zetorcrystal

Głębosz jaka prędkość

Polecane posty

Witam kupiłem dziś głębosza 3 łapowego do ursusa 1224 ( dlatego tylko 3 łapy bo był bardzo tani - 2300zł) odrazu go wypróbowałem. Nawet jak wpuściłem go na 65 cm to osiągam bez niczego prędkośc 14-16 km/h a jaka powinna byc zalecana prędkość przy głęboszowaniu??


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Witam

Kolego masz bardzo miękkie gleby skoro dasz radę tak szybko go ciągać. Może ten zabieg jest zbędny.

Ja głęboszowałem 2 łapowym to na polowej 1 względnie 2 to było bardzo ciężko dla ursusa 6 turbo i nawet ze względu na bezpieczeństwo pracy jeździłem 1 polową. Po przejechaniu na wylot około 300 m grot głębosza był gorący.

Ciekawi mnie jaki jest twój głębosz i gdzie go kupiłeś jakieś namiary w Internecie może są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem go w prywatnym ogłoszeniu w anonsach. jutro dodam zdjecie do galerii


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

ja zetorem forterra 125 jeżdżę na polowych, a prędkość zalezy od gleby i ukształtowania terenu ;)

+ 3 łapowy głębosz

Edytowano przez wojcik1996

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a masz redlice na zakończeniach łap?? w głęboszowaniu chodzi aby rozerwać podeszwę głębszą a nie narobić aby kanalików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

ja mam :D

Sąsiad u mnie głęboszował tylko nw jak on to zrobił ale jak wjechał gnój rozwalać to odrazu się zakopał JD 6630 z Tytan 8

Edytowano przez wojcik1996

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a masz redlice na zakończeniach łap?? w głęboszowaniu chodzi aby rozerwać podeszwę głębszą a nie narobić aby kanalików

podeszwe to jedno, ale wlasnie chodzi o to by narobic jak najwiecej kanalikow w ktorych wedrowac moze woda i powietrze, gdzie przy zbyt ubitej ziemi nie jest to mozliwe.

dlatego tez nie zaleca sie wykonywania tego zabiegu gdy sa mokre warunki, poniewaz owszem podeszwe mozna zerwac, ale gleba sie nie podnosi/rozrywa/robi pory, tylko sciska i zaciesnie te juz istniejace kanaliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

pisząc ten post cytowany miałem na myśli że same rowki mało dają. a głęboszując poprawia się wsiąkanie ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek1962    0

Wczoraj przywiozłem 3-zębnego na ścinalnych śrubach-uczepiliśmy do białorusa 820 i w pole,przy głębokości około 70 cm ciągnik się zakopywał,płyciej szedł ale ziemia unosiła się z 10 cm miedzy zębami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

witam przeczytałem juz wszystkie iformacje na temat głeboszy ale interesuje mnie jaka szerokosć do zetora 16145 dodam ze gleby mam cięzkie mozaika redzina przechodzaca w ił z glina;) jaki był by najlepszy głebosz na tego typu gleby? najlepiej kupic nowy czy używke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Pronar 82SA z głęboszem 2 zębowym nie pojedzie szybciej niż 5km klasa ziemi 1 i 2 głębokość 45cm, głębiej traci przyczepność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

widzialem filmiki na youtube to wlasnie 16stka pracowala na blizniakach i z obciazeniem przodu. "szpeniek26"a jakiej firmy masz glebosz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

no wlasnie na wiosne chcialbym zrobic probe ale u mnie w okolicy nikt nie ma czegos takiego a mysle ze po takim zabiegu to "polityka" i prace na mojej glebie by sie poprawily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

widzialem filmiki na youtube to wlasnie 16stka pracowala na blizniakach i z obciazeniem przodu. "szpeniek26"a jakiej firmy masz glebosz?

Robiłem kretem sąsiada.

Edytowano przez szpeniek26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

W 2010 po kuku robilem glęboszem pojedyńczym, gleba kawałeczek 3 ,reszta4 klasa.Głębokość ok70cm .Prędkość 8-9 km/h ze względu na drogie śruby zabezpieczające , mimo ,że raczej pola mam nie zakamienione ,to czym szybciej ,tym bardziej rwałem śruby.Po 2 miesiącach probowalem to przeorać-Przejeb.ne-wszystko się pchało. Najgorsze to ,że w 2011 nie widziałem różnicy w kuku,a zostawiałem kawałki do porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Niestety nie było widocznych efektów-może w tym roku będą.-Albo lepiej żeby ich nie bylo , to nie będę więcej głęboszował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

W jakimś czasopiśmie rolniczym przeczytałem,że głęboszowanie głębiej jak 50 cm jest nie ekonomiczne.Aby zerwać podeszwę płużną wystarczy wykonać zabieg głęboszowania na gł. 40 cm..

W gospodarstwie mamy taki sprzęt zdjęcie grubero głębosza. Dobry po żniwach jako gruber (ma dospawane szersze podcinacze) i jako głębosz.Maksymalna głębokość pracy to 50 cm.

Pracuje z u-914, a jego szerokość to około 2,1m.Ilość łap -9.Nazwa maszyny to 'evers'. Kupiona była za śmieszne pieniądze, jak na jakość pracy i uniwersalność maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj