Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dangeronmix

Proszę o pomoc i porady!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dangeronmix    1

Witam .. nie wiem czy byly juz takie tematy czy nie jesli tak to usune lub prosze o zamkniecie. Przejde do sedna sprawy

Konkretnie oczekiwal bym konkretnych i dobrych porad i przemyslen.

Mam 20 lat skonczylem technikum mechaniczne uwielbiam prace na roli i wybieram sie na studia rolnicze aby zdobyc papier i swiadectwo ktore pomoglo by mi w zalozeniu wlasnego gospodarstwa. Aktualnie pracuje u kolegi na gospodarstwiue ale takze szukam dalej moj problem polega na tym ze w przyszlosci chcialbym przejac gospodarstwo wujka ale do tego jeszcze 7-8 lat. W mojej wiosce jest duzo gospodarzy ktorzy sa starzy nie chca juz gospodarzyc i zostaja dzierzawy ktorych nikt nie bierze.. ogolnie okolo 25 h. Powiedzcie mi co zrobic.. gdybym pobral od kilku np 15 hektarow od 3-4 gospoadarzy zdobyl papier szkoly rolniczej czy wtedy moglbym np startowac na mlodego rolnika majac tylko dzierzawe? chodzi mi o rozkrecenie gospodarstwa od podstaw i od zera.. mam budynki szope oraz garaze sprzet wuja i dobre checi... dodam ze wujo chowa swinie ja natomiast chcialbym same bydlo, byki gdyz ziemie te nadaja sie na laki i kukurydze zboza to glownie zyto mieszanka... Chce uslyszec konkrety czy takie cos jest realne czy macie inne pomysly czy warto sie wogole bawic czy to sie oplaci i czy to ma sens?

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrb14    187

skończysz szkołę, weźmiesz dofinansowanie na start chyba z 70 tysięcy jeśli przepisze ktos tobie pole oraz mając wyształcenie możesz starać się o takie środki jak np prow i dopłaty do gruntów. Jakie masz klasy ziemi??

Dangeronmix    1

4,5 zazwyczaj... no tak to wiem ze musze skonczyc szkole i miec papier.. tylko chodzi mi czy mozna zalozyc tez gospodarstwo na zasadzie takiej ze np saiasd 1 i sasiad 2 przepisza na mnie dzierzawe na jakies 10 lat? wtedy tez moge starac sie o doplaty i rozwuj swojego gosodarstwa czy ziemia musi byc na stale na mnie?

piotrb14    187

nie musisz miec całej swojej możesz mieć i dzierżaw ile chcesz, tylko nic na gębę bo nawet jak bierzesz młodego rolnika kredyt to wołają jak oczywiście masz dzierżawę umowę

Edytowano przez piotrb14

hubertuss    512

Warunkiem skorzystania z młodego rolnika jest przepisanie ziemi. Dzierżawić to sobie potem można ile się chce. Nie wiem czy zakup ziemi też się w to wlicza. Mógł byś kupić ileś h ile wymagane jest do MR a potem się starać o dopłaty. MR jest do końca czerwca więc pewnie w tym roku i tak nie zdążysz.

Dangeronmix    1

Ten rok i tak odpada bo najpierw to musze zdobyc papier ukonczenia szkoly rolniczej... bo ja tez myslalem ze gdy wezme dzierzawe 15 hektarow na umowe na 10 lat to tez bedzie sie liczylo jako ziemia moja na ktora moge wziasc doplaty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez kellerman1
      Witam, jestem w trakcie poszukiwań dzierżaw ziemi, i kiepsko mi idzie.
      Czy jest realne jeszcze na dzień dzisiejszy o dzierżawę wiekszych powierzchni 50,100,150 ha.?Powiedzmy teren cała Polska
    • Przez Magda_86
      Witam serdecznie. W grudniu 2013 roku rodzice przepisali mi gospodarstwo, ale wszystkie faktury są wystawione na nich bo w styczniu już nie kupowałam paliwa. Czy w ogóle tata może się starać o zwrot podatku? Czy ja mogę wystąpić w jego imieniu jako nowy gospodarz? Czy mogę napisać jakieś podanie i dołączyć kserokopie aktu notarialnego?

Z góry dziękuję za odpowiedź