qAndrzej11234

Zetor 7211 czy ursus c360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

zastanawiam sie co jest lepsze zetor czu ursus mam 60-siątke w idealnym stamie tylnie i przednie koła nowe tylni most po remoncie nowe akulumatory odpala za pierwszym razem ale jest jego jedna wada hałas w kabinie natomiast zetor 7211 jest silniejszy cicha kabina wspomaganie radio ale terz ma wade dużo pali w porównaniu od zetora 7211 to czy opłaca sie zmieniać no i mam dużo ziemi 22 hektary ziemi i łąk

 

zastanawiam sie co jest lepsze zetor czu ursus mam 60-siątke w idealnym stamie tylnie i przednie koła nowe tylni most po remoncie nowe akulumatory odpala za pierwszym razem ale jest jego jedna wada hałas w kabinie natomiast zetor 7211 jest silniejszy cicha kabina wspomaganie radio ale terz ma wade dużo pali w porównaniu od ursusa c360 to czy opłaca sie zmieniać no i mam dużo ziemi 22 hektary ziemi i łąk Sory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jobsik    0

możesz zmienić na zetora 5211 moc ma jak 60- tka, i mniej spali od 7211, ale komfort jest lepszy niż w 60- tce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z przed mówcą zetor 5211 jest cichy mało pali i ma tyle koni co 60-tka ale 7211 pali w tedy duzo jak mu sie ostro daje do pieca (jak każdy traktor ) a jeśli chodzi o takie lekkie prace w gospodarstwie to wcale duzo nie pali :)

Edytowano przez JohnDeereMistrzunio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

Czy ja wiem czy duzo pali? Mam 7245 i przy pługu 4*35 spala średnio 6 l/h (czasem nawet 7 l/h ale to juz nazywa sie katowanie a nie oranie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Ile to już było podobnych tematów? A swoją drogą dziwne pytanie, porównywalne z tym: 25 letni Mercedes czy 25 letni duży fiat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

Zetor 7211 oferuje o wiele większy komfort niz 60, Ja bym polecił 7211 mało złych opinni słyszałem na ich temet, osobiście nie posiadam, ale u wuja jeździłem to niebo a ziemia w porównaniu do c360 ;)


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

od zwykłej c360 wolał bym c360 3p bo z silnikiem perkinsa dużo ale to dużo mniej pali, posiadam 3p i jestem zadowolony :) a bardzo mniej nie uciągnie jak zwykła c360 pomimo że ma 47,5 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie rozumiem nad czym ty się zastanawiasz. Jak masz budżet to kupuj zetora i zmieniaj maszyny. To zużycie to też kiepsko liczysz. Więcej spali jak zetorem będziesz ciągał ta same maszyny co 60-ką. Połowa kucy zetora to będzie robić nie wiadomo co. Założysz maszynę adekwatną do mocy to zrobisz za godz więcej ha, oszczędzisz czas a robiąc to samo co 60-ką tylko w krótszym czasie paliwo. Nie ma co liczyć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zetor 7211 jest o niebo lepszy silniejszy i wygodniejszy, 60 jest to uboższa wersja zetora 7211 przy czym jest oszczędniejsza i 15 km słabsza ale co nie znaczy że gorsza co do spalania paliwa zgadzam sie z powyższymi postami a przeważnie seweryna ,ale przy lekkiej pracy 60 pali mniej (o wiele mniej) i zalezy jaka 60 bo np moja przy sieczkarni pottinger mex ok paliła ok 5l na moto godzine a dziadka co ugniatała pryzme na 3 motogodziny spaliła 26 litry jak to zobaczyłem to aż mnie w piętach za szczypało i z własnych obserwacji wyciągam wniosek że zalezy tez to od dawki paliwa ustawionej na pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

tak szczerze mówiąc przecież c360 jest licencją zetora tylko bodajże seri 40.. albo 45

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

niestety nie

 

był zetor 4011 a z jego licencji powstał bliźniak ursus 4011 ;) potem poszli swoją drogą (modyfikacje) tyle że zetor ulepszał a ursus odwrotnie :lol: :blink: ;[

 

swoją drogą proxima ma jeszcze niektóre konstrukcje z przodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no ale nie oszukujmy się 60 siątka jest licencją zetora ale po modyfikacji. tak było napewno a że wprowadzono jakieś udoskonalenia to inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

tez bym Ci polecił zetora. osobiscie posiadam c360 3p i przyznam ze 3p napewno mniej spali ale i zrobi mniej roboty jesli chodzi o moc. Do tego komfort jest nieporównywalny. W 60-tce czujesz kazdy dołek napotkany na drodze. w zetorze z miekkim przodkiem jest o niebo lepiej. <_<


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sto razu bardziej wolałbym zetora a spalanie jego to mit, zetor większy, cięższy, mocniejszy, większy uciąg a do tego lepiej wykonany, widział ktoś gdzieś zetora któremu wyją zwolnice jak w c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja się spotkałem, ale operator to wyjątkowy rzeźnik, gaż ciągle w podłodze, a szyby w kabinie to już chyba żadnej nie ma :D Dbałości o sprzęt 0.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sto razu bardziej wolałbym zetora a spalanie jego to mit, zetor większy, cięższy, mocniejszy, większy uciąg a do tego lepiej wykonany, widział ktoś gdzieś zetora któremu wyją zwolnice jak w c 360

 

w 60 wyją ponieważ na trybach napędowych (jakoś tak) zęby są proste a w zetorach deczko pół okrągłe i te wyki stąd sie biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Problem. Każdy ma swoje zdanie które przeważnie dużo różnią się od siebie w zależności od tego którego sprzętu jest zwolennikiem. Ciężko nawet sprawę wypośrodkować.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powiem tak miałem sprzęt i wiem że był super, 360 i zetor paliły w orce zimowej tyle samo przy czym zetor targał 3 skiby a 60 2 skiby, tam gdzie mokrzej to zetor przechodził bez problemu a 360 nieraz i trzeba było pług podnosić, pochodzą od tego samego protoplasty ale zetor bije 360 na głowe, do zetora maszyny odpowiednie i spalanie jest jak na ciągnik dobre druga sprawa zależy to też od kopyta operatora jak trzymasz ciągnik na ponad 2,2tys obr to się nie dziw że spali zetor ma maksymalny moment obrotowy przy 1700 obrotów, ja tak robie swoim i powiem ze dobrze wychodze na paliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jak ma zastąpiś w 100 % c 360 to weź 5211 a jak ma być mocniejszy to 7211


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

możesz zmienić na zetora 5211 moc ma jak 60- tka, i mniej spali od 7211, ale komfort jest lepszy niż w 60- tce

Nigdy w życiu c-360 ma więcej koni mianowicie o 1km ale to jeszcze zależy od rocznika zetorka bo te młodsze to o 1km są słabsze a te starsze o więcej. Ale komfort pracy jest lepszy w zetorkach rzecz jasna ale jak się wyremontuje c-360 założy kabinke i maskę z Naglaka to ciągnik niczego sobie.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

wygodna kabina no i wspomaganie.Kiedyś stałem przed wyborem kupna Zetora5211 i C360,wybrałem zetora i nieżałuje tej decyzji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nigdy w życiu c-360 ma więcej koni mianowicie o 1km ale to jeszcze zależy od rocznika zetorka bo te młodsze to o 1km są słabsze a te starsze o więcej. Ale komfort pracy jest lepszy w zetorkach rzecz jasna ale jak się wyremontuje c-360 założy kabinke i maskę z Naglaka to ciągnik niczego sobie.

I co z tego. Żeby zrobić z C-360 Zetora to trzeba ładne fundusze. głupiego robota od razu wole 5211. Trzeba wymienić atak kabine z podłogą to jest 5 tyś, wspomaganie, podwieszane pedały hydrauliczne. Jak się bawić w takie coś to lepiej tego Zetora o 1 KM słabszego kupic ale w polu i tak lepiej poradzi sobie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj