok temu.

 

Mi ostatnio obiło się o uszy, że i za 18 sprzedadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając posty nie jednego usera to wydaje mi się, że po prostu zazdrościcie koledze @Deer20. Osobiście to życzę mu jak najlepiej.

 

Mogę wam podać przykład z mojej okolicy. Znajmy taty mając nieco ponad 100 ha i starego 200km case'a wziął po upadłym pgr'e coś ponad 400ha. Na początku mieli ciężko bo samą orkę to chyba z 2 tygodnie bez przerwy robili, tylko dolewali paliwo i zięć z teściem robili w polu. Zaryzykowali i im się to opłaciło, bo nie licząc jednego kolesia to mają największe prawie 600ha gospodarstwo w okolicy. Więc co za problem jak @Deer20 ma 2 nowe JD i wy myślicie, że on tego by nie obrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obrobienie maszynami to frajer, bo na upartego zrobisz to w gorszych warunkach i tyle. Gorzej z dotrzymaniem terminów i dopilnowaniem cało kształtu jak należy. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj