elektrotech

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

Polecane posty

Kizo    7

Kilka lat temu przewiózł do mnie gość zboże taką przyczepą 68 chyba rok produkcji ale stan dobry. Wywróciła bez problemu jednak wywrót opiszę krótko "hop siup" i wywrócone nie ma mowy o wolnym czy częściowym wywróceniu. Jak ktoś ma możliwości żeby wywracać bez problemu wszystko odrazu to czemu nie przyczepa się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardra8    3

Możliwość częściowego wywrócenia jest i zależy ona wyłącznie od operatora zaworu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

Witam mam problem z siłownikiem od wywrotu leje się z niego olej ale nie od góry z uszczelniaczy, tylko gdzieś z dołu wycieka na 3 kiprowania wycieka jakieś 1.5 litra oleju, co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

jak się nie myle to on jest skręcany na dole i pewnie na tym cieknie tam jest oring i go najprawdopodobniej trzeba wymienić no chyba że się myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jeśli ma tam od spodu takie denko przykręcane to trzeba je odkręcić i wymienić oring tak jak pisał ktoś wyżej. Tylko najpierw się trzeba upewnić czy leje stamtąd chociaż jak to zrobisz to nie zaszkodzi a koszt to kilka zł.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi217    2

Tez mialem taka dzwignie ale gdy oddalem do regeneracji została usunieta nie wiem czemu, ale gdy sie za wtsoko podniesie przyczepeto nic sie nie dzieje z tym siłownikiem tylko nie podnosi wyzej. A co do przecieku to pewnie trzeba dokręcic tak jak juz wczesniej koledzy wspomnieli i wymienic oring i bedzię oki ;)


Moje filmy: http://www.youtube.com/profile?user=tomi2177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

zawór jest zaślepiony i z niego nie cieknie, na samym dole siłownika jest taka dziurka i z nie się leje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

a może rdza Ci zjadła siłownik i dlatego leci, daj do jakiegoś majstra co regeneruje siłowniki to ci zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

U mnie ciekło bo miałem pęknietą obudowę. Ale oddałem siłownik do regeneracji na Słomczynie i teraz drogi sezon mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

witam nie zakładam nowego tematu tylko zapytam tutaj .

czy jest możliwość kupienia takiej dużej nakrętki zakręcanej od góry do siłownika do przyczepy 3,5 t wywrot na dwie strony. chciałem wymienić uszczelniacze i przy składaniu lekko postuknąłem młotkiem od boku w tą tuleję i pękła żeby mocno to bym sie nie zdziwił ale to było bardzo lekko , i teraz mam problem bo nie wiem czy takie coś można dokupić , gdzie o to pytać i ile to może kosztować

 

z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na filmiku ze koles kipuje dwie przyczepy na raz.w zwiazku z tym mam pytanie jak podlaczyc weze zeby bylo wyjscie na druga przyczepe. i czy ktos tak ma zrobione i czy zdaje egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Żeby wysypać dwie naraz to musisz mieć co najmniej dwa wyjścia jednostronnego działania z tyłu ciągnika, a w tej przyczepie która jeździ jako pierwsza trzeba mieć dodatkową 'rurkę' z węzem podłączeniowym z przodu, a gniazdem hydraulicznym do drugiej przyczepy z tyłu. Ja tak mam w HW, ale żeby wysypywać dwie w tym samym czasie to musi być w ciągniku wydajna pompa.

Albo widziałem też np. w czeskich wywrotkach taki specjalny zawór, dzięki któremu podłączałeś do ciągnika też tylko jeden wąż, a po wywaleniu pierwszej przestawiałeś ten zawór i dopiero wtedy wysypywało się drugą, to jednak nie pozwalało wysypywać dwóch na raz.

Poza tym żeby tak robić to trzeba mieć długi kosz przyjęciowy, albo w magazynie dużo miejsca, a oprócz tego jak wysypiesz dwie na raz na betonie to potem bardzo ciężko jest ruszyć, bo zboże 'trzyma' cię za przyczepy.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

wystarczy jedno wyjście jednostronnego działania ale 1 przyczepa musi mieć wyjście do podłączenia 2 i 1 nie może mieć rozdzielacza (ja jak chcę wysypać 2 to zamykam rozdzielacz na 1 i olej nie płynie do tłoka 1 tylko kierowany jest na tylne wyjście 1-szej gdzie podłączona jest 2 przyczepa i wywracam 2/mam Metaltech/)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A w nas w tej większej przyczepie idzie wąż przez długość. Robi za przekaz oleju z ciagnika na druga przyczepę. Ciągnik z tylu ma dwie pary wyjść i jedna podkreca sie pod jedna parę a druga pod druga. Pasuje to te mozna troche podkipowac, druga to samo, pasuje to mozna opuścić, sa niezależnie od siebie. Wąż 7m po ~4zl/m zakucia dwa po ~5zl złączka ~14zl gniazdo ~14zl wtyczka. Za Okolo 60zl masz przelot na druga. A kup ten rozdzielacz to nie grosze -taki zwykły przelotowy zawór to blisko 100zl kosztuje. Heh znam taki przypadek ze gosc od gościa pożyczył 2 metal-fach i chcąc wywrócic te druga zablokował tej pierwszej kiper bolcami zamiast przerzucić zawór. Siłowniki w pace sie znalazły...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Jak dla mnie to kiprowanie dwóch na raz to nierealne.....mam te metaltechy 8 tonowe ii kiprując jedną ziemi to ciągnik nie daje rady wysunąć 3 części tłoka :P tak poza tym to nie zbraknie oleju trzymając dwie w górze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Bo masz po jednym tłoku pewnie :P

 

 

Wywracamy hl8011 (dwa tłoki potrójnie sie wysuwają) i autosan 4t tez dwa tłoki tylko podwójny wysuw i jest spoko


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Metaltech 8t ma jeden siłownik


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek82    0

Ja kiedys myslalem o czyms takim zeby na 1 przewodzie i bez rozdzielacza kipowac 2 na raz. Po prostu ja mam w mojej d-35 na tym wezu podlaczanym do ciagnika trojnik i z niego idzie jeden p[rzewod na przedni tlko a drugi na tylny tlok. I tak samo mozna zrobic przy tylnym tloku., wstawic trojnik i wtedy jeden przewod dac na tylny tlko a drugi przewod pociagnac do konca ramy i wstawic szybkozlacze. Wtedy to juz by powinny isc obie na raz choc nie zawsze. I takie by bylo dobre do 60 jak jest 1 wajcha.


Belarus MTZ 82 i URSUS C-360- na 19 ha nie mają co robić.
maszyny towarzyszące z firmy Unia Grudziądz i 2 przyczepy Sanok: D-35M i D-50.

Sprzedam przyczepę Sanok D-50, sztywna, stan dobry, opony dobre, lub zamienię na wywrotkę D-47 lub podobną w dobrym stanie. Kontakt:gg 8134005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj