deyu

Jaką prase rolującą wybrac

Polecane posty

aresss    6

Za 40 tyś to ty się nie zastanawiaj nad tym polskim szajsem bo ja inaczej niestety nie mogę nazwać polskich maszyn.Bierz używkę z zachodu aby była w stanie dobrym.Sam mam 13 letnią krone i lepiej dobijam belki mtz 80 i nią niż koleś nową sipmą i casem 95 km laugh.gif wiem bo patrzyłem tongue.gif w tych polskich prasach to się tylko śrubki ukręcają i ciągle jakieś awarie łańcuchy itp.

 

Witam!

Jestem Uzytkownikem Prasy Sipma Farma II z569/1 i nie mówcie ze te prasy słabo dobijaja Balota ;D

U mnie zadna pasowa prasa nie zbije tak jak moja łancuchowo-walcowa ,fakt ze c360 ja nie uciągne bo u914 przy sianokiszonce miał przy dobijaniu co robic ;P

Jeśli masz sredniej wielkosci gospodarstwo to ja jako uzytkownik sipmy ja poleca,tylko przy kupnie pamietaj ,poswiec pare te 2,3 tys. zł wiecej i kupuj na zamkach

Edytowano przez aresss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Rozbawiłeś mnie, naprawdę. To, że u Ciebie prasą pasową nie zbije tak jak Twoja walcowo-łańcuchowa wynika z tego, że nikt nie chce, bądź nie umie, bądź nie ma wystarczającej mocy, żeby z belki zrobić kamień. Nie ma fizycznej możliwości, żeby przebić zgniot pasówki. Mimo tego sam się zastanawiam nad nową prasą stałokomorową, z racji ograniczonego budżetu. Nie jest to też zła propozycja, a znacznie tańsza. Jeśli budżet pozwoliłby to nie miałbym nawet wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

U mojego szwagra prasował prasa famarol na usłudze(podkreslam bo to moze miec znaczenie;D) i teraz kupił Szwagier kupił sipme,bez zmaków i dobija lepiej niz on tą famarolka;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Użytkuje prase Sipmę jak wyzej pisałem,i tez dobijam jak kamień. Zyzycie materiału napewno jest wieksze,fakt ale inna kasa za prase polska a zachodznia ;D

Ale napewno z dobiciem doruwnuje kazdej prasie pasowej i łancuchowej(niewiem jak z walcowymi ,bo nigdy nie widziałem balota po prasie walcowej)

a ci co tymi pasowymi u mnie słabo dobijaja to new holland 80 km,z viconem, zetor proxima 95km tez vicon , i belarus 82 km z massey fergusonnem czyzby wszyscy nie umieli prasowac?!

 

A co do famarolki to wydaje mi sie ze poprostu robił baloty na ilosc i przesto było słabo zbite ;) jaki model famarola to niewiem a sipme ma farme z279/1

Wydaje mi sie ze prasa famarol jak bedzie chciał to zrobi ładne baloty ;D

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

to jest zdecydowanie za mala moc do prasy pasowej. poza tym i tak powinno byc lepiej zbite niz po lancuchowej, o ile zgniot jest ustawiony na wyzszy. jezeli belki byly robione na usludze, to moze byc powodem slabego zbicia - wiecej belek wyszlo. prasa lancuchowo-walcowa, ani walcowa nie dorowna pasowce w zgniocie. nie opowiadaj glupot ze sipmy takie wspaniale belki robia. mialem wiele razy robione belki roznymi sipmami i nie dorownuja one w zgniocie famarolowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Akurat wszyscy ci co wymieniłem robili u siebie baloty!Jezeli prasa pasowa to jesli kupisz w miare nowa prase ktora ma 4 lub 3 pasy (np,claas) to mozesz mowic ze dobrze baloty dobijesz a nie 20 letnia zachodnia prasą gdzie pas spiety 4 spinkami,jeszcze jest ich 6 to całkiem masakra. Jak bedziesz miał ciezka siankiosznke zbic to bedziesz tych pasów szukał w tym materiale co prasowałes!

 

a z polskich pras tylko wybieraj prasy sipma,dostenosc czesci(tanie czesci) masz do nich,prasy sie dobrze sprawuja ,dobrze zwijaja materiał;)słome,sianokiszonke jak i poplony (gorczyca ,inne:np.owies+peluszka+wyka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

no dobrze, skoro są tak to wiekowe prasy to jeszcze mogę się zgodzić. Co do właśnie dostępności części to bardzo dobrze, ze tak jest, bo często się przydają, kiedyś i to może była w miarę najlepsza z polskich pras, ale w tej chwili już na pewno tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Jest to jedyna prasa ktora ma troche doswiadczenia,chociaz to Polska tez postepy robia!i udoskonalaja prasy.Mam sprzet od prywatnych firm(pług -ale to juz nie istotne co) i wiecej od ty prywatnych nie chce zadnych maszyn ;D

 

A zuzycie jest wieksze niz w zachodnich prasach to napewno,o ile ma prasa orginalne czesci ;)Ale cena prasy tez sie rózni,to zuzycie tez jest inne;D

 

Pozdrawiam!;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja mam akurat new holland 648 i dobija super baloty a chodzi z ciągnikiem 68 km, kolega ma starą prasę MF pasową z początku chyba lat 90 tych, pasy stare itp, z dobijaniem miał problem ale to przez hydraulike itp, teraz jak się z tym uporał to robi takie wałki jak kamień, że sipma może o takich pomarzyć jedynie.

Co do dostępności części to nie ma żadnego problemu z moim new hollandem, bo większość części dostepna w internecie lub w serwisie (na szćżęście jeszcze nic od nich nie potrzebowałem ale zrobiłem dopiero ok 1000 belek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

TAk oczywiscie Sipma moze pomarzyc jasne ,ze produkt krajowy to nie moze robic dobrze ,Jak juz wyzej pisałem sipma zbija pięknie baloty, Moze pasowa słome jakos tam zbic ,ale z sianokiszonka jest problem ,bo jest za ciezka ,za duzy nacisk i pas peka, wiem bo gdy kupowałem prase rok temu,radziłem sie uzytkowników pras i jesli chodziło o Sianokiszonke nikt mi prasy pasowej nie polecał.A sipma bez problemu zbija nawet zielony poplon :)

I jestem zadwolony z prasy z tego powdu ze robi b.dobre belki ale tez ze wspieram krajowy produkt a nie tylko ten z "zachodu"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

no ja robie tylko 200 belek sianokiszonki rocznie swoim New hollandem i jakos radzi sobie calkiem dobrze, z tym ze prasa jest pasowo -walcowa, czyli z przodu walki, a 2/3 komory to pasy, a czy pasy pekaja- wszystko zalezy jakie duze baloty sie robi i z jak mokrego materialu. Ja mocniej podsuszone robie ok 130-140 cm, jeden pokos mialem zupelnie mokry to zrobilem 120 cm ale kilka mialo wage ok 1 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

U mnie we wsi taki niedaleki sąsiad ma new hollanda niewiem tez chyba 648 i widziałem jego akcje tej prasy na łacę ;P co wyrzucił balota to jakas osłona w góre i cos kombionował przy niej 15 minut.I mnie to utwerdza w jakims przekonaniu o tej prasie;D

Moze tobie chodzi dobrze,niewiem,ale nie mówcie ze Sipma nie dobije tak balota jak ta pasowa! ;)

Moja Sipma tez ma komore łancuchowo-walcową -tak jak mówisz z przodu wałki,a tylnia część łańcuchy

A z tego co ja wiem to pasy pękają również od mocnego zbicia balota- Na chłopski rozum ,jak pękają od jego wielkosci ,to muszą i od zbicia,A te baloty co miały 1t to czym je unosiłes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    995

@aresss nie wiem jakie prasy macie w okolicy, ale nie chcąc cie obrazić piszesz głupoty. Sipma zbija na kamień? Jakim cudem? Wstaw tutaj zdjęcie swojej super zbitej beli. Większość beli po Sipmie jakie widziałem miała zbite ok. 20cm zewnętrznej warstwy a dalej coraz słabiej. Widziałeś z bliska jak powstaje bela w zmiennokomorowej lub rozumiesz jej działanie? Zrób sobie doświadczenie- jak wygląda bela z Sipmy po przejechaniu 20m w pokosie i owinięciu a jak po zmiennokomorowej? Nie wiem także skąd te głupoty o pękających pasach. Poczytaj sobie jak taki pas jest zbudowany i jaką ma wytrzymałość. Jest na forum kilka osób które zrobiły ponad 20 tys bel pasówkami i nie płaczą nic na temat pasów. Masz Sipme jeden sezon a myślisz jakby to był nie wiem jaki cud do prasowania. Zobaczymy co będziesz mówił po kilku sezonach.. Z tego co zauważyłem w mojej okolicy każdy większy rolnik pozbywa się Sipmy i kupuje NH lub Krone. Dlatego najpierw pokaż bele po swojej prasie i napisz ile ważą, bo w twoich wypowiedziach brakuje konkretów i faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

haha to sie uśmiałem :lol: Dzieki chlopaki za poprawe humoru xD Sipma zbija tak samo jak pasówka ?? hahaha dobry żart. Juz nie jedna osoba mi sie żaliła która robi więcej niż 1000 balotów rocznie że ta prasa się aby na złom nadaje, ale wracając do tematu to nie porównujcie zbijania walcówki/łancuchowej do pasówki zmiennokomorowej bo w balocie po pasowej presie jest minimum 30-40% masy więcej zbite, (w tej pierwszej naćpa do środka i z wierzchu trochę dobije, a pasy od samego początku dociskają) i to wiem z własnego doświadczenia.

U mnie w okolicy walcowki znikają juz z pola widzenia...

P.S. Troche kulek w tym roku nakręciłem, głównie mokrej kiszonki i wszystkie pasy całe B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Mikrusss- fakt jak tona balot to juz naprawde musi byc ciezki ciagnik zeby bez obciaznika z tyłu bez problemu podnosił ;)

 

jaco512-wiem ze prasa zmiennokomorowa zbija bele od poczatku i jak bedziez porównywał balota zbitego gdy stałokomorowa ma połowe komory to jassne jest ze nie jest on zbity jak w zmiennokomorowej bo Stałokomorowa zbija na koncu balota-Jesli tak porównujemy to okej :) Przy wiosennej Akcji zbioru sianokiszonki zrobię Zdjecie takiego balota nie ma sprawy.

A jak wiekszy gospodarz ma 200ha to nie bedzie prasował sipmą, bo bierze na prow NOWĄ zachodnia i tu sie zgodzę ze ona jest lepsza niż sipma i zbije lepiej baloty.

A u nas ma krone z rotorem i nożami 1500 i sie go radziłem (nie brałem krone bo jest drozsza,i nie mam ciagnika przystosowanego do takiej prasy,mała moc,)I mi radził że jak nie krone to Sipma i żadnych pasowychon nie chce a ma 100 ha

 

Na wiosnę będę prasował Siankiszonkę To udostępnie w mojej galerii zdjecie balota po Sipmie!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u mnie facet na wiosce tez ma krone z 2004 roku albo 2005, sprzet super itp, ale co z tego jak w tym roku wy mienial lancuchy i go to kosztowalo tylko 25 tys zl. Mowil ze na 5 sezonow powinno styknac. Sorry ale to troche za drogo, nwet niech robi ok 5 tys rolek rocznie, to moja nh moze miala zrobione ok 20-25 tys rolek i pasy byly juz takie sobie wiec wymienilem na komplet nowych co mnie kosztowalo 4 tys zl, w sipmie lancuchy z tego co slyszalem to tylko 7 tys zl, to ja wole te pasy wymien iac co kilka lat jak jakikolwiek lancuch.

Co do prasy stalokomorowej to kilka lat temu znajomy co mial sprzet tylko na uslugi to prasowal jakis Classem walcowym ale byla chyba 2003 rok albo 2004 i ciagnik 90 km sie dlawil przy dobijaniu, ale fakt jest taki ze baloty bylu naprawde dobite, pierwszy i ostatni raz widzialem takie baloty po stalokomorowej i w dodatku walcowej prasie.

Po sipmie widzialem nie raz baloty, bo wiadomo kilka lat temu to tego w okolicy bylo kilka sztuk, jak zaczeli zwozic z zachodu prasy, to wszyscy sie tego pozbyli, na x pras w okolicy jest jedna sipma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

fajna dyskusja

 

Który z was miał u siebie prasę zmiennokomorową i stałokomorową w gospodarstwie, u nas była i taka i taka, po przesiadce ze starego claasa na pasówkę różnica była znaczna a po przesiadce z pasówki na walcówkę mchale już różnicy w wadze beli niema, tak samo tą prasą zwinie bele na kamień do samego środka, mowa oczywiście o sianokiszonce, w słomie różnica jest na korzyść pasówki ( niestety ale pasówka stworzona jest do takich rzeczy jak słoma)

 

co do samych pasów w pasówkach to zależy ile ta prasa wychodziła, bo jak mamy doczynienia z kilkunastoletnią prasą ściąganą z nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak długo stała pod chmurką to wiadomo co dzieje się z gumą, i tak zazwyczaj nie pęka pas tylko spinka, w naszej pasówce nigdy pas nie pękł( a były naprawdę stare) tylko spinki, po wymianie wszystkich spinek na nowe problem ustał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

u mnie facet na wiosce tez ma krone z 2004 roku albo 2005, sprzet super itp, ale co z tego jak w tym roku wy mienial lancuchy i go to kosztowalo tylko 25 tys zl. Mowil ze na 5 sezonow powinno styknac.

 

Jakoś o tym nie słyszałem a tez jestem z Twoich okolic. Weź nie pisz takich ściem ze łańcuch do prasy kosztowal 25 tys bo to brednie. Z jakiej miejscowosci ten rolnik jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Sam mi mowil w tegoroczne zniwa, bo zamawial oryginalne lancuchy , Krone Vario Pack na tandemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

może tyle kosztować jak cały kompletny i w dodateku oryginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

U mnie w Wiosce tez ma taką Krone ,Mikruss chyba jestesmy z okolic ;D

Ale zeby łanchuchy wymieniał to nie słyszałem :)Jeden "gazi " Nie upiera się że te waszę pasówki są az takie super a lanchuchowe nie!

Mam łancuchowo-walcową i sam srodek(jakies 20cm) jest troszkę mniej dopite,troszkę!!! A cały balot zbity na Kamień-Jutro może bede miał chwile Czasu to wrzucę jak dam radę filmik jak jest zbita słoma po mojej sipmie

A z tego co czytałem to krone juz wychodziz produkcji zmiennokomorowej łancuchowej,bo jest to pras droga w utrzymaniu ,i teraz juz widziałem chyba model "bellima" i jest na podobnej zasadzie jak sipma (stałokomorowa) ,jesli tak by te stałokomorowe tak nie zbijały to taka renomowana firma by ich nie produkowała. :)

Łancuchy głowne z tego co wiem to do sipmy originalne kosztuja ok 1500 jedna sztuka x 2 to jest koszt ok.3000 zł a wymiana łancucha z tego co wiem jest rzadsza niz pasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Łancuchy głowne z tego co wiem to do sipmy originalne kosztuja ok 1500 jedna sztuka x 2 to jest koszt ok.3000 zł a wymiana łancucha z tego co wiem jest rzadsza niz pasa ;)

Ale skracanie ogniwek raz na 100 bel xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj