kapsel1m

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy.

Polecane posty

kapsel1m    21

Szukam firmy ubezpieczeniowej która oferuje najtańsze AC i OC na rynku . Ubezpieczony ma być nowy ciągnik rolniczy o wartości 195tyś brutto. Pytałem w PZU to AC i OC wyszło 1920zł w Warcie 1750zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

Dokładnie w HDI jest najtaniej , przy cenie tego ciągnika wyjdzie coś od 800 do 1300 zł , wszystko zależy od zniżek , wieku ,posiadania prawka, współwłaściciela etc


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Może wystarczyło by Ci AC mini ???

Jeśli tak to na samym AC powinieneś zaoszczędzić 50%

Poza tym jeśli masz OC gospodarstwa w TUWie to reszta ubezpieczeń ponoć jest atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego nie można zapłacić przecież same AC, jeżeli już to tylko samo OC ale to ryzykowne przy nowym ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przemko mylisz się można wykupić AC w innej firmie tylko porostu to się nie opłaca

 

kapsel1m zadaj sobie jedno podstawowe pytanie czy chcesz miec nowy ciagnik ubezpieczony czy tylko chcesz posiadać polisę na niego, jesli tylko polise zadzwon do liberty lub link4 tam wypisza ci najtansza polise tylko w razie czego szukaj i czekaj miesiącami na "SZKODNIKA"

 

pamietaj najtansze nie znaczy dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

liberty lub link4 mają dobre ceny na osobowe , na ciągniki rolnicze ich ceny są o 50% większe niż PZU czy Warty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

AC musi byc kiedy ciągnik jest kupowany na kredyt wtedy bank tego wymaga - przynajmniej w moim przypadku

jezeli jesteś vatowcem to przy obliczaniu składki podaj cenne netto ciagnika wtedy składka bedzie nizsza

mi w warcie przy chyba max znizkach 1404 zł za ciagnik o wart 160 tys netto AC + OC + NW

i w wypadku ciągnika o DCM pow. 3,5 t nie ma pakietu na szyby i nie mozna go dodatkowo opłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Liberty czy Link 4 nie są tak tanie jak się wydaje. Za samochód osobowy, 4 letni w pełnym ubezpieczeniu LInk 4 zażyczył sobie blisko 1900 zł przy pełnych zniżkach. W PZU wyszło im 1400 zł, a mój ubezpieczyciel czyli Concordia zrobiła mi to za 638 zł. Muszę zaznaczyć, że mam wszystko ubezpieczone w Concordii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

W Warcie ubezpieczam ,w pierwszym roku 1400,ale w drugim już prawie 1500.Naliczane ponoć od ceny brutto(240tysi) , tylko zdziwiła mnie podwyzka ,zamiast odliczenia spadku wartości po 1 roku.Zeby dostać zniżkę musialem ubespieczyć najpierw samochód i zniżka z OC przeszła na AC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W warcie w 2 gim roku chcieli podnieść wartość ciągnika do ubezpieczenia że niby nowe tak podrożały, a w hdi kobieta chyba nie ma pojęcia co to AC na ciagnik bo wyliczyła mi 7 tyś :lol:

Trzeba jeszcze uważać co zawiera AC i czy takie mini AC wystarczy dla banku u mnie po 3 latach dopiero bank posprawdzał wszystko i wyszło że na maszynę dzień zwłoki było i trzeba było podpisywać dodatkowe umowy :o

Na maszyny też nigdy nikt nie wie jak wygląda AC i co roku z tym problemy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Panowie czas odświeżyć temat. Jak teraz u Was z cenami. Kupuję nowy ciągnik za 250 tys i szukam jakiegoś OC+AC i dla drugiego ciągnika tylko OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

zależy czy często zapominasz dokumentów jak wyjeżdżasz na drogę publiczną.

Ja w promieniu 10km nie biorę dokumentów. Wadą tego jest to że w razie kontroli drogowej lepiej aby ubezpieczenie mojego ciągnika było dostępne na

http://www.ufg.pl/en...B5905EE90A2DDEF

wtedy 50PLN i jadę dalej.

W tym roku robiłem rekonesans w sprawie OC i AC (autko i ciągniki) i na auto fajna oferta była w Warcie.

Co do ciągników to też ciekawie wyszło bo ubezpieczenia w HDI są owszem ale nie ma ich w funduszu gwarancyjnym!!!.

Byłem w biurze ubezpieczeniowym podpytać o OC na ciągniki i przyczepy a że zgadałem się z kobitką to podałem jej kilka numerów rejestracyjnych i wyszło że OC+AC z pronaru (pakiet HDI) nie jest widoczny w funduszu. Czyli przez rok leciały mi składki na AC których nie widać w funduszu!!.

Pani sprawdziła nawet przez swój dostęp (sprzedaje też HDI) i także nie było.

Rozmawiając dalej z kobitką wyszło że goather też tak robi.

Wracając do tematu kontroli drogowej to wygląda to tak - nie mam kwitów - sprawdzenie w cepiku pojazdu i prawka oraz w funduszu czy jest OC. Jak jest to luz.

Poprosiłem panią z ubezpieczalni aby podpowiedziała mi do jakiego ubezpieczyciela warto się przenieść z PZU aby:

- było tanio

- ubezpieczenie było na stronie UFG.

Powiedziała że tylko u dużych ubezpieczycieli a nie firm widmo typu (goather MTU HDI itp). Potem policzyła mi i wyszło mi 5-10PLN taniej na pojeździe. Odpuściłem sobie i 3 ciągniki są w PZU, 4 przyczepy w PZU, gospodarstwo w PZU, autko z racji kredytu w alianz (dużo taniej niż w PZU przy OC i AC bo impreza w PZU wyszłaby mi 2 stówki drożej a miałbym mniej).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Panowie czas odświeżyć temat. Jak teraz u Was z cenami. Kupuję nowy ciągnik za 250 tys i szukam jakiegoś OC+AC i dla drugiego ciągnika tylko OC

To zalerzy czy bierzesz kredyt, bo bank może narzucić ci swojego ubezpieczyciela i zapłacisz od 2 do 5 razy tyle składki co normalnie.

Mi AC na sumę 570 tyś Concordia, przez bank zażądała 6 tyś, a ja sam ubezpieczyłem w Concordi za 3 tyś. Ale miałem problem żeby tak zrobić, bo bank za nic nie chciał się z tego wycofać.

Podobnie miałem AC w Siemensie i ubezpieczenie w HDI. Ale przez bank i nie mogłem się wycofać zapłaciłem za 250 tyś zapłaciłem prawie 2 tyś, a u agenta w HDI 400 zł. Dopiero w drugim roku mogłem się wycofać z tego ubezpieczenie i przez aneks za 250 zł.

 

Piszę o tych samych warunkach i firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Takie podejście banku jest niezgodne z prawem ale niestety ciężko coś wywalczyć.

Była z tego spora afera kiedyś w mediach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Co do ubezpieczen AC to polecam COMPENSE bezproblemowo wyplacaja kase wrazie szkody.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

banan575 w PZU AC w razie szkody, wielkość wypłaty odszkodowania na telefon się załatwia, i do 3 dni od zgłoszenia kasa na koncie.

Jak się nie podoba to przyjeżdża do domu rzeczoznawca i wylicza.

W tamtym roku robiłem tak dwie szkody, do jednego samochodu przyjechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nikita mam AC w HDI wartość maszyny 70tyś kwota ubezpieczenia 510zl przez pronar napisz mi proszę o co chodzi z tym funduszem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

ze szkodnikami to tak jak z kodami pocztowymi... terytorialnie... różnie bywa

 

koleś podaje kod dla Warszawy - stawkę OC i AC ma wyższą o powiedzmy 40% niż na moim kodzie ten sam pojazd polecimy.

Jak możemy porównać stawki.... tylko szukając

 

i tak np ciągnik rolniczy o wartości 50.000:

na moim kodzie pocztowym,

przy zniżkach 60/60% w OC/AC ,

bez super dodatkowych upustów

bez zwyżki za wiek

z ochroną zniżek w OC i w AC, dodatkowo zafundowałam sobie: s.u. w wartości brutto i stałą wartość pojazdu i nieredukcyjną sumę ubezpieczenia

 

składka OC- 70,00

składka AC: 251,00

składka NNW - 33,00 (przy s.u. 15.000 dla kierowcy i pasażerów)

 

razem: 357,00

 

Zakresy- to już inna bajka... wybierając OC- mamy ustawę- TU nic nie wkręci- w razie kłopotu - telefon do Rzecznika Ubezpieczonych, a tam już siedzą prawnicy opłaceni z naszych składek- mogą szukać i robią to.

 

Zakres AC- to inna bajka- masz polisę, ale czy masz ubezpieczenie ... jaki jest zakres i za co zapłacą a co jest wykluczone... co w razie zgłoszenia szkody- bo takie również się trafiają...

 

Szkodnik szkodnikowi też nie jest równy- ostatnio taki jeden chciał żebym mu auto pod nos podstawiła do oceny...

Pani podjedzie, bo szkodnik czasu nie ma... a Pani nie podjedzie... (szkoda z OC sprawcy)

64 zety na lakiernika na nadkole , dobrze że klapa silnika była "muśnięta"- bo nawet w stodole zdolni klepacze spojrzeć by nie chcieli za taką kaskę jaką na kosztorysie za nadkole zaproponowano. Stawka na naprawę ogólnie wyszła dobrze- dzięki klapie;)

 

Za niewątpliwy plus uważam komfort posiadania AC- jeśli ja komuś przypadkiem- mam ochronę zniżek w OC i AC, jak we mnie rąbnie Directowe auto- mam AC.... regresem polecę bez mrugnięcia okiem- naprawa i niech moja firma się stara o odzyskanie kasy- ja nie tracę zniżek, czasu i nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja płacę 1500 zl rocznie OC, AC, NNW, wartosc maszyny 240 tys. netto, ubezpieczyciel Concordia, posrednik BGZ. Czekam na wypłate odszkodowania z AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Właśnie... jakie macie doświadczenia z likwidacją szkód z AC maszyn rolniczych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

wiesko a nie masz że minimalna wypłata to 1% wartości netto maszyny. W twoim przypadku 2400 zł netto.

Bo ja w HDI tak miałem, i po niżej tej kwoty 1% wartości maszyny, nic nie wypłacali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj