solek01

Jakie opony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
solek01    209

Witam! robie przyczepke jednoosiowa i zasatanawiam sie nad rozmiarem felg i opon! zakupilem felge 15.3 -9.00 i czekam na druga ale znajomy doradza mi kupic R15 bo wtedy mozna zalozyc opony samochodowe. Ale u mnie w sklepach nie maja takich felg moze wiecie gdzie kupic takie felgi? Lub jezeli pozostac przy felgach r 15.3 to jakie opony polecacie zalozyc? tu jest link do hurtowni opon http://www.transgum.com/webespresso.php/PageId,890,lang,.html jest ich mnostwo ale nie wiem dokladnie co znacz symbole w opisie (tylko wiem ze PR to mniej wiecej liczba plotn). Aha przczepa bedzie o ladownosci okolo 4 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

10.00/75-15,3 PETLAS UN1 10 PR TT. Objaśniam co i jak: 10.00 szerokość opony w calach , 75 profil opony (wysokość boku opony) czyli 75% z szerokości opony w tym przypadku z 10.00 cali , 10PR czyli 10 płócien . Jeśli to ma być przyczepa jedno osiowa to można pokusić się o szersze opony będzie lepsza trakcja w terenie ale do szerszych opon potrzebne są też szersze felgi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

czyli jak felga ma szerokość 9 cali to raczej tylko oponka 10.00??? bo myślałem o 11.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Oznaczenie TL(Tubeless Tyre) opona bezdętkowa.

Oznaczenie TT(Tubed Type Tyre) opona dętkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Narazie wybralem opony 11.5 teraz zastanawiam sie ile plocienne wybrac? w innym temacie znalazlem ze ktos poleca min 14, czyli lepiej takie wybrac? I jeszcze czy moge zalozyc bezdetkowe? dodam ze kupilem nowe felgi 9-15.3'' i w sklepie nie umieli mi odpowiedziec czy moge na nie zalozyc bezdetkowe opony. I ostatnie pytanie co sadzicie o czeskich oponach MITAS czy sa wytrzymale czy lepiej pomyslec o DEBICY ?? np11.50/80-15,3 DĘBICA AN-8 14 PR lub 11.50/80-15,3 DĘBICA AN-15 16 PR. Na stronie Debicy czytalem ich opis ale nie za bogaty. Moze ktos z doswiadczenia cos podpowie, moze ktos wie co Pronar montuje w swoich 3,5 tonowych.

 

Z gory dzieki za odpowiedzi

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ja na pewno nie wybralbym opon made in poland

na felge, jesli nie jest dzielona, mozesz zakladac bezdetkowe, ale musisz miec odpowiednie opony np. z jakiegos busa, jak dobrze poszukasz to tanio znajdziesz

osobiscie nie jestem przekonany do kol 15 calowych (10, 11.5) w przyczepach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Michelina robionego w Polsce też nie kupisz? Bierz z jak największą ilością płócien. Mam przy którejś przyczepie opony Dębicy 11,5/15 i się spisują ostatnio jedna dostała pod ciężarem bo felga pękła. Opony Mitasa hmm wyszły balony ale to przy szerszej gumie przy beczkowozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Do Izydora: Felge mam 15,3 tak wiec opony od busa odpadaja, chcialem kupic wlasnie felge 15 calowa i zalozyc opony od ciezarowki albo felgi 17,5 od np iveco eurocargo ale nie wiedzialem czy mi na piaste beda pasowaly. Co do Mitasa to z tego co widze na stronie hurtowni to maja balonowki. Felge mam cala a opony balonowe wystepuja bezdetkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Pisząc balony chodziło mi o to że na oponie wyszły na bokach. Pewnie płutna popękały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinocool    0

koledzy przy opryskiwaczu mam koła 10/75-15.3 muszę założyć mniejsze felgi. są jakieś 13 lub 14" felgi z takim rozstawem jak 15.3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

większość opon z tych aut właśnie taka jest, na każdej po rozmiarze masz literę C, np.: 6.50x16c


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj