elektrotech

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

Polecane posty

locke    293

Ja płaciłem za 6 tonowy starego typu od d-47 250 zł na wymianę.A był do wymiany uszczelniacze,zawór i lekko przeszlifować tłoczyska.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Nie mam czasu dziś szukać po forum a może temat już był a potrzebuje pilnej pomocy: : Czy ktoś rozbierał siłownik 3 członowy do przyczepy D47 ? Czy ten największy człon zewnętrzny powinien wyjść lekko do dołu ? Bo za nic w świecie nie chce zacina się tak jak by w pewnym miejscu jest tam jakieś zabezpieczenie? Może ktoś wie gdzie kupię taki człon nowy z uszczelkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwaniak08    2

Witam , mam pytanie do was pytanie bo nic takiego nie znalazłem , otóż jak sie zabrać za wymiane uszczelniaczy w tloku ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek21    0

Witam, zabrałem się do wymiany uszczelnień w siłowniku d-47, i pojawił się problem. Po odkręceniu czopu kulistego od 3 nurnika okazało się, że brakuje między nimi pierścienia czopa. Byłem dziś w agromie, ale tam nie mieli tego oraz nie mieli pojęcia co to jest. Czy ktoś z Was miał z tym do czynienia i mógłby mi powiedzieć czym jest ten "pierścień czopa"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Pierścień gumowy czopa pewnie! Oring taki duży tam więcej od spodu nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek21    0

Dzięki, trochę szukałem na ten temat i zauważyłem, że pierścienie uszczelniające do d-47 i d-50 są tych samych wymiarów, przy czym w zestawie do d-50 jest jeszcze 4 pierścień który prawdopodobnie pasowałby do 3 nurnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pytanie czy jeśli odkręce przewód od tłoka w hl8011 to z tłoka zleci olej, żeby nic nie zostało, czy nie da rady? Prosze o szybką odpowiedź bo przyczepa już niedlugo potrzebna a nie chce mieszać oleju żeby nie nabroić ;)

Z góry dzięki za pomoc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Można garażowym sposobem wymienić uszczelniacze w siłowniku D47 czy potrzebne są jakieś specjalne prasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie trzeba żadnej prasy. Zrobisz to bez specjalnych narzędzi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

witam szukam uszczelnień do przyczepy bss 8 ton czeskiej, gdzie można dostać. Rozbierał ktoś siłownik od bss i wie jakie tam są zabezpieczenia i problemy w wymianie. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Gdy wczoraj chciałem wykiprowac przyczepę d-47 po tłoczysku zaczął zaczął lecieć olej, można powiedzieć zaczelo żygać olejem. Przyczepa nie uzywana od miesiąca, w żniwa było wszystko ok. Czy wymiama uszczelniaczy pomoże czy trzeba dać silownik do regeneracji. Zrobię to sam czy dawać do jakiegoś specjalnego zakładu? Ten dolny dekiel jak odkręcić? Jest jakos zabezpieczony? Ten dolny zawór trzeba wyciągnąć jak się odkręca dolny dekiel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

po wymianie uszczelnień w D47 z 3 stonnym wywrotem przy dużym załadunku przyczepy nie chce wywrócić , teraz woziliśmy buraki ok 5 ton na przyczepie i trzeba było ze środka trochę zgarnąć i dopiero wywracało, wcześniej lało się z tłoka ale nie było problemów z podniesieniem nawet pełnej piasku czy ziemi

czy może być jakieś powietrze w siłowniku?  i ew jak go odpowietrzyć

ciągnik podnosi czeską Brandyskę ok 10 ton na wolnych obrotach bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teoretycznie tak powinno być, bo ona ma do 5 ton wywracać.

Ja odkreciłem nakrętką  tą dużą od spodu i wywierciłem otwór  zaraz za wejściem węża  od góry, tak że olej bezpośrednio  wchodzi przez niego do tłoczysk. i zaślepiłem zawór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

ten zawór da się jakoś ominąć bez wiercenia np zaślepić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Dokręć tą naciętą dużą śrubę od dołu  tłoka i powinien dźwigać. Tam  jest sprężyna , wkręcając ściśnie się i zwiększy ciśnienie zaworu  w tłoku. 


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro303    33

Witam ma ktoś sposób na wyciągnięcie pierścienie wewnętrznych zabezpieczających w siłowniku. Usiłuję rozebrać i wymienić uszczelnienia w ruskiej przyczepie. Jeden pierścień da się wyjąć a te głębiej osadzone jakoś nie specjalnie mają ochotę wydostać się. Pozdrawiam


URSUS C335 ,Kubota 8560, MC CORMICK MTX 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przyczepa autosan d 47 b. Chodzi mi o uszczelnienie tego zaworu, który zapobiega nadmiernemu przechyleniu paki. Mam wyciek z tego trzpienia który poruszany jest cięgłem przymocowanym do ramy. Czy wyjmę go bez problemu odkręcając śrubę, która wszystko trzyma w korpusie siłownika? Czy trzeba coś w środku najpierw rozebrać odkręcając dno?

Czy u was gdy siłownik i paka są opuszczone, gdy poruszacie za siłownik i przytrzymacie dłonią u góry u wylotu poszczególnych sekcji to czujecie, że one się między sobą ruszają? Czy tak powinno być?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

A czy ktoś mi doradzi jak rozebrać górną cześ siłownika d-35 chodzi o to tłoczysko drugie nie mogę wykrećić  tak mi się wydaje że to jest nakrętka ma ona dwa otworki u ngóry i ani nie drgnie ,czy jakoś inaczej się to rozbiera .Niech ktoś mi poradzi na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Panowie ile teraz cenią za odnowienie siłownika d47, nie tyko wymiana uszczelnień ale gruntowny remont


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14tija14    8

Po wykiprowaniu przyczepy nie chce mi się opuścić. Kulki w zaworze od przyczepy ne da się nawet wdusic. Co zrobić żeby przyczepa opuściła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj