rower56

Wybór szkoły

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rower56    0

Witam!

 

Złożyłem podania do dwóch szkół ponadgimnazjalnych - do liceum ogólnokształcącego ( biologia i chemia ) i profilowanego o profilu mechatronicznym. Jaką szkolę byście mi polecili? Dodam, że wybieram się na studia rolnicze, wiem że na takich studiach potrzebna jest znajomość biologii i chemii, ale czy wiedza z biologii i chemii z liceum profilowanego wystarczy na takie studia?

 

Czy przy rekrutacji na studia rolnicze tytuł technika rolnika daje kandydatowi więcej punktów niż świadectwo z liceum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smati500    0

Ja bym Ci raczej polecał wybór liceum -(biologia, chemia). Moim zdaniem na takie studia jak napisałeś to się chyba bardziej przyda. Sam uczę się w technikum mechatronicznym, nie wiem jak w liceum o tym profilu, ale w technikum jak się na bieżąco nie uczysz masz straszne problemy. Jest to bardzo trudny kierunek ale za to przyszłościowy, jest po nim dobrze płatna praca. Aby się go uczyć trzeba mieć "łeb jak sklep" i poświęcić na przedmioty zawodowe dużo czasu.

 

czy wiedza z biologii i chemii z liceum profilowanego wystarczy na takie studia?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale z tego co napisałeś wcześniej biologia i chemia jest w liceum ogólnokształcącym a mechatronika w profilowanym.

Co do pytania

Czy przy rekrutacji na studia rolnicze tytuł technika rolnika daje kandydatowi więcej punktów niż świadectwo z liceum?
-Nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

Chyba jako technik rolnik było by lepiej isc na studia, ponieważ będziesz już posiadał sporo wiedzy. Natomiast po liceum biologicznym chemicznym lepiej sie dostaniesz na studia weterynaryjne.Ale jeżeli wybierać pomiędzy techmikum mechatronicznym a liceum biologicznym to wybrałbym liceum bo to jest wtedy rok zaoszczędzony.

To jest moje zdanie, jeśli napisałem coś nie tak to poprawiać

Edytowano przez szymek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Ja jestem na 3 roku Inżynierii środowiska byłem w zwykłym LO i powiem ci że biologia i chemia na studiach wcale nie była taka straszna dużo powtórki z liceum i trochę nowości polecałbym ci LO. ale jeśli chcesz iść na studia rolnicze szkoda że nie wybrałeś jakiegoś technikum np agrobiznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

siema ,złożyłem podanie do technikum agrobiznesu i czy po tej szkole jest wykształcenie rolnicze ??,bo innej szkoły rolniczej w okolicy niema :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Najlepiej jest wybrać najlepszą szkołę pod względem nauczania. Bo w dobrym technikum możesz się więcej nauczyć niż w LO i na odwrót. Wszystko zależy od poziomu szkoły a nie od typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Ja złożyłem podanie do liceum profilowanego mechatronicznego (3 lata i matura) a nie do technikum mechanicznego :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

No to ja tez sie dolacze, moze sa tu jacys stdenci z SGGW warszawa albo UP Wroclaw .Zlozylem tam podania na rolnioctwoi zootechnike, doradzcie gdzie bedzie sie latwiej utrzymac, bo do prymusow raczej nioe naleze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek30404    0

ja w tej chwili kończę inżyniera na wydziale rolnictwa i biologii na sggw warszawa zaocznie. Jakoś szczególnie trudno na tym kierunku nie jest, ale żeby aż tak łatwo to też nie mogę powiedzieć. Najwięcej problemów jest z takimi przedmiotami jak:chemia, biochemia, fitopatologia, genetyka. Reszte przedmiotów da się zaliczyć mając jakąś wiedze na temat rolnictwa pochodzącą z własnego gospodarstwa, ewentualnie technikum i oczywiście mając pomoce zewnętrzne w keszeniach :P Jakby ktoś takich pomocy potrzebował to pisać, zobaczę co da się zrobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jestem w liceum (mat, fiz, inf) i mam zamiar iść na studia do Olsztyna na kierunek "Konsulting Ekonomiczno-Rolniczy". I myślę że to zależy w dużej mierze od matury, ja pisze z matmy, polaka, angola i gegry. I nie powinno być problemu z dostaniem się na studia, to wszystko zależy od matury moim zdaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

A skoro już ,mowa o studiach, to zamierzam złożyć podanie do Szczecina na rolnictwo i prawdopodobnie farmerstwo(makro kierunek). Chodziłem do liceum, specjalizację miałem raczej humanistyczną, ale nie w tym rzecz. Moje pytanie jest następujące: czy lepiej wybrać studia zaoczne i jednocześnie zdobywać doświadczenie praktyczne(tj. praca w gospodarstwie) czy też iść na dzienne? Czy jest jakaś różnica w poziomie trudności między studiami niestacjonarnymi i stacjonarnymi? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gradziak1    4

Ja właśnie skończyłem technikum logistyczne (jutro ostatni egzamin :rolleyes: ) Ale żałuję że poszedłem do technikum ponieważ jeśli chce się iść na dalsze studia to aby się na nie dostać liczą się wyniki z matury i chyba stopnie ewentualnie ale nie jestem pewien. Ale jeśli ktoś chce zakończyć swoją "przygodę" ;) ze szkołą na etapie szkoły średniej to oczywiście polecam technikum. Ja teraz mam zamiar składać papiery do SGGW na rolnictwo/energia odnawialna/logistyka i może jeszcze do logistycznej szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wies115    0

Mam taki sam problem jestem na profilu humanistycznym i chcial bym isc na studia rolnicze na sggw dostaje sie jeszcze technik rolnik polecacie inne uczelnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek30404    0

a trudno jest się dostać na SGGW lub do UWM Olsztyn na kierunek rolnictwo?

 

Cztery lata temu na zaoczne na sggw przyjęli wszystkich co złożyli papiery, po pierwszym roku odpadło 20 osób. Teraz po 4 latach z 120 osób zostało koło 50...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Cztery lata temu na zaoczne na sggw przyjęli wszystkich co złożyli papiery, po pierwszym roku odpadło 20 osób. Teraz po 4 latach z 120 osób zostało koło 50...

Zawsze zostają najwytrwalsi :rolleyes: , chyba bardzo wysoki poziom jest na SGGW skoro tyle osób zrezygnowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Wysoki poziom to jest na politechnice warszawskiej jak zaczynałem na zaocznych było 153 osoby teraz na trzecim roku jest nas 8 osób z czego 4 mają zaległości z drugiego roku. Zamierzam się przenieść na SGGW bo tam jest o wiele łatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

A na Politechnice Warszawskiej są zajęcia praktyczne?

Ile lat trwają studia zaoczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Studia zaoczne trwają 4 lata czyli 8 semestrów +pisanie pracy i masz tytuł inżyniera a jeśli chcesz magistra to dodatkowo 2 lata. Z zajęć praktycznych to musisz odbyć na własną rękę praktyki dwa tygodnie. Ja jestem rozczarowany jeśli chodzi o poziom wykładania i o informacje jakie przez trzy lata zostały nam przekazane. Więcej mówili o technologiach lat 60-tych niż o nowoczesnych metodach. Nie polecam tej szkoły nie wiem czemu ma taką renomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Z zajęć praktycznych to musisz odbyć na własną rękę praktyki dwa tygodnie.

Te 2 tyg. praktyk to na semestr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

no co ty na całe cztery lata te praktyki dlatego jestem tym rozczarowany. w dodatku i tak wszyscy praktyki robią na lewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Na 4 lata nauki tylko 2 tyg. praktyk :blink: ,a te praktyki to u jakiegoś gospodarza trzeba odbyć czy można w innej uczelni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj