deyu

Jaką prase rolującą wybrac

Polecane posty

deyu    0

Chce kupić prase rolującą mam na nią przeznaczone 40tys zł nie może ona być starsza niz pięć lat czyli coś z polskich pras praktycznie tylko do słomy 25ha. Nie wiem która będzie lepsza sipma sokółka wafarma czy famarol proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

A jakim ciągnikiem będziesz prasował ? W sokółce belka słomy lubi się zatrzymać w komorze, ale podobno wystarczy zmniejszyć zgniot.


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Właśnie*-czym byś ją ciągał? W sipmie byś powybierał, a praktycznie dołożysz parę tysięcy i masz nową


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Za 40 tyś to ty się nie zastanawiaj nad tym polskim szajsem bo ja inaczej niestety nie mogę nazwać polskich maszyn.Bierz używkę z zachodu aby była w stanie dobrym.Sam mam 13 letnią krone i lepiej dobijam belki mtz 80 i nią niż koleś nową sipmą i casem 95 km :lol: wiem bo patrzyłem :P w tych polskich prasach to się tylko śrubki ukręcają i ciągle jakieś awarie łańcuchy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kolega powyżej ma rację polski sprzęt jest strasznie słabo wykonany zarówno technicznie jak i jakościowo. Wszystko jest słabe rwie się albo szybko wyrabia. Też stawiał bym na zachodni sprzęt mimo że będzie miał kilka lat będzie o wiele lepszy i dłużej posłuży. Jeśli natomiast musi być to nowy polski sprzęt to ja stawiał bym na sipme.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

A ja sie dopisze do tematu bo rowniez rozgladam sie za jakas prasa do 35tys i glownie do slomy. Co byscie mogli polecic? W gre wchodzi pasowa lub walcowa bo jeszcze sie waham ktora byla by lepsza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak zapewne wiesz w walcowej masz stałą komorę natomiast w pasowej zmienna tak więc w pasowej możesz ustawić duże bele i tym samym zmniejszyć koszta, bo wiadomo dużych bele będzie mniej więc mniej sznurka i zbierania. Masz może na myśli konkretne marki ?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Na areał do 50 ha spokojnie wystarczy któraś z polskich pras, i ja niestety z wami sie zgodzić nie mogę, bo gdyby polskie prasy były by aż tak źle wykonane to dawno przestano by je kupować, w każdej maszynie coś sie wyrobi, ale spójrzcie na dostępność części i cenę-co poważnego w takiej sipmie paść może? Przez 13 lat w naszej zmieniliśmy jedynie trzy łańcuchy napędzające, dwa łożyska na górnej taśmie, i komplet łożysk na bębnach, prasa dużo zarobkowała i u nas ma ok 100 ha do sprasowania rocznie, więc na miejscu kolegi kupiłbym którąś z nowych polskich pras-jak będziesz o nią dbał to wytrzyma Ci na prawde długie lata


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deyu    0

Prasa pracowała by z zetorem 7211 tez bym kupił najchętniej zachodniom ale za 40 tys pięcio letniego nic niewyrwie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

do Zetora 7211 to bym poradził Metal-Fach Sokółka Z-562

Wujek ma i zaczepia do Ursusa 3512 i czasami do C-360 :) wiadomo lekko po d*pie dostaje no ale nie jest zła B)

@adamc330 tak wystarczy zmniejszyć zgniot i będzie git :)

Unia Famarol też nie jest zła u nas w tym roku gościu kupił i śmiga Case'em MX110 z nią :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

Myslalem nad zmienna komora tylko martwi mnie sam rdzen beli. Wiecie moze czy przy opcji miekkiego rdzenia jest tak samo ,,wrzucony material" jak np. w walcowej? Myslalem nad vicon rv 1601, 1901 lub JD 590

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Mięki rdzeń to tylko mniej zbija, a sposób podawania i zwijania jest taki sam jak bez miękiego rdzenia i nie ma nic wspólnego z walcową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

hm... wypowiem sie o sipmie farma II , uzytkuje ja 4 sezony i poszly mi juz 3 razy lancuchy, lozysko od napedu glownego , ogolnie nie kupilbym jej wiecej , nie wiem , moze za duzo od niej wymagam , ale nie powinno tak byc , zrobila okolo 9000bel, wazny lancuch (ciagnacy cala tasme z pretami) ktory znajduje sie po lewej stronie nie ma smarowania , dla mnie szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I już po 4 sezonie takie wyeksploatowanie? To praktycznie nowa prasa co to jest 4 lata, a tu już takie problemy. Jak dla mnie również szok. Lecz w sumie się nie dziwię już dwa razy kupiłem nowy polski sprzęt i za każdym razem okazał się być bubel.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Stoję przed wyborem nowej prasy. Kwotę jaką dysponuję to ok 70tys brutto no jeśli było by coś dużo lepszego to może troszkę więcej. Nie wiem co wybrać. Zastanawiałem się nad nową sipma stało komorową. Teraz sam nie wiem po tych komentarzach.

 

Czy inną polską czy tą sipme ? Za taką kasę nie kupie nic zachodniego przecież...

 

Prasa musi być koniecznie nowa. Nie będę wymagał od niej dużo max 600 bel na rok. Jednak muszę mieć prasę do mej działalności, po odbiorze zwrotu i vatu wyniesie mnie nie wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

moze uda ci sie wytargowac prase case stałokomorowa, albo new hollanda, bo na pewno te prasy sa lepsze niz sipma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

Unię farmarol weź pod uwagę, używam jej i spisuję się naprawdę dobrze, nie zbija może jakoś tam super mocno tak jak zachodnie, ale na pewno lepiej niż Sipma, Metal-Fach czy Warfama, mam porównanie, nawet uważam, że jest to najlepsza z polskich pras. Za 70 tys. brutto to na pewno kupisz 1,8v, będzie miała owijanie siatka, sznurek, rotor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

witam. Mam troche dziwna pytanie. a mianowicie co daje to że prasa owiaja na dwa sznurki? szybciej jest czy lepiej zwiazana bela? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

przede wszystkim chodzi tu o szybkość, bo z każdego kłębka idzie na pół beli, to pozwala zaoszczędzić paliwo i już nie tak długo się czeka aż owinie się jednym, ale i tak dłużej trochę niż siatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

raczej wątpię, nie sprawdzałem tego, ale jak pamiętam ktoś mi kiedyś robił sipmą classic bele to było na nich dużo więcej sznurka niż po mojej jak mam wiązanie na 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

A można zrobić tak że gdy zbraknie nam np sznurka na polu to jechać dalej na jednym sznurku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

nie jest to możliwe, ponieważ owija na 2 kłębki, w takim razie miałbyś tylko pół beli owinięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

To jak ten sznurek idzie? od lewej do srodka i z powrotem i od prawej do środka? czy od lewej od prawej i drogi odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

są dwa ramiona a na każdym z nich sznurek i każde ramię prowadzi sznurek od kantu beli do jej środka i z powrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj