Skocz do zawartości
Mucha

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82??

Polecane posty

onczyono    0

No nie zupełnie do końca (oczywiście rozumiem, że wiemy o tej "dziurce" w tuleji zewnętrznej (albo wewnętrznej - już nie pamiętam) co popuszcza (czy tam inne ma zadanie) ciśnienie).

To powiem tak, most oczywiście ten stożkowy (oddałem do dobrego zakładu bo tuleje się "zapiekły").

Ten tzw. korek 1\2 cala, albo może 3\8 cala - co tam wlewa się\sprawdza poziom oleju w tej przekładni.

To musze dolewać, hmmm z czestotliwoscia "różną" - ten olej co jest w tej przekładni (co ten mniejszy korek 1\2 czy 3\8 cala) - przelewa się do zwolnicy (a tam jest chyba 1 cal, albo i wiecej) - a stamtąd wybija na koło\obliwa kolo.

mani51    57
Napisano (edytowany)

To w tej małej górnej przekładni kątowej zastosuj smar, Ja tak mam i nie widzę żadnych problemów. W zwolnicy jest olej i susza. Tylko teraz siadła mi jedna strona i na postoju jest tak jakby przodek dociążony. W czasie jazdy amortyzacja działa i jak zapnę coś z tyłu to też się podnosi tak jak być powinno. Trzeba sprawdzić czy sprężyna nie strzeliła bo nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Edytowano przez mani51

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się