kapsel1m

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy.

Polecane posty

Tomasz78    1029

Czzytałem właśnie warunki AC w HDI w przypadku szkody całkowitej 80% w pierwszym roku następnie 55% od roku do 3lat i 40% powyżej 3lat od produkcji i pomniejszone o vat w przypadku gdy ktoś się rozlicza ,więc jak dla mnie szału nie ma, chyba odstąpie od umowy ,bo jak sobie przeliczyłem to za ciągnik warty ok.75tyś dostanę w przypadku zniszczenia lub kradzieży ok.30tyś. a gdzie reszta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Nikita mam AC w HDI wartość maszyny 70tyś kwota ubezpieczenia 510zl przez pronar napisz mi proszę o co chodzi z tym funduszem?

http://www.ufg.pl/en/web/guest/sprawdzenie-oc-sprawcy-wypadku;jsessionid=D880E51BE0ECA0725B5905EE90A2DDEF

wejdz tutaj i wpisz numer rej ciągnika - ciekawe czy będzie czy nie.

 

Jak zapomnisz kwitów od pojazdu a pały zatrzymają to 150pln za brak dokumentów i sprawdzają czy masz ubezpieczenie, jak nie ma na stronie funduszu (tej co zapodałem) to wysyłają kwit do funduszu i fundusz kontaktuje się z Tobą abyś okazał dowód ubezpieczenia OC czyli ten kwitek o ile go nie zgubiłeś.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ok dzięki.Sprawdziłem dwa auta są a ciągnika nie ma :( .

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

wiesz, każdy wykupuje OC gdzie chce ale ja nie chcę otrzymywać pism z funduszu gwarancyjnego szczególnie że OC na ciągniki i przyczepy byłoby tańsze o 2-5zł na sztuce między PZU a innym ubezpieczycielem.

Z AC wychodzi ciut inaczej ale z racji że nie potrzebuję tego do żadnego banku to nie wykupuję AC na ciągnik a dobieram dodatkowe rzeczy w AC na auta.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja też sprawdzałem w funduszu czy ma po opłacane, i wyskoczyło mi że nic nie ma. Na drugi dzień wyszło że jest wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Ciągnik ubezpieczę w banku w którym biorę na niego kredyt, 0,7% wartości netto. Taniej niż w innych firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

wiesko a nie masz że minimalna wypłata to 1% wartości netto maszyny. W twoim przypadku 2400 zł netto.

Bo ja w HDI tak miałem, i po niżej tej kwoty 1% wartości maszyny, nic nie wypłacali.

Popełniłem błąd. Płacę 1275 zl za pakiet AC, OC, NNW. Dzisiaj dostalem decyzję że szkoda zostanie wypłacona wg. wcześniej podanego kosztorysu. W przyszłym roku zwyżki składki z racji skorzystania z ubezpieczenia mieć nie bedę.

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę czy ubezpieczenie ac ciągnika obejmuje swoim zakresem również szkody, które dotyczą maszyny z nim sprzęgniętej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

wskażcie mi proszę czy ubezpieczenie ac ciągnika obejmuje swoim zakresem również szkody, które dotyczą maszyny z nim sprzęgniętej

możesz konkretnie wskazać jaką maszynę sprzęgnietą masz na myśli?

 

Z tego co wiem- ciągnik ubezpieczony wraz z ładowaczem czołowym w AC- powinna być odpowiedzialność z polisy (na polisie powinien znaleźć się opis ładowacza czołowego + wartość ładowacza)

 

nie znam się na mechanizacji rolnictwa... ale na moje oko sprzęgnąć można ciągnik z platformą do transportu- a ta powinna mieć swoje OC- jak to przyczepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Koledze raczej chodziło o maszyny które nie podlegają rejestracji tym samym nie podlegają OC ,np. agregaty .siewniki , rozsiewacze i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

możesz konkretnie wskazać jaką maszynę sprzęgnietą masz na myśli?

 

Z tego co wiem- ciągnik ubezpieczony wraz z ładowaczem czołowym w AC- powinna być odpowiedzialność z polisy (na polisie powinien znaleźć się opis ładowacza czołowego + wartość ładowacza)

 

nie znam się na mechanizacji rolnictwa... ale na moje oko sprzęgnąć można ciągnik z platformą do transportu- a ta powinna mieć swoje OC- jak to przyczepa

 

dokładnie chodziło mi o opryskiwacz ciągniony (nie zawieszany), czyli coś podobnego do przyczepy, ac obowiązuje wszystko co jest na stałe sprzęgnięte z ciągnikiem, czyli ładowacz by się kwalifikował, moje wątpliwości wynikały właśnie z zakresu OC, nawet jeśli w kolizji będzie uczestniczyła wyłącznie przyczepa (jako sprawca) to pomimo, iż posiada ona swoja polisę OC to szkody zostaną pokryte z OC pojazdu holującego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

 

dokładnie chodziło mi o opryskiwacz ciągniony (nie zawieszany), czyli coś podobnego do przyczepy, ac obowiązuje wszystko co jest na stałe sprzęgnięte z ciągnikiem, czyli ładowacz by się kwalifikował, moje wątpliwości wynikały właśnie z zakresu OC, nawet jeśli w kolizji będzie uczestniczyła wyłącznie przyczepa (jako sprawca) to pomimo, iż posiada ona swoja polisę OC to szkody zostaną pokryte z OC pojazdu holującego

komunikacyjne OC to ustawa, interpretacje likwidatorów towarzystw ubezpieczeniowych są różne...

 

aktualnie obowiązkowe oc gwarantuje odpowiedzialność do wysokości 5.000.000 Euro na szkody w zdrowiu i życiu ludzkim oraz 1.000 000 Euro odpowiedzialność za szkody w mieniu.

Suma jest taka sama w oc komunikacyjnym, niezależnie od pojazdu. Sprzęgnięte urządzenie może się np. odpiąć i wyrządzić szkodę, którą TU zlikwiduje z OC ciągnika. (raczej... głowy nie dam że zawsze i wszędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DominikGlab    0

Witam wszystkich,

 

Tak jak już tutaj moim poprzednicy napisali Auto Caso jest ubezpieczeniem dobrowolnym (inaczej to wygląda jeżeli zakupiliśmy ciągnik z dofinansowania z UE) stawki są bardzo różne a zakres jak można się domyślać zależy od firmy ubezpieczeniowej,

w której wybieramy AC.

 

Oddniosę się bezpośrednio do warunków ubezpieczenia AC w firmie, której jestem przedstawicielem a mianowicie TUiR Allianz Polska s.a.

Ochroną ubezpieczeniową objęte są szkody polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu, utracie pojazdu lub jego wyposażenia w wyniku takich zdarzeń jak:

- wypadek;

- uszkodzenia przez osoby trzecie;

- kradzież;

- pożar, wybuch, osmalenie;

- huragan, grad, uderzenie pioruna, powodz, osuwania się lub zapadanie ziemi, lawina lub inne siły przyrody;

- nagłe działania czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu;

- utraty bądź zniszczenia kluczyków lub innych urządzeń służących do otwierania lub uruchomienia pojazdu;

- uszkodzenia wnętrza pojazdu przez osoby, których przewóz wymagany był potrzebą udzielenia pomocy medycznej.

Ubezpieczając ciągnik wyberamy jeden z wariantów w jakim jest ubezpieczony pojazd; wariant ekonomiczny lub serwisowy. Wariant ekonomiczny mówiąc zwięzlę to wypłąta szkody obliczana wg. cen części zamiennych natomiast wariant serwisowy wg. cen nowych części oryginalnych.

Apropo stawek liczonę są one zależności od szkodowości,pojemności silnika, powiatu w którym zarejestrowny jest pojazd, sumy ubezpieczenia (wartości pojazdu).

 

Oprócz auto casco na ciągnik istnieje w ubezpieczeniach Agro Casco- ubezpiecznie dla maszyn rolniczych nieposiadające własnego napędu, kombajny niepodlegające rejestracji i obowiązkowemu ubezpieczeniu OC np. pługi, siewniki, opryskiwacze. Ubezpieczenie jest od następujących zdarzeń- pożar, uderzenie pioruna, eksplozja, implozja, uderzenie lub upadek statku powietrznego, terroryzm, silny wiatr, grad, żywioły, wypadek drogowy przy współudziale innych pojazdów lub uczestników ruchu drogowego, wypadek powstały wskutek nagłego działania siły mechanicznej w momencie zetknięcia się kombajnu, maszyny rolniczej z innymi pojazdami, osobami, przedmiotami lub zwierzętami pochodzącymi z zewnątrz kombajnu lub maszyny rolniczej oraz dodatkowo: w odniesieniu do maszyn rolniczych – kradzieżą z włamaniem; w odniesieniu do kombajnów – kradzieżą (wg art. 278 k.k.), kradzieżą z włamaniem, zaborem w celu krótkotrwałego użycia (wg art. 289 k.k.), rabunkiem.

W załączeniu ogólne warunki ubezpieczenia AC. (http://www.allianz.pl/files/ogolne_warunki_ubezpieczenie_autocasco.pdf)

 

Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany, którąś z opcji ubezpieczenia zapraszam do kontaku telefonicznego, e-mail. Odległość nie jest przeszkodą.

 

 

Pozdrawiam

Dominik Głąb

TUiR Allianz Polska

505708130

dominik.glab@port.allianz.pl

https://port.allianz.pl/dominik.glab/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Witam:) Bank zazwyczaj wymaga najwyższego zakresu ubezpieczenia. W concordii mamy 3 warianty basic , standard i premium.stawki 0,3% , 0,5% i 0,7% bank zazwyczaj ubezpiecza za 1% gdyż chce na tym również zarobić Nowe maszyny radzę w Premium gdyż obejmuje ryzyka nienazwane,- bardzo szeroki zakres i baaardzo korzystny. Wypłaty odszkodowań bez problemu. Wolnej chwili przedstawie porównanie wszystkich 3 wariantów.

Nie wiem czy są to najtańsze ubezpieczenia ale na pewno bardzo dobre ośmielę się napisać że najlepsze:)

Aby mnie nikt nie oskarżał o reklamę podkreślam że jestem agentem Concordii, HDI, Warta, TUW TUW znam produkt agro casco z wszystkich tych firm i Concordia wypada najlepiej.Agro Ekspert_A_01_SWU_Pakiet_Agro_Eskpert.pdf

Edytowano przez EWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

czy można wykupic ubezpieczenie ac na 20letni ciągnik o wartości ok 40000zł??chciałbym zabezpieczyć sie przed ew.roszczeniami ze strony kupującego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Witam,

 

Jak wyglądają stawki AC na nowe maszyny, wasze historie odnośnie wypłaty odszkodowań, problemy z ubezpieczycielem, czy istnieje obowiązek ubezpieczenia w przypadku kredytów preferencyjnych dofinansowanych z ARiMR.

 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jeśli bierzesz kredyt i ktoś Ci się poręczy to nie musisz ubezpieczać, ale jak współwłaścicielem będzie bank to już musi być ubezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

czesc jak wygląda ac przy kredycie fabrycznym w zetorze. Bank wymaga 1% wartosci ciągnika czy moge wykupic najtansza opcje lub moge nie kupowac ac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ile płacicie ac bez znizek  ? wartosc 100-150tys netto.

Od ostatniego posta mineło kilka lat a składki wzrosły o 100-150%

 

Odliczał ktoś vat od polisy?

Gdzieś wyczytałem na necie że wzrost skladek ubezpieczeniowych spowodowana jest opodatkowaniem w wys 23%

Edytowano przez tomi382
edit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj