elektrotech

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

Polecane posty

Markos239    108

Otoz to to jest do D 35 i ma tylko 2 tony udzwigu:(

Edytowano przez Markos239

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Jest napisane, że pasuje do D-47, gdyż były modele, gdzie szły także takie 2 siłowniki, gdzie przyczepa wyrzucała tylko na boki.

Na 3 strony jest dokładnie ten siłownik, który pokazał izydor6280 na naszej aukcji.

 

Ten sam jest na naszej www w niższej cenie:

http://farmexpert.pl/cylinder_hydrauliczny_silownik_ct_s158_75_3_1320_d_47_d_50_przyczepa_produkt4368.aspx


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

27 złoty kosztuje komplet uszczelniaczy do d47

najgorsze jest wyciągniecie tłoka z przyczepy potem to godzinka czasu i złożone

robiłem swoja przyczepę miesiąc temu w tym temacie a leciał olej tak jakby ktoś wiadrem lał na tłok a teraz ani kropli;)

i nie trzeba być filozofem żeby to zrobić po co przepłacać jak można zaoszczędzić

Edytowano przez domguralesku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

lepiej kupic te drozsze uszczelniacze, chyba 70zl, sa mietsze, zapewne o wiele dluzej wytrzymaja

chyba ze ktos lubi czeste remonty


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te ze 70 nie różnią sie niczym od tych za 30

znajomy założył drogie uszczelniacze dopóki był lekki materiał było ok przywiózł mokry żwir zaczął kipowac i po uszczelniaczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Nie zawsze wymiana uszczelniaczy załatwi sprawę, bywa i tak że tuleja bądź tłoczysko jest wyświechtane i kpl. naprawcze nic nie zaradzą, pozostaje wtedy tylko i wyłącznie regeneracja tłoczyska i tulei po przez galwanizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Ursus55 orientujesz się ile taka regeneracja tłoczyska?czy to jest opłacalne?Jezeli będą głębokie rysy,wżery galwanizacja nie pomoże.

Edytowano przez UrsusFan1222

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Komplekdowa regeneracja siłownika do D47, D50 kosztuje w Hydrotor Tuchola ok.600zł ale praktycznie nie musisz się już niczym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regmasz    0

Od 400 zł. regeneracja D47 GWARANCJA ! tEL. 666243971 , Chlewiska 42

 

Co do wytarć , wżerów , rys na tłoczyskach . Wymieniam na nowe poszczególne sekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

gdzie zaopatrywaliscie sie w uszczelniacze? Bo ja mam wszystko rozebrane, ale problem z dostepnoscia uszczelniaczy


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekbuli    1

Witam. Nie znalazłem przywitalni więc witam się tu DZIEŃ DOBRY.

Mianowicie pierwszy raz w życiu poległem na tak niby prostej sprawie. W mojej hw 60.11 pierwszy siłownik wysuwa sie szybciej niż drugi. Jest to dosyc duże opóźnienie i powoduje przeginanie ramy. Dopiero od1/3 wysuwu zaczyna działac równo z drugim.W końcu jest teraz troche wolnego czasu więc wymontowałem siłownik i rozebrałem. Siłownik nigdzie nie cieknie, nie ma rys, tłoczyska przesuwają sie z odpowiednim oporem. Na dwoch tłoczyskach sa otowry przelotowe i na każdym kilka znaków ustawczych. Starałem sie przesledzić układ znaków i logike ich nabicia( niestety bez pozytywnych efektów). Zacząłem szukac katalogu cześci lub napraw i tu klęska całkowita (nic nie znalazłem albo nie wiem gdzie szukać). Może ktos ma taki katalog albo wie jak ustawić siłownik lub jak mu pomóc.

Myslałem żeby 1 tłoczysko to największe (każde ma pierścień) naciąć na pierścieniu żeby olej natychmiast dostał się pod 1 sekcje i ją wypchnął. W podobny sposób zwiekszyłlem siłe siłownika w przyczepie d 47 ( jak ktos rozbierał to wie że to jest rozwiązanie dobre ale nieraz uporczywe jak jest 100 kg wiecej i trzeba szuflowac a czas nagli). Ale po rozbiórce zauważyłem te znaki więc mozliwe że trzeba tłoczyska wzgledem siebie odpowiednio ustawić. Katalog rozwiązał by problem albo czyjaś wiedza z tego zakresu

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Master96    0

u mnie jest podobnie w d35 i też mnie to denerwuje bo na razie nie mam dużej przyczepy a ta nie nudzi się u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To ja cie trochę popytam może coś wymyślimy.

Problem pojawił się nagle?

Nie pozłorzeczy jej komuś a on ci ja pogiął?

Sprawdzałeś przewód i trójnik miedzy siłownikami?

Pusta i pełną tak samo nie równo podnosi?

Ten siłownik za głęboko nie chowa się w cylindrze zamykając wejście oleju?

Daj jakieś zdjęcie elementów siłownika bo może są jakieś inne niż widziałem.

Nie zamieniałeś ich miejscami dla sprawdzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekbuli    1

Witam. Przyczepe mam od roku i tak było zawsze. Siłowniki wyglądają tak samo. Czy pusta czy pełna nie ma znaczenia. Przy załadunku szczególnie ziemi to ładuję wiekszość na przód ( troche pomaga) Trójnik nie ma dławicy, rurka jest drożna. Co do chowania się. NA pierwszym siłowniku na tłoczysku (największym) widać 2-3 cm farby, na drugim troche mniej. Zrobię jakieś fotki i wrzuce gdzieś. Może podmienie żeby sprawdzić. Może jakieś tłoczysko jest spęczone albo lekko przegięte.

Z dzisiejszych oględzin wynika że:

1. Największe tłoczysko powoli wysuwa się aż do swojego krancowego położenia wtedy drugie i trzecie idzie juz bez oporu. Z powrotem dzieje sie odwrotnie. Po demontażu tłoczysko swobodnie porusza się w cylindrze.

wniosek który sie nasuwa to że, otwór w 1 tłoczysku którym przepływa olej pod tłoczyska zostaje zaślepiony przez pierścien drugiego tłoczyska i z trudem olej powoli przechodzi pod cylindry

2 tłoczysko także ma otwór, ustawiony miej więcej ok. 60 stopni czyli nie na przeciwko ale to raczej nie ma znaczenia. Trzecie tłoczysko nie ma otworu

Dochodzę do wniosku że, jeżeli olej wpada pod tłoczyska to lekko podnosi to drugie i blokuje przepływ pod tłoczyska a wiadomo że ciśnienie wywarte na wiekszy obszar tam zadziała pierwsze, i wtedy blokuje otwór 1 sekcji aż do krańcowego położenia (tak myśle)

Możliwe że coś jeszcze powinno być pod tłoczyskami lub pod zabezpieczeniami

Może podłożyć jakis pierścień pomiędzy zabezpieczenie 2 tłoczyska a tłoczysko tak żeby nie opadało za nisko i nie blokowalo przepływu

Edytowano przez marekbuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Właśnie o to mi chodziło, że blokowany jest przepływ oleju w siłowniku i dopiero przy wzroście ciśnienia potrafi go poderwać.

Skoro po oględzinach masz takie przypuszczenia to zgadza się trzeba się przyjrzeć i w jakiś sposób podeprzeć tłoczysko żeby nie chował się za głęboko.

Tylko w ramach rozsadko, żeby potem opuszczona skrzynia nie naciskała cały czas na siłownik tylko swobodnie leżała na ramie. Więc sprawdź ile masz luzu miedzy siłownikiem a skrzynią, żeby siłownik mógł być trochę bardziej wysunięty.

A siłowniki są identyczne, takie same średnice?

Przyczepa używana więc nie wiadomo czy ktoś tego nie rozbierał i źle złożył.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

Witam :)

zamierzam wyremontować przyczepę d47 hydraulikę i resztę ale przyszedł mi pomysł żeby zrobić hydraulicznie otwierane burty było by to podłączone pod siłownik wywrotu burta by się otwierała w czasie wywrotu ale nie wiem jak to zrobić proszę o pomoc jakieś wskazówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A nie lepiej zrobić tak jak każde otwierane burty w wywrotkach... od dołu? Proste i sprawdzone. Otworzy się zawsze ta co trzeba, dalej masz możliwość otwierania od góry, wszystkie części do tego dostępne.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf60hxturbo    0

burtu otwierane hydrauliczne wbrew pozorom nie jest łatwa sprawa i taka burta jak od przyczepy jest lekka i nie ma sensu robić hydraulicznej a jeżeli już miało dojść do tego to jeden siłownik pod spodem i rolki i linki stalowe tylko z tyłu i z przodu będziesz musiał zrobić słupek zeby to chodziło lecz w przyczepie to się nie sprawdzi.

Burta hydrauliczna jest dobra w samochodzie gdy burta jest ciężka i trzeba sypać dalej nie pod koła

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomysł ciekawy ale mało realny . lepiej by było tak jak napisał kolega wyżej otwierana od dołu nie trzeba podnosić cięzkiej burty do góry . ale można by zastosować osbobny siłownik np na przodzie przyczepy żeby otwierał burtę ale to też lepiej by było jeśli była by otwierana od dołu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Zrób podobnie jak jest w niektórych modelach HL, czyli w sposób mechaniczny. Otwieranie klapy na siłownik widziałem na allegro w jednej z wyremontowanych przyczep, pomysł niezły, w szczególności gdy musisz otwierać bort i podwiązywać go chociażby do wożenia bel. Allle kolejna bajka, zobacz jaki zakres musi mieć siłownik, żeby otworzyć bort na maxa w pion do dołu i go zapknąć, musiałby zmieniać położenie w zakresie 180 stopni, przy każdym wysypywaniu musiałbyś kontrolować nie tylko pakę ale i bort.


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj