Piotruniu25

Chowjące się noże-kosiarka rotacyja.

Polecane posty

Piotruniu25    3145

Co robicie aby wam noże nie wpadały do środka i się zawieszały,szczególnie w mokrej trawie.Jest to trochę denerwujące jak trzeba co chwile się zatrzymywać. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Co robicie ...- stawiamy cegłę na gazie i tak kosimy :),a tak serio jak masz na obrotomierzu 2000 obrotów to w życiu Warszawy ci się noże nie zawieszą ,no chyba że kosiarka trafi na kopiec termitów to tak ,ale u nas w Polsce to mało prawdopodobne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież jak bębny nabiorą obrotów to noże są na wierzchu. Ja jeszcze nie miałem takiego problemu a kosiło się różne trawy czasami w wodzie i nic takiego się nie działo


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie masz może ziemi przy tym co trzyma nożyki... nie wiem za bardzo jak się ta część nazywa. mi trochę od kretowin wpadło i mniej wiecęj przeczyściłem i się nie chowają nożyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ale jak się wiedzie o rosie kosić i jeszcze jak trafimy w kretowisko to nie ma bata aby się nie zawiesił,i jak jeszcze na poprzeczniakach cofniemy w pokos to samo się robi. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi się noże jeszcze w życiu nie schowały.... siła odśrodkowa swoje robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Niestety na to nie ma rady jeśli się schowają i obroty nic nie wskórają to trzeba zejść i je wyciągnąć. To błoto wyciągnąć i na jakiś czas mamy spokój.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ale jak ktoś kosi i rosie to trzeba co chwile wychodzić i czekać aż kosiarka stanie,a to trochę czasu zajmuje. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

dzwne rzeczy piszecie ja cofam z opuszczoną kosiarką, kretowiny też są i nigdy mi sie nóż nie zawiesił :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Czasami tak się zdarza, że nóż się obróci i schowa jak jest dużo ziemi ale na to nie ma żadnej rady trzeba wyciągnąć i wyczyścić ziemie z bębna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Przy cofaniu nóż Ci się nie zawiesza tylko masz kosiarkę na cięgle bardziej skręconą żeby niżej kosiła w jeździe do przodu, automatycznie jak cofasz ona nie docina trawy i zostawia grzebień delikatny, a o czymś takim jak zawieszający sie nóż to pierwsze co słyszę


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

To albo za małe obroty dajesz albo i małe obroty dajesz i dodatkowo do tego pasy Ci się ślizgają, albo masz łapy do duuupy w niej


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18bamber    86

Pierwsze coś takiego czytam, Ja jak koszę zwykłą bębnówka to obroty wałka mam na 1000 włączone i się nie chowają na 540 też nie więc może kolega ma ziemi pod talerzem nabite to wodą przegń to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

To nie wina obrotów to wina nowych kosiarek rotacyjnych. Znajomy ze trzy lata temu kupił kosiarkę z samaszu i co od początku nie chciała kosić bo noże się zamykały przyjeżdżał serwis i sami się dziwili jak to jest możliwe coś tam poregulowali ale z marnym efektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FRsport    0

witam wszystkich jestem tutaj nowy i mam ten sam problem tzn jak kosze to kosiarka ma za małe obroty i szmatle mi trawe a nie kosi czego to może być przyczyna? zdażyło sie mi tak już dwa razy i dzieje sie to nie zawsze raz idzie fajnie a raz coś nie wychodzi na obroty co może być powodem pomoże mi ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Masz dobre paski? a to zabezpieczenie na środku kosiarki u góry masz podniesione oczywiście, niezchodźcie z 1800obr/min jeżeli jest wszystko dobrze ustawione i proste to musi iść. Mi też z tydzień temu zawieszały się nożyki, ale kosiłem takie tam nieużytki i rowy które przypominają bardziej poligon, jak tam wpadnie sporo ziemi to się przywiesi nożyk, trzeba myjke wsadzić w te szczeline i wy***przyć ziemie :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w mojej kosiarće też się zdarza pojedyńćzy nóż sćhowany ale jest ih 6 na bębnie to i tak ładnie kosi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FRsport    0

co do chowających sie noży to rozumiem ale chodzi mi o obroty skosiłem pół hektara dużej trawy i szła bez zażutu przejechałem kosić druga łąkę i zaczeły się jaja raz wyszła na obroty a raz nie a trawa była małaczasami było słychać jak nożyki klepią i właśnie niewiem czy jest to przyczyna pasków czy może sprżęgło?na womie może mi ktoś poradzić,pomoże ktoś w sprawie kosiarki?

Edytowano przez FRsport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

to wina trawy -sity i wisy kazda tak kosi.ewentualnie rozkrec srube rzymska to powinno pomoc.

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj