Zaloguj się, aby obserwować  
franko

Ciągnik na 30ha plus uługi

Polecane posty

franko    1

Witam kolegów, wiem że są już podobne tematy tylko że ja mam konkretne modele na myśli, a sam obecnie posiadam tylko C330. Nie trudno się domyśleć że obecnie korzystam z usług. Mam zamiar kupić ciągnik na Młodego Rolnika, w przyszłym roku też widzę możliwość dokupienia ziemi, oraz będę świadczył usługi w innych gospodarstwach. Mam na myśli kilka ciągników np. Zetor forterra 12441, New Holland T6030 (ts115), zwracam też uwagę na ich awaryjność oraz koszty serwisu. Od ciągników tych oczekuję pracy z pługiem obracanym 4 skibowym oraz agregatem uprawowo-siewnym aktywnym, na średnich gruntach. Proszę kolegów o pomoc w podjęciu decyzji.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

ja bym zasugerował Lamborgini w podobnej mocy,ma o wiele mniejsze spalanie i co ważne serwis jest lepszy i tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Będę szczery że nad Lamborgini wcale się nie zastanawiałem hmm.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

podstawowe pytanie czy jest jeszcze program kredytowy "Mody Rolnik" bo miał być do kwietnia 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy ile masz kasy na tą inwestycje, ja bym proponował c-385, znajomy ma podobną ilość ziemi i tez miał 330 kupił 80-tke w bardzo dobrym stanie 35 tyś i jest bardzo zadowolony za kase którą miał wydać ma nowy ciągnik dokupił jeszcze pługi zagonowe czwórki tależówke i agregat siewny i czego chcieć wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Kolego JohnyZielony jedni pracują po to aby jeździć nowym samochodem a inni tacy jak ja po to aby również mieć przyjemność z pracy :-), znajomy przyjechał do mnie kiedyś nową extra audi i pyta się po co mi taki sprzęt a ja go pytam sie po co mu taki drogi samochód skoro jeździ tylko w okolicy domu. Nie dodałem najważniejszego a to ze oprócz rolnictwa jeszcze z żoną pracujemy w zakładzie na pierwszą zmianę (nie wspominając o pozytywnej stronie czyli wypłatach jakie przynosimy do domu)

A co do programów to proszę bardzo http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=39&id1=0&id2=0


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko moje zdanie skoro pracujesz dodatkowo to zmienia postać zeczy.. myślałem ze utrzymujesz sie wyłącznie z rolnictwa bo w takim wypadku to każdzy szukał by oszczedności tak jak wyżej wspomiany sąsiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Co do mojej pracy to zapomniałem właśnie na początku to napisać, obecnie to moim sprzętem jestem ostro na obrotach, aby obsiać rzepak i pszenicę, tym bardziej że uważam się za osobę bardzo dokładną i dbającą o swoje rośliny (nie interesuje mnie robota na odwal).

Płace z kładu przeznaczamy na życie a zyski z pola mogę spokojnie odłożyć na zakupy dotyczące pola.

Jak na razie muszę kupić ciągnik, pług obracany 4 skibowy (porządny), agregat uprawowy, agregat podorywkowy, ten sprzęt na początek pomoże mi oraz będę mógł zarobkować. W następnej kolejności agregat uprawowo siewny i opryskiwacz ciągany ale to w przyszłości.

Grunty jakie mogę na dzisiejszy dzień uprawiać dodatkowo to około 40ha, może być i więcej tylko to się okaże gdy będę miał sprzęt (a i sam będę dokupywał). Ziemie klasy średniej 3a i 4b.

Na uprawie roślin głównie pszenica i rzepak znam się bardzo dobrze ale na sprzęcie jeśli chodzi o wybór to zawsze mam dylemat.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam twój post i zastanawiam sie po co ci to?? masz stałą prace z której wyżyjesz dodatkowo masz 30 ha ziemi ok chcesz miec leprzy sprzet, nie ma sprawy ale na twoim miejscu trzymał bym sie tego co mam i dbał o to a nie dokupował w przyszłości 40 ha z czasem stwierdzisz jak ci nogi w dupe będą włazić ze nie wyrabiasz ani w pracy ani na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Właśnie każdy ma dylemat jaki ciągnik wybrać gdyż sprzęt kupujesz na kilka lub kilkanaście lat i chcesz żeby był dobry ( mało awaryjny itp.)

 

Nie zastanawiałeś się nad marką JOHN DEERE a dokładniej nad serią 6020 SE w przedziale mocy od 75 do 125 KM....lub serią

6030 Premium w przedziale mocy od 110 do 155 KM...???

 

Bardzo porządna firma...ciągniki też sądzę że są porządne...tylko cena...ale jak już kupować to porządny sprzęt... :):)

 

POZDRAWIAM... <_< ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Zastanawiać to się i zastanawiałem, podobno serwis jest drogi a i nie wiem gdzie u nas w okolicy się znajduje.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Zastanawiać to się i zastanawiałem, podobno serwis jest drogi a i nie wiem gdzie u nas w okolicy się znajduje.

 

Słyszałem że serwis jest drogi...ale maszyny super... <_< ;) ...zastanów się nad czymś takim... :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1
tak sobie czytam twój post i zastanawiam sie po co ci to?? masz stałą prace z której wyżyjesz dodatkowo masz 30 ha ziemi ok chcesz miec leprzy sprzet, nie ma sprawy ale na twoim miejscu trzymał bym sie tego co mam i dbał o to a nie dokupował w przyszłości 40 ha z czasem stwierdzisz jak ci nogi w dupe będą włazić ze nie wyrabiasz ani w pracy ani na polu

 

Może i masz racje ale w pracy pracuję po to aby mieć na razie z czego żyć i po takich 8 godzinach to faktycznie mi nogi do d... wchodzą, a w polu to ja robię z przyjemnością i z zamiłowania. I jeszcze jedno, na jedną roczną wypłatę z pola musiało by pracować ze trzy osoby w zakładzie pracy przez cały rok. Dopuki nie będę miał odpowiedniego zarobku z pola doputy będę robił w zakładzie bo tak mi będzie łatwiej zakupić sprzęt i pole. <_<


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Tak dokładniej to ile będziesz miał tego pola do obrobienia, chodzi mi o własną + usługi. Ja na 42ha spokojnie wyrabiam się Ursusem 4514. Wykonuje nim wszystkie główne prace. Tylko takie prace jak oprysk czy rozsiewanie nawozu wykonuje Ursusem C 4011. Jeśli chodzi o komfort w 4514 to nie narzekam. Oczywiście nie moge porównać go do zachodnich ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Mam podobna sytuację do franko; i też już niedługo będe miał nowy ciągnik o mocy 100 KM na ok. 30 ha gruntów ornych, teoretycznie to wystarczyłby C-360 ale jeśli się jest 8 godz. poza domem to czasu na pracę w polu nie ma za dużo i sprzęt musi być dobry, tzn. mało awaryjny i wygodny

 

@coolman111 - czy Ty jeszcze zajmujesz sie czymś innym oprócz rolnictwa?

 

 

@franko - za parę miesięcy bedzie dostępny JD serii 6030 w wersji classic (tańszej)- myślę że będzie to dobra maszyna, ma być w cenie SE (10% tańszy od premium), będzie już miał CR <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Mam podobna sytuację do franko; i też już niedługo będe miał nowy ciągnik o mocy 100 KM na ok. 30 ha gruntów ornych, teoretycznie to wystarczyłby C-360 ale jeśli się jest 8 godz. poza domem to czasu na pracę w polu nie ma za dużo i sprzęt musi być dobry, tzn. mało awaryjny i wygodny

 

@coolman111 - czy Ty jeszcze zajmujesz sie czymś innym oprócz rolnictwa?

 

Ja studiuje dziennie, natomiast mój tata od niedawna w pełni zajmuje się gospodarstwem (dokładnie od 2 lat, a ciągnikiem tym na takim areale pracujemy od 98r.) ponieważ też kiedyś pracował w zakładzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Może rzeczywiście weź tego jelonka, do niego 4x obrotówke i agregat uprawowo siewny. Tylko żebyś go odpowiednio wykorzystał, bo na 30ha jest on troche zaduzy, ale jak masz usługi to powinno być dobrze <_<


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Jestem mile zaskoczony zainteresowaniem z Waszej strony, i bardzo za to dziękuję <_< , coś nie mam przekonania do tych jelonków za ceny promocyjne bo myślę że to na pewno odbije się na ich awaryjności (coś o tym słyszałem). W środę jadę oglądać New Hollanda TL100 i T6030 (pooglądać i przejechać się zawsze można ;) ), Wiecie co mam niezły kołowrotek w głowie.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

sensowny wątek to i zainteresowanie... <_<

 

to ile chcesz przeznaczyć na ten ciągnik???bo między Zetorem a NH jest pewnie nie mała różnica...a czy będzie awaryjny czy nie to nie da się przewidzieć, także na to nie patrz... ;)

dzisiaj orałem swoim 100KM MF i żeby sprawnie się pruszać ( 8km/h ) z pługiem 4x45 z wałem to ciągnik musi mieć ok 130 KM...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Kusząca jest też ta Forterra 12441 - 120km za 150tyś. Co do tych 130km do pługa 4x50 czy 4x45 to myślę że masz racje ale i ze 120km by starczyło.

 

Witam ponownie, właśnie byłem oglądać te NH. Jeździłem ts135 bo nie było t6030. Po pierwsze to że myliłem się że Zetor Forterra jest kuszący. Ten NH przerasta tego zetora (nim też jeździłem) i wyposażeniem i komfortem jazdy po prostu jak ktoś opisał że tych ciągników nie można porównać. Obecnie odpowiednikiem TS115 jest T6030 (ten mnie interesuje), w T6030 w standardzie dołożyli kabinę amortyzowaną, hydraulicznie regulowany zaczep dolny, 18 obciążnikówx45kg, fotel de luxe z pneumatyczną amortyzacją, automatyczna zmiana biegów (pole, droga). Funkcje jakie były w starszym modelu to Electro Command, 16x16 Power Shift, klimatyzacja i wiele innych. Będę szczery i nie będę ukrywał że spodobało się mi to wszystko, i ta piękna cisza na pełnych obrotach.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj