Piotrek14

kogut

Polecane posty

Piotrek14    218

dorobiłem sobie w c 360 kogut na stałe , mam prawo jazdy kat. T , czy muszę mieć jakieś dodatkowe uprawienia żeby go używać ? a jak jest wyłączony to czy może być widoczny czy muszę go czymś przykryć , bo podomnież kiedyś były takie przypisy.


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

laugh.giflaugh.giflaugh.giflaugh.giflaugh.gif

 

 

Normalnie jezdzisz ciągnikiem, jak maszyna wystaje za ciągnik, to już możesz włączyć. (chyba że masz tura czy coś, inne pierdoły" )

Wyłączony, na ciągniku może być założony na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jeżeli maszyna wystaje po za ciągnik musi być oznakowana i oświetlona-kogut od tego nie jest.

za nieuzasadnione używanie sygnałów świetlnych jest mandat od 200pln-sygnał błyskowy żółty.

do używania sygnału błyskowego żółtego są upoważnione pojazdy służb drogowych wykonujące prace na drodze-nawet koparko-ładowarka jadąca z pracy na bazę nie powinna używać koguta-a to zachowanie jest normą.

mając na ciągniku lub jadąc ponad gabarytową maszyną musi być pilot-sam kogut nie wystarcza-a pozwolenia na pilota to kupa papierów i uzgodnień.

takie jest prawo-ja go nie wymyśliłem.

kogut na ciągniku zbędna rzecz-jadąc ulicą nie wolno go włączyć w normalnych "w naszych"warunkach-według prawa.

ktoś powie:innego kierowcę ostrzeże,bezpieczeństwo-zgoda-ale wedle przepisów są inne do tego środki,nie kogut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

to dzieci zakładają do nie sprawnych ciągników i szpanują po wsi nawet pustym ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

pytanie było-mam prawo jazdy kategorii T,kiedy mogę koguta używać-a co na wykładach nie uczyli-a jeśli nie uczyli(bo może dawno)obowiązkiem kierującego jest znać obowiązujące przepisy kodeksu drogowego-zwłaszcza po zmianach.

nie rozumiem tłumaczenia-mnie nie uczyli,lub uczyli inaczej,było inaczej.

przepisy zmienione trzeba znać(bo ogólne zasady się nie zmieniły)-to nie dobra wola-to mus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

a np jeśli jadę w nocy ciągnikiem np z pługiem który nie ma oświetlenia to mogę używać koguta?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

masz mieć oświetlenie na pługu,czy innej maszynie-i nie ma dyskusji-kogut nie jest oświetleniem pługa.

kogut jest tylko dla drogowców,pomocy,i kilku jeszcze służb-podczas wykonywania prac.

koguta na pług to będziesz używał podczas orki pobocza-jedynie.

jadąc nocą z pługiem nieoświetlonym jest wykroczeniem-po co jeszcze kogut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

dzięki za oświecenie ;)

trzeba pomyśleć nad oświetlenie maszyn ;p

A trójkąt ostrzegawczy by wystarczył na końcu pługu czy na ciągniku starczy, a na pługu musi byc osobne światło? <_<


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Kogut już pieje /błyska/ w tym temacie : Kogut

 

Dla przypomnienia fragment Prawa o Ruchu Drogowym:

...3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe...

Qrcze, coś się porąbało z linkiem...

Edytowano przez Axial

Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@wojcik1996-trójkąt ostrzegawczy,tablica wyróżniająca-dwie różne sprawy-jedno i drugie nie zastępuje oświetlenia-bo nim nie jest-teraz tak z humorem-jak zasygnalizujesz zmianę kierunku jazdy trójkątem ostrzegawczym,lub tablicą wyróżniającą?

jeżeli widać światła pojazdu w niektórych wypadkach wystarczy tylko czerwone światło na końcu maszyny-zależy to od odległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Znam jednego gościa, który non stop jeździ na kogucie... Szcerze mówiąc, to nie widziaem, żeby jeździł na drodze bez koguta... Trochę mnie to denerwuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

To co w kombajnie mam nie używać koguta.

czyli że jak masz szerokość hedra tam dajmy na to 3,5 m to musisz (powinieneś) używać koguta


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

czyli że jak masz szerokość hedra tam dajmy na to 3,5 m to musisz (powinieneś) używać koguta

Ja uważam że każdy ciągnik powinien mieć koguta. Ja mam heder 4,20 i czy jadę w dzień czy w nocy zawsze kogut mruga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

kiedy trzeba będzie chyba zaczepić jakiegoś policjanta z drogówki i z nim pogadać na temat lampy ostrzegawczej(błyskowej)


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

policjanta pytać?-przecież to w kodeksie jest wyjaśnione,wystarczy przeczytać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znam jednego gościa, który non stop jeździ na kogucie... Szcerze mówiąc, to nie widziaem, żeby jeździł na drodze bez koguta... Trochę mnie to denerwuje...

 

Na kogucie jedzie? - nie moooooże być. :blink: No chyba że to jest "PAN TWARDOWSKI" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ano na kogucie-bo na kocie to wierzchem Witia jeździł :lol:

MAT912-twoje poczucie humoru ostatnio jest zajefajne-takie lubię,tak trzymaj :D

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Znalazłem coś takiego:

„Jakie pojazdy upoważnione są do używania żółtych sygnałów błyskowych?

 

Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe. Takie sygnały powinien również wysyłać pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ponadto pojazd holowany zamiast oznaczenia trójkątem odblaskowym może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Powyższe zasady regulują artykuły 31, 54 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 - tekst jednolity). Zabronione jest używanie sygnałów błyskowych do innych celów niż wymienione powyżej.”

Ciągnik z podwieszoną maszyną można podciągnąć pod nietypową konstrukcję lub ładunek, ale np. z przyczepą już raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak np jedzie się z z dwoma przyczepami i turem to chyba też można coś kiedyś słyszałem ..... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ty się zapytaj czy w ogóle z turem można jeździć po drogach publicznych a nie jeszcze z dwoma przyczepami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

sorry że się wtrącam ale z tego co się orientuję to koguta powinno się używać jadąc każdą maszyną która wykracza swoją szerokością poza pas jezdni... czyli jadąc z reguły drogami w miejscowościach mamy pas jezdni o szerokości 3m i jadąc z każdą maszyną powyżej tej szerokości powinno się używać żółtego syg świetlnego..... i to nie jet tak że prawo do tego mają tylko służby drogowe.....

 

ja sam bardzo często jadąc kombajnem czy ciągnikiem z szeroką maszyną używam koguta i często mijam się z policją bo mieszkam w takim rejonie gdzie często się kręcą to sami jak widzą kogoś z kogutem to zwalniają i trochę na pobocze zjeżdżają zwłaszcza w nocy..

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj