Misiak1177

Turbina do U-1614

Polecane posty

Misiak1177    6

Jestem zmuszony kupić nowe turbo do mojego u 1614.

Ale przejdę do sedna sprawy:

 

Co sądzicie o tej THM-ce ?

Miał ktoś do czynienia z taką turbinką?

Zakładał ktoś u siebie taką?

 

A no i jak silnik pracuję na takiej turbinie?

Gwiżdże itP?

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

O firmie THM nie krążą zbyt dobre opinie. Zestawy naprawcze do silników z tej firmy nie cieszą się zbyt dobrą opinią. Ja bym wolał dołożyć trochę pieniędzy i kupić oryginalną zetorowską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiak1177    6

Aha :) Bo Ja pytałem się w sklepie jednego pracownika to mówił, że żadnych zwrotów nie było i ludzie się ponoć na Thmy nie skarżą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A co miał ci ten sprzedawca powiedzieć ,że ma na sklepie najgorsze dziadostwo? z thm nie ma zwrotów bo przyjmują do sklepu tylko towar w oryginalnym opakowaniu, i to nie zawsze, a gdzie ktoś by przyjął do sklepu wałek rozrządu, wał korbowy, pompę wtryskową która ledwo przechodziła kilkadziesiąt godzin i juz jest rozwalony, spotykałem się z takimi przypadkami i nigdy nie uwzględniono reklamacji, w tej chwili nie dotykam się niczego z tej firmy bo boje sie że mi się w rękach rozleci albo pokrzywi i namawiam do bojkotowania i usuwania produktów pod tą marką ze sklepów


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiak1177    6

Okey dzięki za info:)

 

A jeżeli bym kupił ową turbine z THM to pochodziła by z 3 lata, gdzie rocznie ciągnik robi od 150 do 200 mth ?

 

Nie spotkaliście się z taką turbiną założoną w 16? Może ktoś z was ma:) To by sie podzielił informacją na jej temat:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

600mth chcesz na niej zrobic tylko? 6000 to tak. Też powiem omijaj te plastelinowe zabawki szerokim łukiem. Tylko oryginalne albo zamienniki ale wiadomego pochodzenia


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Ja miałem thm w 1634 po 3 latach od montażu zajrzałem do niej a ona olejem pompuje, litr oleju na dzień potrafiła wydmuchnąć z silnika, podejrzewam że po pierwszym roku padła. Rocznie ursus w granicach 200 mth robi. Widziałem panewki z thm-u do ursusa, a co ja będę pisał i się denerwował szerokim łukiem omijać thm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieslaw56    0

Prowadzę warsztat Panowie i zapewniam że THM to części z najwyzszej półki w bardzo przyzwoitych cenach. Kolega chyba nie widział zestawów tych zestawów naprawczych czy turbin a na pewno nie uzytkował. Robie kilka ciagników miesięcznie i nigdy nie narzekam, sprawdzona jakosć. Udzielam na to gwarancji więc nie montowałbym smiecia zeby potem za to odpowiadac. Odnośnie panwek to nie wiem co tam im zarzucać bo to chyba jedyne które tak trzymają wymiar. Zresztą obejrzyjcie niektóre panweki z Bimetu a zobaczycie co na nich jest bite :) ???? THM !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

No większej bzdury nie widziałem, żeby bimet handlował panewkami z wybitym logiem THM.

Chyba, że ktoś komuś wcisnał kit w sklepie i sprzedał THM zamiast Bimet, mówiąc, ze to to drugie.

Po pierwszę, proszę zobaczyć na kolor panewek THM oraz Bimet.

Po drugie o zakład idę, że szanowana firma Bimet nie nadszarpnęła by swojej reputacji takimi działaniami.

 

w życiu się z takim czymś nie spotkałem i o zakład idę, że nie znajdzie sie inna osoba z forum, która doświadczyła takiego widoku.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salatka38    0

pooch jak spotkales inne panewki do Ursus C328 niz THM to wez przeslij link jestem bardzo zainteresowany

wszyscy polecaja mi THM chyba ze ty masz alternatywe

 

wieslaw56 mozesz wypowiedziec sie dokladniej na temat turbo, moze miales w rekach THM do C385 4 cylindry k27-99-01 531983022907 ?

 

z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieslaw56    0

Nie znajdziesz kolego na rynku innych panewek do c-328 niż THM, co najwyzej mogą byc zapakowane w inny karton ale na panewkach zawsze bite THM, wiec jesli nie chcesz przepłacać to kup THM bo szkoda wydac kase za to ze ktoś zmienił karton. Jeśli chodzi o turbo to polecam jak najbardziej, działa juz 5 lat bez zarzutu w moim własnym a to co montowałem klientom to tez nikt nie przyszedł z reklamacją . Techmot THM ma swój serwis turbo i z tego co pamiętam to działają w tym temacie z 15 lat więc gówna nie sprzedają. Zreszta mają tez turbo Holseta (sa ich dystrybutorem) i innych marek więc to tez o czyms swiadzczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

THM -oglądałem kilka ich produktów jak robiłem remont ciągnika - ogólnie nie przypadły mi do gustu - jakoś to kiepsko wykonane jak na obecne czasy.

Bajeczki że THM jest super to można opowiadać jak robi sie remont silnika i daje gwarancje 12 miesięcy lub 300 mth ale jak chce się zrobić remont tak aby silnik wytrzymał chociaż 4-6tys mth i dać na to gwarancję to życzę powodzenia.

 

Poza tym napiszę to co pisałem - zobaczcie ile kosztuje np turbina THM a ile regeneracja tej którą posiadacie obecnie. Mi dwa różne zakłady z różnych stron polski na dzień dobry krzyknęły 800-900pln za regenerację. Dobrze że okazało się że moje turbo jeszcze pochodzi trochę ale już odkładam grosze na turbinę czeską.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Panewki inne niz thm do C-328 ?

 

Oto jakies bimetaliczne:

http://farmexpert.pl/kpl_panewek_glownych_p2nom_do_ursus_c_328_bimetaliczne_produkt365.aspx

A tu Bimet:

http://farmexpert.pl/kpl_panewek_korbowodowych_i_szlif__do_ursus_c_330_bimet_produkt377.aspx

 

Tak się składa, że na forum pojawia się przedstawiciel tego sklepu i za chwilę napiszę mu prywatną wiadomość, żeby bliżej pokazał co jest na nich wybite.

Jeżeli będzie THM - zwracam honor, jeżeli nie to stracisz wiarygodność.

Edytowano przez pooch

W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieslaw56    0

Jak widze kolega się nie odzywa :) wiec chyba jednak miałem rację i powinien zwrócić mi honor

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Wieslaw56 odpowiedz na proste pytanie: jaki jest kraj pochodzenia części THM? Tylko proszę o podanie źródła informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
....

Jeżeli będzie THM - zwracam honor, jeżeli nie to stracisz wiarygodność.

do kogo ten tekst?

 

Wieslaw56 odpowiedz na proste pytanie: jaki jest kraj pochodzenia części THM? Tylko proszę o podanie źródła informacji.
rozumiem że interesuje Cię gdzie zostały wyprodukowane a nie kto dokonał kontroli jakości lub kto je zapakował czy ewentualnie kto nakleił swoją naklejkę (brandował) ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

ja mam turbinę od zetora 10245 ale na pewno pasuję do wielu modeli ursusów jak i zetorów...jak by ktoś był chętny to pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Do galerii dodałem zdjęcie z oznaczeniami panewek, które posiadamy w ofercie :

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/346370-panewki-oznaczenie/

 

Od góry:

 

Bimet - charakterystyczne B w kółeczku czy jak kto woli otaczane przez panewkę.

 

 

Przeglądałem za prośbą użytkowników różne panewki firmy Bimet i nie znalazłęm takich, które by były inaczej sygnowane niż na zdjęciu.

 

Pozdrawiam

 

Później THM, z napisem oczwiście THM.

 

Na końcu panewki bimetaliczne - symbol AS w kółeczku.

 

I oryginalne panewki tych producentów - tak powinny być oznaczane.

  • Like 1

http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieslaw56    0

do jaco512 - Chłopie a skad ja mam wiedziec gdzie to było produkowane, musiałbym pracowac w Techmocie żeby wiedziec gdzie to robia ? Ja wiem tylko że coś jest dobre albo nie a to gdzie i kto to zrobił to mnie mało interesuje.

ps. na panewkach jest bite THM a nie jakies tam naklejki

 

Do galerii dodałem zdjęcie z oznaczeniami panewek, które posiadamy w ofercie :

 

http://www.agrofoto....wki-oznaczenie/

 

Od góry:

 

Bimet - charakterystyczne B w kółeczku czy jak kto woli otaczane przez panewkę.

 

 

Przeglądałem za prośbą użytkowników różne panewki firmy Bimet i nie znalazłęm takich, które by były inaczej sygnowane niż na zdjęciu.

 

Pozdrawiam

 

Później THM, z napisem oczwiście THM.

 

Na końcu panewki bimetaliczne - symbol AS w kółeczku.

 

I oryginalne panewki tych producentów - tak powinny być oznaczane.

 

 

Pokaż foto do c-328 bo o takich była mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Bimetu do C-328 na chwile obecną na stanie nie posiadamy.

 

Bimet jako marka panewek - oznacza swoje wyroby literką B tak jak pokazałem na poprzednim zdjęciu.

Nie spotkaliśmy się nigdy by ORYGINAŁ BIMET - inaczej był sygnowany.

 

Na stanie posiadam na chwile obecną zamienniki Bimetaliczne z takim logiem:

 

328.jpg

  • Like 1

http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

do kogo ten tekst?

 

Nie, nie do Ciebie :)

 

Potwierdza się info, o ktorym rozmawialiśmy wcześniej, ale te posty chyba powinny byc przeniesione do wątku o panewkach :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam, w którym miejscu można zmierzyć ciśnienie doładowania w Ursusie 1614?  Jak to zrobić? 
    • Przez Krzychu_912235
      Witam posiadam ursusa 385 z silnikiem 912 domyslam sie ze pierwsze mrozy daly znac o sobie...koledzy powiedzcie co tu  zrobic aby ta maszyna paliła na mrozie w mf235 jest świeca...a tu nic ...pozostaje knot<raz mi sie juz ciagnik zapalił od tej formy rozgrzewania>...czy moze da sie cos zamatować aby bez problemu ją zapalic...I jeszcze jedno pytanie nie wiecie ile kosztuje siedzonko do tyłu dla pasazera...
    • Przez tomi217
      mam problem nie wiem gdzie jest w 1014 chlodnica oleju silnikoweg i na czym polega konserwacja.
    • Przez wariatpolowy
      Witam.
       
      Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu założyłem temat...
       
      A więc tak:
       
      W 1224 wybija wodę z chłodnicy, jak zaczyna łapać temperaturę podczas pracy- jakieś 70 stopni (np z talerzówką). Z tym że jest to dość dziwne, gdyż podczas pracy (przy obrotach ok 1600- 2000) jest ok, a jak tylko zmniejszy się gaz (np przy zawracaniu), wybija jednorazowo nawet 4-5 litrów wody. Po dolaniu wody temp spada do ok 40-50 stopni, dwie długości pola, temp rośnie i znów gejzer. I tak w kółko.
       
      Termostat nowy, węże nowe, chłodnica potraktowana KRETEM od środka, a z zewnątrz płynem do mycia silników (jest czyściutka), pompa wody nowa...
       
      Mogła któraś tuleja pęknąć? Ogólnie teraz miał planowaną głowicę, nową uszczelkę, nowe pierścienie, pompę po regeneracji, wyregulowane wtryski i pali bardzo ładnie. Przy obrotach pow +/- 1200 można odkręcić korek od chłodnicy i nic nie wybije, widać, jak woda krąży. A jak tylko obroty spadną, tak woda idzie w powietrze. W czwartek na jakieś dwie godz pracy trzeba było dolać prawie 30 litrów wody...
       
      Ratujcie, bo za jakiś miesiąc czeka jakieś 150 ha na talerzówkę....
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam mam do was pytanie dlaczego chłodnica zaczęła przeciekać, jest orginalna od 90roku.jakie są sposoby żeby ją uszczelnić? A może trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowej, jeżeli nie uszczelniła by się.Czekam na wasze odpowiedzi bo nie wiem co zrobić. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj