daizor

Rama pługa a moc traktora

Polecane posty

daizor    23

Powiedzcie jak to jest w praktyce ponieważ zastanawiam się nad kupnem nowego pługa obrotówki 4 skiby.

W opisie pługów są zazwyczaj napisane maksymalne dopuszczalne moce silników traktorów przy których pług może pracować. I tak mając na chwilę obecną NH ts135-a (136 KM ) czy biorąc pług powiedzmy Vogel&Noot M 1000/4, którego rama jest o wymiarach 120x100 i w specyfikacji widnieje informacja, że do 120 KM maksymalne zapotrzebowanie na moc to czy istnieje ryzyko pogięcia ramy? Jeśli chodzi o ziemie to mam tylko jeden kawałek (5h) ciężkiej mady a tak to ziemie są w miarę przyzwoite do orki (nie są to piachy ale mady także nie). Wiadomo pytam się o to bo w grę wchodzi cena takiego narzędzia (15 tys więcej za "taki sam" plug (rama 140x100 i max. moc 140KM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nadmiar mocy nigdy nie zaszkodzi, ciągnik nie rozerwie pługów gdyż opór stawiany przez odkładnice jest taki sam czy będziesz go ciągnął ciągnikiem 100 konnym czy 140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Jak masz pogiąć ramę to i słabszym ciągnikiem to zrobisz. Według mnie możesz śmiało brać ten pług z ramą 120x100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

zgadzam się tylko jest jeszcze kwestia prędkości...im wyższa tym naprężenia także są większe. Wiadomo jak podłącze go do mojego ciągnika to go nie rozerwę ale chciałbym mieć pewność, że rama nie zostanie zwichrowana z czasem pod wpływem długotrwałych naprężeń (bo wiadomo orać będę na maksymalnej szerokośći a więc 4x48cm). A nie chce brać używki ponieważ ten V&N M 1000/4 jest za 36 tys a za używany ze 20 tys trzeba zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dazior - wczoraj rozmawiałem na targach z wieloma sprzedawcami bo mam podobny dylemat, różnice w cenie pługa między 120 a 140km to najczęściej ok 5-8tyś zł.

mając ciągnik o mocy znamionowej 125km wybierzemy raczej pług do 140km,

z tego co rozmawiałem to rama jak rama - nie ma większego znaczenia - bardzo ważna jest głowica obrotowa i wieża pługa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

hmm no dzięki za informację. A to wypadało by mi się jakoś dowiedzieć w takim razie czy głowica i wieża jest inna dla dwóch modeli. No a tak z ciekawości to jaki model ty zamierzasz nabyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie wiem jeszcze, mieliśmy już takiego 95% kandydata ale obecność na targach wbiła nam poważnego klina.

 

Firm na polu bitwy zostało 5, ceny bardzo podobne - zobaczymy co się wybierze.

raczej będzie to maszyna sugerowana do ciągnika 140km z grubszą ramą i grubszą obrotnicą


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

No właśnie dzwoniłem do przedstawiciela V&N noi z tą różnicą cenową pomiędzy do 120 KM a do 140 KM to w ich przypadku wynosi 12 tys :]

Ale faktycznie wieża i głowica jest mocniejsza podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Ja ciagam 135konnym new hollandem obrotowa 5 varjo kwernelanda i nienazekam ani na brak mocy ani że zamała jest predkosc ,szerokosc robocza jest ustawiona na 2.30 ,ziemie sredniej klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ale ramy nie pogniesz jeśli będziesz miał zrywalne odkładnice to jest klucz zeby nie pogiąć ewentualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

no ale wyszło w praniu, że chodzi o wieże i głowice pługa, te elementy są narażone na największe obciążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam145    0

witam...

mam taki sam dylemat. kupiłem na dniach ciągnik marki polmot h 102km i teraz kupuje maszyny. zależy mi na kasie.

chciałem do niego założyć pług agromaszu 4 skibowy zakres zapotrzebowania to od 90 do 115km wazy 1150kg. i dealer tej marki mówi mi ze ten ciągnik nie pociągnie go i namawia mnie na unie ktora kosztuje okolo 30tys. (agromasz 16tys.). wiec jak to jest da rade?? czy ten gość chce mnie po prostu naciągnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie uciągnie no by się nie ośmieszał ja mam belarusa 1025 i w obrocie 4x40 dawał sobie radę w agromaszu bo próbowałem, on cię namawia na unię bo chce zarobić sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel23456    0

Jak ci sie sprawuje ten pług z agro-maszu?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj