elektrotech

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

Polecane posty

waldek315    2

jak rozebrać siłownik od przyczepy polskiej wywrot na 3 strony. chce wymienić uszczelniacze bo mi cieknie jak kipruje jak ktoś rozbierał to niech napisze jak go rozkręcić pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

dokładnie to nie wiem mogę ją opisać wysokie koła 20" nie balony wywrot na 3 strony na jednym siłowniku myślę że to jest d47 albo d50 dokładnie to nie wiem bo to nie moja tylko sąsiada a muszę wiedzieć jak go rozebrać żaby wymienić uszczelniacze na tłoku bo mu cieknie ostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi217    2

podnieś na maksa do gory podeprzyj jakimis solidnymi kolkami, odepnij zbezpieczenie od gałki siłownika u góry opusc i odkrec sruby które zabezpieczaja siłownik przed wypanieciem z ramy, odłącz waż hydrauliki i dwóch silnych gosci i do góry trzeba wyjąc zrobic siłownik i te same czynnosci ale w odwrotnym kierunku. :( Pozdro


Moje filmy: http://www.youtube.com/profile?user=tomi2177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2
podnieś na maksa do gory podeprzyj jakimis solidnymi kolkami, odepnij zbezpieczenie od gałki siłownika u góry opusc i odkrec sruby które zabezpieczaja siłownik przed wypanieciem z ramy, odłącz waż hydrauliki i dwóch silnych gosci i do góry trzeba wyjąc zrobic siłownik i te same czynnosci ale w odwrotnym kierunku. :( Pozdro

tyle to ja wiem chodzi jak rozebrać sam siłownik jak go rozkręcić bo to musi być szybka operacja w końcu jest akcja żniwa i tydzień przyczepa nie będzie stała i czekała muszę wiedzieć jak rozkręcić sam siłownik jak dostać się do środka jakie śruby odkręcić żeby w 1 dzień to zrobić bo przyczepka musi chodzić ze zbożem pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

na dole pod wężem co się przykręca taka wielka nakrętkę musisz mieć odpowiedni klucz (duży) żeby złapac wycięcia na obudowie tłoka tak po środku wysokości a potem glycerami trzeba odkręcić ten dół a potem to chyba wszystko wyleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2
na dole pod wężem co się przykręca taka wielka nakrętkę musisz mieć odpowiedni klucz (duży) żeby złapac wycięcia na obudowie tłoka tak po środku wysokości a potem glycerami trzeba odkręcić ten dół a potem to chyba wszystko wyleci

zobaczę jak przyjadę za 10dni z wakacji mam szanse że wykonam tą operacje w przydomowym warsztacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
zobaczę jak przyjadę za 10dni z wakacji mam szanse że wykonam tą operacje w przydomowym warsztacie ?

 

Wszystko zależy od tego jak mocno jest zapieczony gwint, do takiej roboty przydaje się specjalny uchwyt do trzymania siłownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja tam zawsze daje siłowniki firmie która zajmuje sie regeneracja bo jak jest troche podjechany to potem trzeba szlifować i wieksze uszczelnienia mieć a je trzeba zamówić by zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Witam, Panowie też mam problem z siłownikiem w przyczepie z tym, że nie z gwintem. Otóż były wyciągane obydwa siłowniki i w nich były wymieniane uszczelnienia. Na pusto wywracała dobrze, nie popuszczała. Z ładunkiem tez, ale przy opuszczaniu jej w pewnym momencie (jakieś 5-10 cm do całkowitego schowania) z tłoka wybija olej. Miał ktoś taki problem?


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

to nie zależy od operatora poprostu powietrze się bardzie spręża od oleju i potem dzieje się tak jak jest to opisane wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No tak najpierw ustalasz którą pierwszą będziesz ciągać przyczepę. No to tą co 1 będziesz ciągać to ciągniesz przy ramię rurkę najlepiej z lewej strony i na końcu montujesz gniazdo od szybko złącza lub te zwykłe:) i podpinasz przewód od wywrotu od tej ostatniej pod te nowe wyprowadzone gniazdo przy ramię. Z przodu przyczepy od tej rurki prowadzisz przewód i podpinasz po wejście od ciągnika i ostatnia przyczepa może już kipować. A ta pierwsza podpinasz normalnie pod gniazdo od ciągnika czyli każdą przyczepę masz podpiętą pod osobne weścia . Najpierw kipujesz tą pierwszą a potem tą drugą. Na pewno będzie działać bo tak ma zrobione muj wuja ze pierwszą ciągnie przyczepe 6t a potem 3,5 i ma tak samo zrobione jak ci napisałem:)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

przy ramię rurkę najlepiej z lewej strony

 

A co to za różnica po której stronie??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No ale ja pytam się czemu przy lewej ramie lepiej niż przy prawej albo po środku.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Jak to dlaczego ??? A z której strony ciągnika się najczęściej wysiada ??? z lewej ! i co przechodzić na drugą stronę przyczepy tylko po to żeby podłączyć lub odłączyć hydraulikę chamulce lub elektrykę ,dlatego wszystko montuje się na lewej stronie żeby było ergonomicznie jednak każdy robi jak chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak to dlaczego ??? A z której strony ciągnika się najczęściej wysiada ??? z lewej !

z obu stron (ciapku tylko z lewej mam drzwi)

przechodzić na drugą stronę przyczepy tylko po to żeby podłączyć lub odłączyć hydraulikę chamulce lub elektrykę ,dlatego wszystko montuje się na lewej stronie żeby było ergonomicznie jednak każdy robi jak chce :D

Wyjście hydrauliczne mam po lewej tronie a gniazdko po prawej. Hamulca nie podpinam ale są po prawej. Poza tym co to za problem dac kroka nad zaczepem. Nie raz przechodziłem na drugą stronę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A ja staram się aby było to z prawej. Pierwsze to to by w korzystając z tego na drodze nie wpakować się pod innego użytkownika, drugie - drzwi mam z obu stron, a np: T-150K kierownicę ma z prawej strony. A może to przyzwyczajenie z ciężarówki -zapas z prawej, skrzynka narzędziowa też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Przecież napisałem że każdy robi jak chce, jednak z pożądnych traktorów wysiada sie tylko z lewej strony :D pozatym andrzej jak będziesz miał więcej lat to wtedy nie będzie ci tak łatwo przez ten zaczep przeskaiwać i docenisz wtedy proste ale dające wygodę rozwiązania. Zorzyk2 a co ty kiprujesz na drodze publicznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tez mi pożadny ciągnik co ma tylko jedne drzwi :D

Więcej lat to znaczy ile?? 60?? Przejsc przez zaczep to tak jak postawić noge na schodek wiec nie widzę tu problemu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mesz metrowe schody? :D Po lewej jest zdecydowanie praktyczniej, jak widzę np. złącze do hamulców w c 360 to mi się źle robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie. Zaczep przyczepy mam na wysokości 30 cm.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj