Burn

Jaki wybrać nowy sprzęt?

Polecane posty

Burn    0

Planuje zakup nowych maszyn glownie ciagnik + ladowacz do 150000zl..Agregat, plug i prase zwijajaca...Tak zeby z caloscia zamknac sie w 230000zl.... Prosze o pomoc i fachowe doradztwo wlascicili uzytkujacych dany sprzet... Powierzchnia 10ha ornego 5ha lak ale mysle powiekszyc gosp o 15ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Agregat i pług ze staltechu, prase sipmy albo famarolu, ciągnik o jakiej mocy ma być?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

witam!

ja chciałbym tylko powiedzieć, że nie czepiaj się, powtarzam NIE CZEPIAJ się SIPMY :)

kup sobie używanego Classa, cenowo się zmieścisz i będziesz na 1000000% zadowolony!

sipma to nie jest marka, wiem że Masz mało ziemi, i wolał byś coś nowego, ale to coś to jest jeszcze gorsze od starego rupiecia!

ja przestrzegam! nie wiem jak użytkownicy warfamy, ale sipme odrzuć! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Farmer, miałeś? Użytkowałeś? W kilku postach naskakujesz na sipmę-pytanie dlaczego?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

odp...dol się od sipmy ja mam ją już 6 lat i rocznie krącę nią około 2000 bel i żadnej awari

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub97M    0

To jak nie masz żadnej awarii to słabe beli robisz, ja to w tym roku zrobiłem ponad 200 sipma i narazie nic tylko raz śrubki urwało i to a tak to narazie nic ale nie ma takiego sezonu żeby nic się nie popsuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelzak93    0

Nie kupuj sipmy to tylko zwija podobne coś do bel ;).Lepiej kup sobie używaną Classa lub Deutz i o wiele lepiej ci zrobi bele.A bela a bela jest róznica :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Nienawidzę opinii ludzie, którzy nie mieli danego sprzętu i wypowiadają się za dużo na jego temat, wiadomo że claas bądź krone lepiej ubije bele od danej sipmy ale bez przesady że sprzęt jest aż tak awaryjny, skoro nie potraficie użytkować czegoś to zabawkami sie bawcie, poniżej tysiąca bel nasza prasa nie zrobiła w żadnym roku użytkowania i jak w sumie 500 zł do niej dołożyliśmy to MAX!!!


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zgodzę się z tobą , niektórzy sami nie mają danej maszyny a wypowiadają się o niej jak by na niej pracowali z 1o lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

przepraszam bardzo, ja użytkuje sipme farme 2 Z 569/1, już 5 lat. Przez swój żywot u mnie zrobiła ok 5 6 tys balotów!

nie chodzi mi tutaj o to że ona się rozlatuje czy słabe belki kręci, chodzi mi tutaj głównie o WYKONANIE!

za 60 tys jest to śmiech, śmiech :lol: :lol: !

ja gdybym miał kupować to nigdy, za 60 tys. wchodzę na allegro i mam takie prasy że asz mi się oczy świecą!

widział ktoś w niej "centralne smarowanie" lub rozbierał ktoś zawiasy od klapy - nie dość że są wciśnięte na prasie to jeszcze nie ma tam kalamitki, a orginalnie to nawet nie jest tam na smarowane!

w porównaniu do 5 letniego claasa to jest szrot!

a widział ktoś w niej "komputer" :lol: :lol:

ja mam ją na zamkach, kiedyś nie chciała się domykać bo kabel od świateł nie był przymocowany do ram ( po pierwszych 5 belkach komora się lekko skrzywiła, podeszło 2 chłopa i ją nagieli, po kolejnych 100 belkach od nowa się odchyliła - RAMA to nie jest materiał to jest plastelina)

na belki nie narzekam - kręce 90 km jaśkiem i belki wychodzą nawet nawet :)

dla mnie to nie jest prasa, gdybyś później chciał ją sprzedać ciężko będzie po 2 latach wycenisz ją za 30tys. nigdy bo ona Ci się nigdy nie wróci!!!

ja także nie rozumiem ludzi którzy nie widzieli, albo prasowali kiedyś czy mają tą prasę od 10 lat i zrobiła u nich 5000 balotów - to nie jest to!

w ostatnim poradniku rolniczym był tys pras i jako najgorsza wypadła SIPMA, nie dość że słabo zbiła (chodziła przy 120km McCormnicku to jako jedyna nie obwiązała belki) :lol:

acha jeszcze mają bardzo słabą przepustowość 25 - 30bel na godz ona powinna robić 40 - 45 na godz! to nie to! B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Porównaj sobie ceną nowej prasy sipmy a np claasa, masz chyba różnice, dopłać sobie i masz aparat do siatki i komputer, do 50 ha ona spokojnie wystarczy, powyżej zgodzę się-jej wydajność jest zbyt niska


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

jak już chcesz nową to bym polecił z metal-fachu wydają się solidniejsze i słyszę bardziej pochlebne opinię niż o sipmie, chociaż ostatnio słyszałem od znajomych że już łożyska się im sypią po 2 latach użytkowania i przez to zrezygnowałem z jej zakupu i teraz będę szukał jakiegoś claasa 250 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Hm, metal fach wydajność ma chyba lepszą ale tak jak kolega wspomniał- łożyska i łańcuchy padają tam dość szybko, ale może faktycznie to lepsze rozwiązanie niż sipma


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sąsiad ma metal facha i belki mają ładny kształt i są dobrze zbite, a wujek ma sipme clasik i jak chce mocno zbić to mu się klapa otwiera. ale ogólnie jest zadowolony z sipmy


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

koledzy a co sądzicie o warfamie? u mnie w okolicy pare osób ma te prasy i nie narzeka, teraz chyba ma jakiś nowy model? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Mi też klape wypierało, myślałem że to winarozdzielacza w ciągniku a to jedna wina zegara w prasie, po wymianie wszystko wróciło do normy i teraz nie ma opcji żeby klape wywaliło do tyłu, warfama-może i to jakieś rozwiązanie, widziałem ją w pracy na sąsiedniej łące- wydajnością nie odbiega raczej od sipmy, jedyny plus- cichsza jest :D


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Do 150 tys wraz z ładowaczem pokusiłbym sie o nowego Zetora 90, i ładowacz. Lub John Deere serii 5m z ładowaczem :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Eeee taki zetor za duży przecież na te teraźniejsze 15 ha to on nie będzie miał co robić . Jaśka też nie kupuj , jak coś ci się zepsuje w ciągniku tym za kilka lat to zapłacisz kilkadziesiąt tysięcy za naprawę w serwisie ( bo samemu to wątpię ) jakiegoś duperelka . Jak dla ciebie to ciągnik 70-85KM : San sprawdź jakie opinie mają takie traktory jak : Pronar , Farmtrac , Zetor , Ursus , Pol-Mot H, Farmer .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn    0

a co myslicie o Farmer 8244 C2 i ladowacz metal fach???

PRASĘ ROLUJĄCĄ Z-543 FIRMY POL-MOT WARFAMA

moze ktos napisze czemu akurat nie Farmer i cos doradzicie jeszcze

Edytowano przez przemrolnik
Cytowanie własnego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

jeżeli chcesz w miarę dobry zachodni ciągnik to pokuś się o Case JX 60-80, z ładowaczem kupisz go max. za 140 tys., a ciągniczek z wyglądu nie jest głupi, cześci drogie nie są i dokupisz bez problemu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

farmer będzie miał silnik MMZ bardzo tani w utrzymaniu, ekonomiczny, jeden z najlepszych, najtrwalszych silników, tani w ewentualnej naprawie i remoncie, ale tak szczerze wolał bym już mtz z silnikiem mmz niż farmera. jak coś to kolega wyżej też dobrze ci mówi, lub weź proximę lub df

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

Kolego a w czym mtz jest lepszy od farmera? Co do wyżej podanego farmera z ładowaczem metal fachu to myślę że to nie będzie zły wybór. Farmer przy ładowaczu ma dobrą zwrotność i co najważniejsze przy pracy z ładowaczem nie powinien dużo spalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj