elektrotech

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

Polecane posty

bobytempelton    161

Po co ci warsztat, podnieś lekko przyczepę tzn wykipruj, wyjmij zabezpieczenie z główki siłownika, opuść wywrot, odkręć przewód, spuść olej z siłownika, odkręć dolną nakrętkę, wyjmij siłownik do góry, odkręć główkę, zdejmij zabezpieczenie i cięgno i tuleje wyjmuje się do dołu od najmniejszej do największej, największa najciężej wychodzi, zfazuj mocniej górne części tulei by łatwiej weszły w uszczelki, wymyj wsio, wsadź uszczelki filce tylko filce dopasuj tzn. są za grube nie wejdą, trzeba je przypiłować po osadzeniu by pasowały ciasno na tuleje, i składać, poskładaj gwinty na jakiś silikon lub taśmę teflonową, 3 godziny zabawy.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Ja dowiadywałem się w lublinie, tylko wymiana uszczelniaczy 400, w zależności co jeszcze mogło by tam być (polerowanie itd. plus kolejne złocisze) remont siłownika może zamknąć się w 1700 netto! W tym układzie telefon do Agromy Lublin około 1800 netto nowy siłownik.

Siłownik wywrotu Autosan d-47.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ma ktoś do sprzedania tę najszerszą tuleje z siłownika d47 (tylko prostą niepozbijaną lub nową) lub cały siłownik w rozsądnych pieniądzach? Jak coś na pw.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Witam koledzy doradźcie coś bo mam taki problem: mam przyczepę autosan d-35 i cieknie mi olej z przedniego siłownika, niestety ciężko znaleźć jakiś zestaw uszczelniaczy do tego typu bo jest to stary typ przyczepy ma on średnice nurników 85mm i 63mm w sklepie rolniczym znalazłem zestaw opisany że do d-723 stary typ (zestaw ma oznaczenie K-626) niby wszystko pasowało z wyjątkiem zgarniacza, w org. był tam zgarniacz filcowy w kanałku 6mm szerokości a ten zgarniacz nowy gumowy ma rozmiar 5/7mm i on się tam nie mieści jak wkładam nurnik to przycina mi ten zgarniacz tak jest na obydwóch nurnikach i teraz pytanie jest takie czy dorobić zgarniacz filcowy czy dać to tokarzowi żeby dopasował ten rowek do zgarniacza ? i nie wiem jakby miał wyglądać ten kanałek czy go poszerzyć na 7mm a czy tylko zrobić taką faskę aby ta część zgarniająca miała gdzie się podziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruta23    0

witam

jak rozebrac silownik od d-47, wyciaglem zabezpieczenie z gory obudowy, taki drut okragly, ale nie moge silownika wyciagna z tej obudowy, u dolu silownika nie ma nic. zpspawane na stale, jak to rozebrac, jakies zdjecia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruta23    0

witam

jak rozebrac silownik od d-47, wyciaglem zabezpieczenie z gory obudowy, taki drut okragly, ale nie moge silownika wyciagna z tej obudowy, u dolu silownika nie ma nic. zpspawane na stale, jak to rozebrac, jakies zdjecia ?

Edytowano przez ruta23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

cylinder musi wyjsc od dolu, odkrecasz ta obudowe, w ktora wchodzi waz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Obok nypla hydraulicznego jest wkręt w środku, na śrubokręt lub inbusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

Witam koledzy. Chciałbym się was poradzić w sprawie siłownika jednostronnego działania w przyczepie D-47. Uszczelniliśmy go , siłownik bardzo ładnie podnosi, ale jest problem z opuszczaniem, ponieważ myślę, że ok 15 min zanim przyczepa opadnie to jednak za długo.Kolejnym problemem jest to, że wybija olej z dolnej części siłownika- w nakrętce są dwie małe dziurki przez które wcześniej nie leciał olej, a teraz podczas podnoszenia leci on ciurkiem. Co o tym sądzicie ? Moglibyście mi pomóc ? Jak odpowietrzyć ten siłownik ? Jak wyregulować ten zawór, który znajduje się na dole siłownika ? Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Polączone


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszsoja1    52

jak go ostatnio remontowałeś to zawieź go s powrotem do mechanika u którego siłownik naprawiałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja ten zawór wyrzuciłem i zaspawałem te otwory, a w środku siłownika wywierciłem otwór, jak wchodzi nypel, tak ze olej idzie bezpośrednio w siłownik, teraz nie ma problemu ze nie wykipruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

@Mateuszsoja- siłownik remontowaliśmy sami, wcześniej też kiepsko opuszczał

@Tomek73 - Dzięki, dobry pomysł


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

podpinales pod inny ciagnik ?

tez tak dlugo opuszcza ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

Właśnie, nie była, ona podpinana pod inny ciągnik, ale myślę, że hydraulika w ciągniku jest dobra, ponieważ mamy pług obrotowy hydraulicznie i dobrze go obraca.


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gizbern26    0

Chodzi o polskie przyczepy Sanok.Jak był oryginalnie rozwiązany wywrot drugiej przyczep?

Czy przez całą przyczepę szedł wąż od ciągnika do szybkozłącza z tyłu przyczepy?

Jeśli tak to planuje dać rurkę po ramie.Czy 3/8" będzie dobra,w środku ma ponad 12mm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

czy jest gdzies szansa zakupu tulei mosiężnych do silownika do d-47? bo niestety moje są już w nieciekawym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam jak rozlozyc tlok w d-742 ma zabespieczenia na segery od dolu i góry sa 2 ktoredy powinien wyjść tlok na dol czy do gory ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djstanley    0

Poszukuję zestawu uszczelniaczy do radzieckiego siłownika 3 stopiowego.

tabliczka znamionowa poniżej.

Ktoś pomoże, bo w agromach itp nie posiadaja. ;/

 

76ec1f5c31d83b14m.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszch1    0

Witam, mam przyczepę sam i interesuje mnie tlok od stara,tatry 4 sekcje. Może mi ktoś powiedzieć ile potrzeba oleju aby go całego wysynąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Panie REGMASZ czy u Pana w firmie dostane uszczelniacz 127x117 (uszczelniacz typu U ) to jest do ruskiej przyczepy do siłownika, w różnych hurtowniach pytałem i nie mają.

 

 

WItam,

 

Ponawiam pytanie... Poszukuję kompletu uszczelniaczy do tego siłownika... Czekam na odpowiedź,

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzgtsv6    0

W tamtym tygodniu odebrałem siłownik 3-stopniowy od ruskiej przyczepy z regeneracji. Takie uszczelnienia do tego siłownika nie są dostępne od ręki, firma która regenerowała mi siłownik czekała tydzień na dorobienie uszczelniaczy u swojego dostawcy. Koszt regeneracji w moim przypadku to 280 zł, uważam że za taką sumę samemu nie opłaca się grzebać, tam wykonają to fachowo i sprawdzą szczelność pod odpowiednim ciśnieniem przed oddaniem klientowi.

Edytowano przez mistrzgtsv6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj